BK MLADA BOLESLAV
3. 6. 2024 | Klub

Bruslaři rozšiřují trenérský štáb, druhým asistentem u A týmu bude Martin Slánský

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav se rozhodl angažovat do svých trenérských řad devětadvacetiletého kouče Martina Slánského. Ten doteď především studoval a sbíral zkušenosti po světě, s českou extraligou přišel do styku na Kladně, kde působil jako trenér hokejových dovedností a taktéž mládeže. Slánský bude společně s Davidem Havířem asistentem hlavního trenéra Richarda Krále.

„Hledali jsme ještě jednoho trenéra. Nespěchali jsme na to, nechtěli jsme se ukvapit, a vyplatilo se. Martin je mladý a perspektivní, má velký zájem a chce se učit,“ říká k nováčkovi v trenérských řadách sportovní ředitel Tomáš Vlasák. „Procestoval svět, poznal hokej snad ze všech jeho stran a stejně tak nejrůznější typy hráčů. Za velké plus považujeme i skvělou angličtinu, kterou určitě ocení naši zahraniční hráči,“ dodává.

Martin Slánský je hokejovým odchovancem Kladna, v juniorce nicméně usoudil, že se dál chce věnovat hokeji z jiné stránky než z té herní a začal studovat. Na Univerzitě Karlově to dotáhl až k titulu PhDr. a je držitelem trenérské licence A. Ve svých devětadvaceti letech má už i poměrně pestrou trenérskou kariéru, působil v Kanadě, Německu a své znalosti a dovednosti předával hráčům i v hokejově exotických zemích jako třeba v Číně a Turecku.

Na rozhovor s ním se můžete těšit v následujících dnech.

Další články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz