BK MLADA BOLESLAV
28. 4. 2023 | Adéla Kvapilová, foto: Ronald Hansel

Na ledě jsme nechali vše, říká Vojtěch Vochvest po vyřazení. Na U18 budou jen nejlepší vzpomínky

​B a s i l e j (od naší redaktorky) – Překvapení soupeře se nezdařilo. Česká osmnáctka na mistrovství světa končí ve čtvrtfinále, USA podlehla 1:4. Na světovém šampionátu nechyběl kromě útočníka Vojtěcha Hradce ani boleslavský obránce Vojtěch Vochvest. „Věřili jsme celou dobu až do posledních vteřin," míní o důležitém utkání 17letý bek.

Vojto, máte po odehraném zápase s USA, kde jste se necelých deset minut před koncem třetí části přiblížili na rozdíl jedné branky. Nakonec je z toho porážka 1:4. Jak utkání hodnotíte?

Musím ho hodnotit pozitivně, protože jsme od začátku makali, plnili to, co jsme měli a co nám trenéři řekli. Každý, kdo hrál, věřil, že můžeme vyhrát. Jsem na všechny kluky pyšný. Sice to nevyšlo, ale určitě se nemáme za co stydět. Těžko se hledají slova.

Čtvrtfinále jste hráli dost defenzivně, byla to tahle taktika?

Změnili jsme v obraně i v útoku nějaké věci. Plnili jsme je a ony vycházely. Celkově jsme změnili přístup, protože ani do turnaje jsme nevstoupili nejlépe. Nevyšlo to, bohužel, ale na ledě jsme nechali všechno.

Jste poměrně spokojeni s hrou. Věřili jste do toho stavu 1:2, že by to vyjít mohlo?

Ano, gól na 1:2 nás všechny nakopl. Ještě víc zvýšil naše sebevědomí. Věřili jsme celou dobu až do posledních vteřin.

Vy osobně jste hrál velmi tvrdě. Dokonce jste se ve třetině třetině vyvolal potyčku. Byla to snaha o momentu?

Tohle je moje hra, nevnímám, že bych se přepínal. Snažím se takhle hrát každý zápas, celou sezonu. A jestli to nakoplo tým, tak jsem určitě spokojený. Záměr to vyloženě nebyl.

Zároveň jste byl zvolen jako nejprospěšnější obránce národního týmu. Co to pro vás znamená?

Popravdě je mi to celkem jedno. Neberu ho jako své. (směje se) Jsem hlavně spokojený, že jsme předvedli obětavý výkon. Ocenění by si tady zasloužil každý hráč našeho týmu.

Když se poohlídnete za turnajem, jaký byl?

Turnaj byl dobrý. Výsledek sice špatný, ale s odstupem času si to vezmeme jinak. Vstup domistrvoství nebyl optimální, ale pak jsme se trochu nakopli. Nemáme se za co stydět.

Jaký jste měli kolektiv?

Musím říct, že parta byla výborná. Já mám štěstí na party, ať už v Boleslavi, nebo tady v nároďáku. Jsem spokojený a šťastný za to, že jsem mohl být na šampionátu.

Pro spoustu z vás to byl poslední zápas za kategorii U18. Jaké budou vzpomínky?

Určitě ty nejlepší. Nemám ani žádnou špatnou. Mám jich odtud mnoho a budu na ně vzpomínat celý život.

S mladoboleslavskou juniorkou jste vybojovali bronzové medaile. Vy a Vojta Hradec jste z důvodu reprezentačních povinností poslední zápasy neodehráli. Zbyla na vás medaile?

Vůbec nevím, neptal jsem se. Jsem rád, že jsem viděl kluky zvednout cenu, a to mi stačilo. (směje se) Samozřejmě jsem to sledoval, fandil jsem klukům, vím, že zvládli třetí místo. Ale medaili jsem neřešil.

Je tohle alespoň pozitivní tečka za sezonou?

Rozhodně. Za třetí místo s juniorkou jsem moc rád. Na šampionátu to byl obstojný výkon, jsem rád za celou sezonu.

Další články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.