BK MLADA BOLESLAV
3. 7. 2024 | Klub

Richard Král: Kluci se snaží navzájem posouvat, v týmu je zdravá soutěživost

M l. B o l. – Bruslaři k pátku 28. června ukončili suchou část letní přípravy a nyní je čekají zasloužené tři týdny odpočinku. Samozřejmě ne úplně, neboť „profi sportovec nikdy nespí“, jak říká v našem rozhovoru hlavní trenér A týmu Richard Král. Jakými slovy právě skončené přípravné období hodnotí, jsou všichni zdraví a co mladoboleslavské hokejisty čeká po návratu?

Jak jste spokojený s první fází letní přípravy?

Myslím, že můžu mluvit za celý realizační tým, když řeknu, že jsme byli s hráči spokojení. S tím, jak pracovali, jaké měli nasazení, jak k tomu přistoupili. Nezbývá než doufat, že si to všechno přenesou i na led. (úsměv)

Zvládli jste všechno ve zdraví?

Pár lehčích zranění či úrazů jsme měli, tomu se asi nelze vyhnout, ale nic zásadního, co by nás mělo do budoucna nějak ovlivnit. Pak je tady samozřejmě pár kluků, kteří si řešili nějaká zranění ze sezony, a kteří byli třeba i na operacích. Ti měli pochopitelně přípravu uzpůsobenou svému stavu.

Takže můžeme říct, že jsou všichni v pořádku? I ti hráči po operacích a sezónních zraněních?

Co mám zprávy, tak Steve Moses teď v Americe trochu zápasí se stehenním svalem. A Áda Jánošík se pořád dává do kupy po té zlomenině čelisti. Jinak jsme ale všichni připravení a já počítám s tím, že na led půjdeme v plné sestavě.

Minulý týden ve středu hráči absolvovali druhou sérii fyzických testů. Ta první byla před začátkem suché přípravy. Vím, že na detailní výsledky se nějakou dobu čeká, nicméně víte už teď, že tam nějaký progres je?

Kompletní výsledky by měly být až v prvním červencovém týdnu, nicméně nějaké předběžné máme už teď a víceméně se všichni zlepšili, což by tak po letní přípravě mělo být. Za mě tedy spokojenost.

Kdybyste měl nějak krátce popsat těch několik uplynulých týdnů, tak co všechno máte za sebou?

Náš kondiční trenér Michael Obrtel dal dohromady dvouměsíční plán. Velmi dobře to na sebe navazovalo, odjeli jsme úplně všechno, co jsme chtěli, a to s minimálními úpravami. Víceméně celé jsme to absolvovali na zimáku, venku jsme byli málo, takže jsme nebyli ovlivnění ani počasím. Zkrátka všechno proběhlo tak, jak jsme chtěli, a co jsme do kluků chtěli dostat, to jsme do nich dostali.

Jak často jste viděli hráče, kteří měli individuální přípravu? Byly nějaké momenty, kdy jste se sešli všichni?

Jedno společné setkání jsme měli na těch prvních testech. Pak jsme měli jeden takový herní týden mezi dvěma fázemi přípravy, kdy jsme chtěli malinko zvolnit, ale pořád jsme chtěli, aby se kluci potkávali. A teď přijeli na ty poslední testy a taky na zakončení suché přípravy, kdy jsme si šli zahrát footgolf a měli týmovou večeři. Samozřejmě jsme sem nehonili zahraniční hráče, takže mimo jsou Steve Moses a Aleksi Rekonen.

Kabina A týmu prochází po celou dobu přípravy rekonstrukcí, takže jste nuceni fungovat v provizorních podmínkách. Je to nekomfortní?

Určitě to není nic, co by se nedalo překonat. Přes léto toho hráči moc nepotřebují, ručník, kraťasy, tričko a tenisky si hodíte de facto kamkoliv, takže nebyl problém fungovat v kabině pro hosty. Samozřejmě doufám, že se to stihne dodělat, než půjdeme na led, protože to už by bylo složitější.

Přes léto určitě taky získáváte první dojmy z kolektivu jako takového. Jak na vás působí?

Hráči, které jsme tu měli, na nás působí dobře. Měli jsme z nich pocit, že se snaží posouvat navzájem, panovala tu zdravá soutěživost. Atmosféra byla dobrá. Uvidíme, jak si to sedne, až budeme doopravdy všichni, ale osobně žádné problémy nečekám.

Trochu se změnilo sportovní vedení, do klubu nastoupil Tomáš Vlasák. Jak podle vás funguje tahle stránka?

Během letní přípravy není těch otázek k řešení tolik. I když pravdou je, že ještě hledáme nějaké posílení do útoku. S Vlasym jsme ale plus mínus na stejné vlně, takže ani tady nečekám nějaké trable.

Nového parťáka máte i přímo v kanceláři trenérů, vaším druhým asistentem se stal Martin Slánský.

Chtěl jsem k ruce ještě jednoho asistenta, když Venca Pletka nedopadl. Byli jsme domluvení, že si můžu někoho sehnat. Dostali jsme typ právě na Martina, takže jsme začali zjišťovat, kde a jak pracoval a rozhodli jsme se do toho jít. Je to trenér, který má na svůj věk už spoustu zajímavých zkušeností, a který na sobě chce pořád pracovat.

Když jsme dělali rozhovor přímo s ním, tak ještě nechtěl prozradit, co bude mít konkrétně na starost, že prý se na tom teprve domlouváte. Dokážete to teď už nějak popsat vy?

Bude to takový skill coach, takže povede dovednostní tréninky s útočníky. Chtěl bych, aby měl na starost přesilovku. Nicméně je třeba dodat, že se v tomhle směru ještě budeme muset poznat. Navzájem se navnímat, jak vidí hokej on a jak ho vidím já.

Čeká vás teď nepochybně zasloužená dovolená. Co přijde po ní?

Je třeba říct, že úplné volno hráči mít nebudou, dostali doporučení, jak ten měsíc fungovat a jelikož jsou to profíci, sami nejlépe vědí, jak se o sebe starat a udržovat se. Jinak 25. a 26. července mají poté dva dobrovolné tréninky na ledě, kdy si můžou přijít, jak se tak říká, osahat výstroj. V pondělí 29. července pak začínáme ostré tréninky.Další články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz