BK MLADA BOLESLAV
17. 9. 2023 | Redakce

Často jsme faulovali, mrzí střelce Osburna. Věří i v další branky

This text will be replaced

Často jsme faulovali, mrzí střelce Osburna. Věří i v další branky

M l. B o l. – Cizinecká legie znovu úřadovala. Ve druhém kole jedinými střelci Mladé Boleslavi byli Matti Järvinen a Zach Osburn. Právě on se postaral o první gól Středočechů, když střelou od modré na konci druhé třetiny překonal vítkovického Machovského. Bruslaři nakonec ale srovnat nezvládli a podlehli Rideře 2:4. „Hra byla dobrá, ale srážely nás fauly," zamýšlí se Osburn.

Chtěl si po derby s Libercem spravit chuť, místo toho ale přišla druhá porážka. Bruslařský klub na domácí půdě nedokázal vzdorovat Vítkovicím a po třech inkasovaných brankách v oslabení prohrál 2:4. „ Tým si zatím sedá. Odehráli jsme dobrý zápas, jen jsme měli být lepší směrem dopředu jako při zápase s Libercem. Naším, ale i mým, hlavním problémem bylo, že jsme často faulovali. Hra byla dobrá, ale tohle nás sráželo, a i kvůli tomu jsme prohráli,“ poukazuje Zach Osburn na nedisciplinovanost.

Právě ta byla podle něj v zápase rozhodující. Vítkovice si přesilovkami pomohly. Věřím, že bychom je bez toho dokázali porazit. Musíme se zlepšit," hlásí odhodlaně.

Zach Osburn už při svém druhém startu v extralize zaznamenal gól. Puk si ale na památku nevzal. Bylo by to hezké, ale zatím se ke mně nedostal. Vezmu si ho třeba příště, protože doufám, že jich tady ještě pár dám," říká s úsměvem 26letý obránce ve službách Mladé Boleslavi.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.