BK MLADA BOLESLAV
2. 10. 2022 | Adéla Kvapilová

Výhra s nulou? Dodrželi jsme plán, těší Jakuba Kotalu. Na Novotného čeká zápisné

M l. B o l. – Skvělý výkon Filipa Novotného a jednoznačná střelecká převaha dovedly Mladou Boleslav k další výhře. Po porážce s Vítkovicemi si domácí spravili chuť a nad Kladnem zvítězili 4:0. Utkání hodnotil Jakub Kotala, který se vrátil do sestavy a připsal si asistenci.

Jasná záležitost v úvodní třetině nasměrovala Mladou Boleslav ke čtvrté výhře na domácí půdě. „Jsme rádi, že jsme vyhráli s nulou. Po zápase ve Vítkovicích jsme si řekli, co chceme hrát a to jsme dodrželi,“ těší povedený zápas a výhra 4:0 nad středočeským rivalem Jakuba Kotalu.

Pro něj to byl první letošní extraligový zápas. „Po nemoci jsem se chtěl dostat do tempa. Snažil jsem se pomáhat, snad to bylo v pohodě,“ usmívá se útočník, který asistoval u druhého gólu Bruslařského klubu.

Domácí hned v pěti případech hráli ve čtyřech, avšak ani jednou neinkasovali. „Velká pochvala klukům, co hráli oslabení. Zvládali ho parádně a ještě dokázali zahrozit,“ skládá Kotala poklonu formaci na oslabení. Třikrát v něm do protiakce ujel Mário Lunter.

Bruslařům se dařilo i v defenzivně, Filip Novotný vychytal první nulu v boleslavském dresu. „Určitě si Najmi (Ondřej Najman, pozn. redakce) ohlídá, aby neodešel s penězi,“ vtipkuje směrem ke gólmanovi, kterého čeká za čisté konto zápisné.

Kompletní rozhovor si můžete pustit prostřednictvím odkazu na YouTube:


Související články

Aktuality

26.10.2022

Mládežníci v repre

Nejbližší týdny se ponesou ve znamení ostrého boje mladých hokejistů o nominaci na juniorský šampionát v Kanadě. Rovnou 44 hráčů se předvede trenérům na turnaji pěti týmů, který hostí od 9. do 13. listopadu ostravská Poruba.

Pětičlenný turnaj je v mezinárodním kalendáři novinkou. Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu se Češi, Finové a Švédové utkávali na turnajích se Slováky, ti teď ale mají svůj program. Český a finský svaz tak na akci postaví i své B týmy pod hlavičkou reprezentací do 19 let.

Turnaj pěti celků nabídne osm zápasů, navzájem se nepotkají výběry stejné země. První utkání obstará ve středu 9. listopadu česká záloha proti švédské dvacítce, to poslední pak v neděli 13. listopadu elitní výběry Česka a Finska.

V nominaci české dvacítky jsou Karel Křepelka, v devatenáctkách se budou o své místo prát Šimon Němec a Vojtěch Polák.

15.10.2022

Autobusová linka H

V neděli 16. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav hned dva hokejové autobusy. Tato speciální linka jezdí ve dnech domácích hokejových zápasů během sezony. Linka je označena písmenem H a vyjíždí v 15:15 od Modré hvězdy (zápas BK Mladá Boleslav – Mountfield HK se hraje od 16. hodiny). Trasa linky: Modrá hvězda, 17. listopadu, Havlíčkova – Foky, Jana Palacha, Na Radouči, Poliklinika U Stadionu, Kaufland, Metoděje Vlacha, Pod Nemocnicí, Na Výstavišti a Zimní stadion. Ze stanice Zimní stadion odjíždí autobus stejnou trasu 10 minut po skončení hokejové zápasu.

06.09.2022

Zemřel pan Pecka

Ve věku 71 let dne 26. srpna nečekaně zemřel dlouholetý zaměstnanec mladoboleslavského zimního stadionu pan Jiří Pecka. Čest jeho památce.

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!