BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2023 | Zdena Bobková

Ondřej Roman: Poslední zápasy šlapeme dobře. Doufám, že to přetavíme i v play off

T ř i n e c – Ještě před zápasem neměli jistého soupeře pro vyřazovací boje. Teď už ho znají. V předkole play off se postaví brněnské Kometě. Útočník Ondřej Roman (na snímku) na ledě Třince rozhodl svým gólem o výhře 3:2 a tím přiřkl Bruslařům i 10. příčku po základní části a ve finále právě i soupeře pro předkolo. Jaké jsou jeho dojmy ze zápasu a co od předkola s jihomoravským sokem očekává?

Ondro, poslední zápas jste zvládli vítězně a už znáte i svého soupeře pro předkolo. Jaké jsou dojmy?

Pocity jsou dobré, vyhráli jsme pár zápasů v řadě, jsme dobře nažhavení. Neřešili jsme, koho dostaneme. Je to Brno, bereme.

Co od brněnské Komety očekávat?

Mají dobré přesilovky, zkušené hráče, určitě bude i nepříjemná atmosféra. Ale jak se říká, když se budeme soustředit na svoji hru, tak máme určitě velkou šanci vyhrát. Máme silný tým – od brankáře, přes obránce i útočníky. Když budeme hrát tak, jak chceme, tak určitě máme šanci s Brnem uspět.

Sledovali jste vývoj v tabulce i během zápasu? Během duelu s Třincem to chvíli vypadalo, že soupeřem pro předkolo budou právě Oceláři…

Já osobně jsem to moc neřešil. Člověk si nevybere. Ačkoli musím říct, že už cesta sem nebyla nic moc. Když jsem ještě hrával za Vítkovice, bývalo to sem z Ostravy o trochu blíž (úsměv). Ale víme, že všechny týmy jsou kvalitní. Kometa je Kometa, bereme a jdeme na ně.

Pokud byste zůstali na 12. místě, narazili byste na Liberec. Bylo hlavním úkolem pro poslední zápas základní části se z té 12. příčky dostat?

Neřekl bych. Neřešili jsme to.

Zápas jste rozhodl svým gólem. Vypadá to, že vám to tam začíná padat. Dostáváte se vy sám do herní a střelecké pohody?

Já nikdy góly moc nestřílel, spíše jsem nahrával. Ale jsem samozřejmě rád, když ho dám. (úsměv)

Za Boleslav jste odehrál 12 zápasů s bilancí 5+2. Jaké jsou poznatky z extraligy a z manšaftu?

Přesun pro mě nebyl lehký. Liga ve Francii má jinou úroveň, extraliga je mnohem rychlejší. Poslední zápasy šlapeme dobře. Doufám, že to takhle přetavíme i do play off.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.05.2023

Organizační směrnice mládeže

V sekci Informace pro rodiče byla aktualizována Směrnice k placení příspěvků pro sezonu 2023/2024.

18.04.2023

Bruslaři na MS do 18 let

Dva dny před startem mistrovství světa do osmnácti let oznámil hlavní trenér českého výběru Jakub Petr nominaci 23 hokejistů pro vrchol sezony, který se uskuteční od 20. do 30. dubna ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, a my s potěšením oznamujeme, že jsou v ní i dva naši Bruslaři - Vojtěchové Hradec a Vochvest. Gratulujeme a držíme pěsti.

06.03.2023

Přátelský zápas s Kanaďany

Výběr Bruslařů poskládaný z hráčů do 18 let nastoupil v pondělí večer k přátelskému utkání proti kanadskému týmu z univerzity Loyola, která se nachází v Montrealu. Hráči z provincie Québec dorazili do Evropy na zkušenou, z Mladé Boleslavi se přesunou do Vídně, zahrají si také na Slovensku. Mix dorostenců s juniory porazil hosty z Kanady poměrem 8:1 v zápase, který se hrál ve formátu 2x15 a 1x20 minut. Za Bruslaře skórovali Jan Hurt, Oskar Lisler, Jakub Vítek, Nikita Moyseyev, Matěj Vojáček, David Šindelář a dvakrát Petr Šachl.

05.03.2023

Předkolo s Kometou

BK Mladá Boleslav již zná svého soupeře pro předkolo play off, kterým je HC Kometa Brno. Bude to první společná série ve vyřazovacích bojích extraligy od památného semifinále první ligy na jaře 2008, které bylo součástí cesty Bruslařů do nejvyšší české soutěže. Předkolo odstartuje tuto středu 8. března na brněnském ledě. Startovací časy zápasů, informace o vstupenkách a další detaily přineseme v nejbližší možné době.

25.02.2023

Vetace rozhodčího Hribika

BK Mladá Boleslav se po zápase 49. kola s týmem HC VERVA Litvínov rozhodl vetovat rozhodčího Jana Hribika. Důvodem jsou jeho opakované hrubé chyby v neprospěch týmu Bruslařů a to jak ve zmiňovaném zápase s Litvínovem, tak například v utkání 42. kola na ledě Českých Budějovic, kdy několik vteřin před koncem nepotrestal faul domácích a ti následně v čase 59:59 vstřelili vyrovnávací branku.

02.02.2023

Mládežníci v reprezentaci

Výčet reprezentantů zahájíme u výběru české šestnáctky, kterou čeká domácí turnaj v Novém Jičíně a Kopřivnici. Součástí týmu bude dorostenec Jakub Lev, mezi náhradníky figurují Jakub Kristek a Rostislav Šilhavý. Do výběru U17 se vešel Adam Martin Hlinský, mezi náhradníky čekají na šanci Břetislav Vystrčil a Patrik Král. Osmnáctka na poslední turnaj před vrcholem sezóny bere také dva Bruslaře, Vojtěcha Hradce a Vojtěcha Vochvesta. Nejstarší kategorie U20 po juniorském šampionátu začíná skládat nové mužstvo pro další pokračování reprezentační sezóny. Jeho součástí bude také Marek Vlasák, jehož mezi náhradníky doplnili Vojtěch Polák, Vojtěch Malínek a Šimon Němec. Držíme palce a ať se vám daří!