BK MLADA BOLESLAV
7. 6. 2024 | Klub

Trojice Bruslařů se zúčastnila pohybových kurzů na Dětském dni s Dragonem

M l. B o l. – Klub BK Mladá Boleslav pořádá každé úterý a čtvrtek pohybové kurzy pro budoucí Bruslaře. U příležitosti Mezinárodního dne dětí, který vyšel na minulý týden, byl ve čtvrtek 6. června pro malé sportovce připraven vylepšený program. Na akci dorazili hned tři hráči mladoboleslavského áčka, mimo jiné hokejisté, kteří v posledních letech prošli mládežnickými týmy Bruslařského klubu. Jak Karel Křepelka, tak Matěj Gardoň s Vojtěchem Hradcem si s dětmi zacvičili a v závěru pomohli rozdat taštičky od společnosti Dragon Internet, která stejně jako v loňském roce celou akci podpořila a stala se jednou z jejích tváří.

Reportáž o akci na YouTube kanále První Boleslavská:

Ani občasný déšť neodradil spousty dětí a rodičů od toho, aby si ve čtvrtek 6. června našli čas a dorazili na hřiště za 8. základní školou. Takřka čtyřicítka dětí například absolvovala rozcvičku pod vedením Vojtěcha Hradce, s Matějem Gardoněm hledala očíslované puky a pod dozorem čárového rozhodčího Karla Křepelky házela míčem do dálky. Soudě dle úsměvu a radostných pokřiků se dobře bavili všichni účastníci akce.

"V první řadě jsem rád, že se nám podařilo již podruhé společně se společností Dragon Internet zorganizovat tuto akci. Jedná se nejen o nábor ale zároveň slouží jako motivace pro naše nejmenší Bruslaře, kteří si mohou zatrénovat se svými vzory z A týmu," řekl organizátor akce Jan Prokop. Pohybové kurzy na hřišti ve Václavkově ulici čtvrteční akcí nekončí, pokračovat budou až do konce měsíce června a i nadále platí, že zúčastnit se jich mohou i další zájemci a začít je možno kdykoliv. "Uvědomujeme si roli a zodpovědnost, kterou náš klub ve městě reprezentuje a snažíme se o to, abychom vedli děti k pohybu a zdravému životnímu stylu," dodal.

Pohybové kurzy pro budoucí Bruslaře

Na závěr si všichni účastníci převzali tašky se sportovními potřebami, ba i sladkostmi, které ke čtvrteční příležitosti poskytla společnost Dragon Internet. Ta byla mimo jiné sponzorem podobné akce již druhý rok v řadě, za což jí patří velké díky. Děti si rovněž od všech třech hráčů vyzvedly jejich podepsané plakáty na památku a jejich rodiče jim pořídili i fotky se samotnými hokejisty.

Že se akce líbila dětem, o tom nemohlo být pochyb, spokojenost ale panovala také na straně extraligových hráčů. "Myslím, že můžu mluvit za nás všechny, že jde o super akci. Děti se před námi snažily možná o něco více než normálně a i díky tomu jsme si to všichni společně užili," řekl Vojtěch Hradec. Vytáhlý útočník je vzorem pro malé začínající hráče, vždyť právě on prošel všemi mládežnickými kategoriemi Bruslařů a nyní už sbírá zkušenosti mezi dospělými: "Snad na to kluci i holky budou v budoucnu pamatovat a třeba si díky těm plakátům vzpomenou i na nás," smál se.


Další články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz