BK MLADA BOLESLAV
26. 11. 2022 Karel Schamberger

Výborný výkon B-týmu v čele s brankářem Schwarzem

12., sobota 26. 11. 2022
Ml. Boleslav - Mělník MBL - MEL
M l a d a B o l e s l a v - Zápas B týmu se vyvíjel pro Bruslaře dobře už od samotného začátku, když po velice krátkém úvodním tlaku převzali otěže zápasu domácí a pevně je drželi až do začátku třetí třetiny, kde už byl zápas minimálně z hlediska skóre rozhodnutý. Mělník tahal celý zápas za kratší stranu lana, ale nutno podotknout, že hráli pohledný hokej. Domácí se mohli spolehnout na výborného brankáře Schwarze, který tým několikrát podržel.
Ml. Boleslav: Schwarz – Vondrlík, Bartoš, Zvolenský, Michal, Kadeřábek, Bílek, Málek – Kadeřábek, Rudolph, Tregl, Moucha, Ficek, Mareš, Christov, Rovný, Kerda, Čermák
Mělník: Houserek – Kapoun, Škutina, Prejza, Cicvárek, Chvátal, Cafourek, Kotek – Litera, Šubrt, Vernek, Stinka, Šimon, Richtr, Martinec
Branky a nahrávky: 4. Vondrlík (Kadeřábek, Bartoš), 5. Bílek (Kerda), 22. Bartoš (Rovný, Kadeřábek), 30. Kerda (Málek, Ficek), 35. Ficek (Kadeřábek, Rovný), 55. Kadeřábek (Rovný, Kadeřábek) – 36. Martinec (Stinka), 60. Vernek (Cafourek) . Rozhodčí: Müller – Bejda, Buček . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 82 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2 .

Komentář

Do první třetiny rozhodně vstoupili aktivněji hosté z Mělníku, avšak Bruslaře trochu vysvobodil rozhodčí Müller, který nekompromisně odpískal faul kolenem hostujícího hráče a mladoboleslavští měli šanci na vstřelení branky, kterou záhy využil Vondrlík po pohledné kombinaci v útočném pásmu. Další zásah přidal jen po několika vteřinách Bílek. Domácí dále jen kontrolovali hru a puk soupeři moc nepůjčili. Nutno podotknout, že domácí brankář Schwarz v utkání svůj tým několikrát podržel a předvedl kvalitní zákroky.

I ve druhém dějství bylo k vidění několik branek. Skóre ve druhé třetině otevřel Bartoš, když po kombinaci okolo branky Housereka přesně zamířil. Střelecky úspěšný byl také Kerda, který se dostal k teči po nahození Málka. Následně si vyrazil po „Haškovsku“ z branky Schwarz a založil útočnou šanci na jejímž konci stál střelec páté branky Ficek. Byli jsme svědky rychlé odpovědi ze strany hostů, za které prolomil střelecké trápení Martinec. Další branku nikdo v druhé třetině nepřidal.

Ve třetině třetí se hokej vyrovnal a bylo vidět vysoké nasazení hráčů z Mělníku, kteří svou hru zpřesnili a často se dostávali do útočného pásma, ale tam většinou narazili na výborně chytajícího brankáře Schwarze, který předvedl výborný výkon. Šest minut před koncem zápasu začal akci Tomáš Kadeřábek, když na konci této akce stál jeho bratr Jan Kadeřábek, který zamířil přesně. Kosmeticky upravovali skóre hosté sedm vteřin před poslední sirénou v čele s Vernekem, který se dostal k samostatnému úniku a překonal brankáře Schwarze.

Ohlasy trenérů

Trenér Milan Ficek: Dneska musím kluky pochválit za bojovnost, disciplínu a odvedený výkon. Sami vidíme, že když se maká, tak jde vše lépe. Gólman nás dnes také podržel, takže super. Děkuji klukům za odvedený výkon!

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.