24. 9. 2022 | Tereza Trčková

Boleslav ve čtvrtém kole čeká výjezd na led Pardubic

M l. B o l. — Po dvoudenní pauze čeká Bruslaře druhé venkovní utkání, které odehrají proti HC Dynamo Pardubice 25. září od 18:00 na ledě Enteria Areny. Středočechy dělí od Dynama pouze jeden bod v tabulce, půjde tedy o velmi vyrovnané utkání. Dokáže bruslařský tým navázat na poslední výhru proti Budějovicím?

Boleslav porazila lídra, Pardubice zatím neporaženy

Ve třetím kole extraligy přivítali Bruslaři na domácím ledě ŠKOENERGO Arény HC Motor České Budějovice, které přijely jako neporažený lídr tabulky. Středočeši se dostali do vedení už ve 13. minutě, kdy dokázal využít přesilovku Jan Stránský. O tři minuty později došlo k dokonalé souhře třetí lajny a Ondřej Najman dokázal podruhé překonat brankáře Dominika Hrachovinu. Na začátku druhé třetiny dokázal snížit budějovický Martin Hanzl, kdy podobně jako Středočeši udeřil v přesilovce. Ve 34. minutě dal zpět dvoubrankové vedení domácím druhou využitou přesilovkou Ondřej Najman, který dokázal uklidit do branky střílenou přihrávku Pontuse Åberga, který si připsal už druhou asistenci. Ve třetí třetině dokázal Ondřej Najman završit hattrick. Pátým gólem uzavřel skóre David Šťastný. Mladá Boleslav se stala prvním přemožitelem Motoru a připsala si tak tři body a druhé vítězství v sezoně.

Pardubice zůstávají i po třech kolech neporaženy. V posledním zápase si dokázaly poradit s plzeňskými Indiány 4:1. Plzeň prohrávala už od osmé minuty gólem Tomáše Zohorny. Ve druhé třetině dokázali pardubičtí odskočit již na rozdíl tří branek po přesných trefách Vály a Zohorny. Západočeši dokázali v 52. minutě překonat hostujícího Willa, kterého o čisté konto připravil Kryštof Hrabík. V závěru utkání zkusila Plzeň hru bez brankáře, ale z tlaku nedokázala branku vytěžit, a tak Zohorna zkompletoval hattrick trefou do prázdné brány. Po výhře se tedy Dynamo usadilo na třetím místě tabulky.

V přípravě Bruslaři dvakrát Dynamo zdolali

V přípravných utkání na sede oba celky narazily hned dvakrát v rámci Letních hokejových her, které pořádaly právě Pardubice. V obou případech zápas skončil rozdílem jedné branky. V prvním utkání jediným gólem z první třetiny rozhodl utkání Matyáš Kantner a utkání tak skončilo "fotbalově" 1:0.

V druhém utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy. Středočeši dokázali již ve čtvrté minutě překonat hostujícího Willa brankou Davida Šťastného. Na to ale rychle odpověděl pardubický Tomáš Zohorna, který po samostatném úniku překonal Krošelje blafákem. V dalších dvou třetinách a následném prodloužení branka nepadla a zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. Ty poznaly pouze jediného úspěšného střelce, kterým byl domácí Pontus Åberg a Boleslav si připsala i druhý skalp Dynama a tím i celkové vítězství Letních hokejových her.