BK MLADA BOLESLAV
11. 4. 2024 | Redakce

Bruslaři hlásí další příchod, obranu vyztuží Tomáš Havlín

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav hlásí další hráčský příchod do svých řad. Tentokrát se jedná o obránce, momentálně jediného, který by měl v tomto období rozšířit kádr Bruslařů. Je jím sedmadvacetiletý bek Tomáš Havlín, jenž poslední tři roky hájil barvy karlovarské Energie.

„Tomáš je vysoký, silný a dobře bruslící obránce jakého jsme tu už nějakou dobu neměli,“ říká na Havlínovu adresu sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc. „Očekáváme od něj zásadní důraz v našich obranných řadách,“ dodává.

Profil Tomáše Havlína

Liberecký odchovanec prošel v tamějším klubu už mládežnickými kategoriemi. Rychle ukázal svůj talent a už jako šestnáctiletý naskočil poprvé do juniorské soutěže. O rok později sbíral první zkušenosti mezi dospělými, když naskakoval na farmě v Benátkách nad Jizerou. Mimo to si prošel také mnoha národními výběry, reprezentoval v kategoriích U16 až U20. S osmnáctkou si došel pro stříbro na světovém šampionátu. Svůj podíl má také na libereckém titulu v sezoně 2015/2016. Poslední tři ročníky strávil v Karlových Varech.


Nabídka Boleslavi? Mezi všemi mě zaujala nejvíc, říká Tomáš Havlín

Tomáši, proč jste si vybral právě Mladou Boleslav a jak se váš přestup upekl?

Švícko mě oslovil vlastně už během sezony. Že by tady o mě byl zájem. Volal mi snad už někdy koncem letní přípravy, takže tak proběhl ten první kontakt. Postupně během sezony, když se vyjednávalo, tak z toho nakonec byla nabídka, která mě mezi ostatními v mnoha směrech zaujala nejvíc. A tak jsem se pro ni rozhodl.

V Karlových Varech vám končila smlouva?

Nějaká možnost se tam ještě řešila, ale měl jsem takový pocit, že ten zájem ze strany Varů během sezony upadal. Nakonec to proto dopadlo takhle a já se dohodl na smlouvě tady v Boleslavi.

Jak hodnotíte právě skončenou sezonu? Dá se říct, že Boleslav a Vary pro sebe nakonec byly tak trochu soupeřem na dálku...

Jak po týmové, tak po osobní stránce to nebyla povedená sezona. Představa o konečném výsledku byla před sezonou jiná. Oba týmy si nepochybně myslely, že se během sezony budou pohybovat někde jinde. Po osobní stránce jsem měl trochu smůlu, potkala mě dvě větší zranění, a to mi do sezony dost zasáhlo. V tomhle směru to tedy taky nebylo ideální. Chtěl bych se tomu tady vyvarovat a doufám, že to bude o poznání lepší.

V Karlových Varech jste strávil tři sezony, v Boleslavi vás ale nepochybně budou mít stále hodně spojeného i s Libercem. Vzpomínáte na tu rivalitu?

Vždycky to pro nás bylo derby, takže rivalita tu byla velká. Pamatuji si to už z mládeže. Ty zápasy mají náboj a nějaké napětí, ať už po té hráčské stránce nebo především asi v té rovině fanoušků. Ale na druhou stranu už jsou to přeci jen tři roky.

Těšíte se na to i z té druhé strany?

Určitě to bude zajímavé. Kdyby to byl můj první rok po odchodu z Liberce, tak by ty zápasy byly asi ještě trochu jiné. Přeci jen už jsem si to vyzkoušel ve Varech, hrát proti Liberci. Samozřejmě se na to těším, ty derby zápasy budou mít náboj a něco navíc. Díky tomu jsou ty zápasy speciálnější než ty ostatní.

Znáte už někoho ze svého nového týmu?

S pár kluky jsem se bavil a nejvíc se Štibim (Jan Štibingr, pozn. red.). Odehráli jsme spolu několik sezon v Liberci, takže asi s ním jsem měl největší kontakt. Vesměs jsem ale mluvil i s dalšími hráči, kteří v minulosti prošli Libercem, ať už to byli třeba Filip Pyrochta nebo Adam Jánošík. Znám se také s Honzou Růžičkou, Honzou Stránským nebo Davidem Bernadem, se kterým jsem se potkal i právě ve Varech. Spoustu kluků znám i z mládeže, jak jsme společně procházeli těmi kategoriemi. Myslím si, že jich bude dost, nechtěl bych na nikoho zapomenout. Teď sem vlastně přišel i Dominik Lakatoš, kterého také znám z mládeže. Oldu Kopeckého znám třeba i z nároďáku, takže si myslím, že vůbec nejdu do neznámého prostředí.

Asi můžeme prozradit, že jste momentálně jediným obráncem, který by měl teď do nové sezony dorazit. Jste ta „poslední cihlička“, která má zapadnout do obranné zdi Boleslavi?

Když se zpětně koukám na svoje sezony v extralize, tak je vidět, že ta moje role je pořád plus minus stejná. Já vlastně vím, proč jsem tady a neočekávám, že se to bude nějak měnit. Úplně jsme to nerozebírali do detailů, ale myslím si, že je to v mém případě jednoznačně dané.

Poslední dvě sezony Boleslavi nevyšly podle představ. Vnímáte třeba, že tu může být určitý tlak? Přeci jen ty ambice jsou tu vyšší…

Očekávám, že tady ten tlak bude, protože tu určitě jsou ambice posunout se dopředu. Obzvlášť po těch sezonách, kdy se tady hrála semifinále. To byl úspěch a každý čekal, že to povede ještě výš. Ukázalo se, že je to reálné a že jsou tu všechny prostředky a zázemí k tomu, aby se toho znovu povedlo dosáhnout. I proto jsem si toto angažmá vybral, vidím, že tady ty ambice jsou. Ten tlak může být i dobrá věc, třeba nás trochu popožene dopředu a pomůže nám to dostat se na vyšší místa.


Statistiky Tomáše Havlína


Další články

Aktuality

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz

03.05.2024

Szturc debutoval v AHL

Exboleslavský útočník Gabriel Szturc se po březnovém podpisu tříletého nováčkovského kontraktu s organizací Tampy Bay Lightning dočkal svého prvního startu v American Hockey League v barvách farmářského týmu Syracuse Crunch. Dvacetiletý forvard naskočil do třetího duelu osmifinále play-off proti Rochesteru, jehož barvy hají i dvojice českých útočníků Jiří Kulich a Lukáš Rousek, radoval se ale právě Szturc. Jeho tým totiž vyhrál 2:1 po prodloužení a stejným poměrem vede také v sérii.

05.04.2024

Akademici v play off

Poslední dny a týdny rozluštily hned dvě tajenky, které se týkají mladoboleslavské akademie. Tou první je konečně umístění devítky - po porážce v semifinále naši deváťáci obsadili celkové čtvrté místo. Druhou byl postup dorostenců do play off, který Bruslaři ztvrdili vítězstvím v pátém zápase na ledě Karlových Varů, boj o zlato pro dorost začne již tuto neděli na ledě Pardubic. Oběma kategoriím děkujeme za reprezentaci klubu a dorostu přejeme hodně štěstí a sil do finálové série.

24.03.2024

Akademici v play off

Jak už jsme vás informovali, juniorům po čtvrtfinálové prohře 0:3 na zápasy s Energií sezona skončila. V boji o medaile jsou naopak stále dorostenci, kteří po vítězství 3:1 v sérii se Slavií vyzvou v semifinále karlovarský dorost. Ve stejné fázi soutěže jsou po vyřazení Komety také naši deváťáci. Ti se v semifinále utkají o postup do finále s plzeňskou Škodovkou. Všem mladíkům přejeme hodně štěstí, zdaru a sil do semifinálových bojů.

10.03.2024

Deváťáci se Zlínem

V extralize 9. tříd se narozdíl od starších mládežnických soutěží osmifinále účastní všechny postupující týmy, Bruslaři proto nejsou výjimkou. Naše deváťáky čeká předkolo se Zlínem, které se hraje na dva vítězné zápasy. Celá série odstartuje ve středu 13. března na ledě hůře postaveného týmu - tedy zlínských Beranů. Druhé a případné třetí utkání je pak na programu v sobotu 16. respektive v neděli 17. března ve ŠKOENERGO Aréně.

10.03.2024

Dorost v top čtyřce

Dorostenecký tým Bruslařů zakončil nadstavbu na čtvrtém místě a vybojoval si přímý postup do čtvrtfinále. Druhá nejvyšší mládežnická kategorie se tak úspěšně vyhnula předkolu a nyní bude čekat na svého soupeře pro první vyřazovací sérii. Stane se jím tabulkově nejlépe postavený postupující tým z předkola. Bruslaři svého soupeře poznají nejpozději v sobotu 16. března.