BK MLADA BOLESLAV
26. 6. 2024 | Klub

Malí Bruslaři se vrátili z Chorvatska, kde proběhlo každoroční soustředění

M l. B o l. – Ani letos nebyli mladí Bruslaři ochuzeni o každoroční soustředění v Chorvatsku organizované trenérem Vladimírem Lejskem, které se tentokrát konalo v období mezi 13. a 21. červnem. Dlouholetý člen našich mládežnických trenérských štábů do Lanterny u Poreče vyrazil společně s dalšími trenéry mladoboleslavské mládeže a ti měli k ruce bývalé hráče klubu, kteří si mladoboleslavskou mládeží v dětství prošli. Děti si týdenní pobyt u Jaderského moře naplno užily, běhaly, cvičily, koupaly se a rovněž trávily čas se svými rodiči, kteří dorazili společně s nimi autobusem nebo po vlastní ose. Všichni si další ročník této akce pochvalovali, a tak je velmi pravděpodobné, že se sem děti za rok opět vrátí.

Jak už bylo výše zmíněno, hlavním organizátorem a v podstatě šéftrenérem celého soustředění byl Vladimír Lejsek. Stejně jako v posledních letech mohl nakonec být spokojený, protože do organizace celého zájezdu znovu investoval velkou spoustu času i sil a hlavně jeho zásluhou se vše znovu povedlo na jedničku.

Starší děti ročníků 2011, 2012 a 2013 vedl v Chorvatsku Václav Drábek, jenž bude v nové sezoně vést sedmáky. Nejen jeho svěřenci se během týdenního soustředění pořádně zapotili, neboť trénovali dvoufázově. Bývalému hokejistovi, který s A týmem Bruslařů v roce 2008 poprvé postoupil do extraligy, sekundovali v tréninkovém procesu další dva exboleslavští mládežníci – Adam Bartoň a Tomáš Dlask.

Mladší hokejisti narození v letech 2014, 2015, 2016, 2017 připadli pod taktovku Jana Prokopa, jenž se pro nadcházející sezonu společně s hlavním trenérem Janem Hanzlíkem posunul k šesťákům. Také mladší děti si pohybu užily do sytosti, oproti svým starším spoluhráčům a kamarádům nicméně trénovaly jen dopoledne. Skupinu dětí tvořenou ze čtyř různých ročníků společně s trenérem Prokopem na několik tréninků střežil i sám trenér Lejsek či dvojice bývalých mládežníků Bruslařského klubu – Petr Šíma a Roman Krinwald.

Na děti čekal kromě pravidelných tréninků, her a koupání se také orientační běh, jehož se ve skupinách po sedmi respektive osmi zúčastnilo všech 44 hráčů. Svaly po celém těle dostaly zabrat, protože na řadu přišel také vědomostní kvíz, jež procvičil i mozky malých Bruslařů.

Další články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz