BK MLADA BOLESLAV
10. 6. 2024 | Klub

Přípravné zápasy i rozlosování extraligy. Co a kdy Bruslaře čeká?

M l. B o l. – Valná hromada APK LH schválila termínovou listinu dalšího ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje. Sezona 2024/2025, která bude 32. ročníkem české nejvyšší hokejové soutěže, začne na všech extraligových stadionech netradičně ve středu 15. září. BK Mladá Boleslav jej zahájí domácím zápasem s Olomoucí. Extraligu, stejně jako všechny profi soutěže spadající pod IIHF, také čeká jedna novinka.

První venkovní zápas odehrají Středočeši v pátek 20. září na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary. Co se oblíbených vánočních zápasů týče, pak vězte, že 26. prosince můžete dorazit do ŠKOENERGO Arény podpořit Bruslaře v boji proti Plzni. Oblíbený "mezisváteční" zápas 28. prosince odehrají Mladoboleslavští na ploše pardubického Dynama.

Finiš základní části vychází Bruslařům na domácí utkání s Kladnem. Jejich posledním venkovním soupeřem bude Liberec. Mimochodem první derby této sezony s Tygry vychází až na 18. října a to na našem domácím ledě.

Počet klubů v extralize je tradičních 14 účastníků, kteří se nemění, neboť Rytíři Kladno uhájili svou příslušnost k nejvyšší soutěži.

Základní část bude mít tři reprezentační pauzy. První od 4. do 14. listopadu, druhou od 9. do 19. prosince a třetí od 3. do 11. února.

Kompletní rozlosování Tipsport extraligy 2024/2025 pro BK Mladá Boleslav najdete tady.

Znám je již také program přátelských duelů. Těch je v tuto chvíli sedm. Není vyloučeno, že ještě dojde k nějaké změně či úpravě. První je na programu ve čtvrtek 15. srpna doma s Plzní, generálku před extraligou si pak Boleslavští střihnou venku proti karlovarským energetikům.


Novinka v hokeji: od nové sezony jsou povinné chrániče krku

Jedná se o očekávanou změnu v pravidlech, o které se hlasitě začalo diskutovat od října. Tedy od tragédie, kdy americký hokejista Adam Johnson zemřel v utkání britského poháru po nešťastném zásahu brusle.

Někteří hokejisté z extraligy je už od tohoto incidentu začali nosit, bleskově je například nasadili Lukáše Sedlák a Tomáš Hyka. Odteď budou nákrčníky povinné i v evropských soutěžích, stejně jako na mezinárodní scéně.

Chrániče nesmí být hráči nijak upravovány nebo nahrazovány a musí se používat správným způsobem. Za porušení pravidel bude uložen menší trest.

"Já jsem zásadně pro. Těch zranění tohohle typu už bylo dost. Nijak to neomezuje a naopak to může zabránit velkým průšvihům. Osobně jsem s tím hrál ve Švédsku, kde jsme to měli povinně, a je to jen o zvyku," říká sportovní manažer Bruslařů Martin Ševc.

Také kapitán Bruslařů Adam Jánošík už jednu zkušenost s nákrčníky má. "Hrál jsem s tím rok ve Švédsku. Přiznávám, že komfortní to pro mě úplně není a sám od sebe bych si to asi nevzal. Na druhou stranu zvykl jsem si na to tehdy, zvyknu si i teď. A když to vezmu i z té druhé stránky, tak jsem táta dvou dětí, který tu pro ně chce být," říká.Další články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz