BK MLADA BOLESLAV
10. 12. 2022 | Karel Schamberger

B tým zažil pět minut hrůzy, ve kterých přišel o body

14., sobota 10. 12. 2022
Ml. Boleslav - Poděbrady MBL - POD
M l. B o l. - Bruslaři odehráli velmi kvalitní utkání ve kterém přes 45 minut vyhrávali. Schwarz předváděl senzační zákroky a celou dobu držel tým nad vodou. Boleslavští mohou litovat nevyužitých šancí v zápase, kterých bylo požehnaně, jelikož v 55. minutě se trefil Rindoš, který srovnal a následně i dal další branku. V posledních pěti minutách se domácí kádr položil a Poděbrady si v klidu došli pro pohodlný náskok.
Ml. Boleslav: Schwarz – Vondrlík, Zvolenský, Bartoš, Kadeřábek J., Bílek, Málek, Kadeřábek T., Rudolph, Tregl, Hochman, Moucha, Mareš, Kerda, Rovný, Ficek, Christov
Poděbrady: Bílek – Bartoň, Ševc, Žalud, Sladký, Vošta, Karoch – Čapek, Kubát, Milaniak, Rindoš, Jelínek, Toupal, Mrkus
Branky a nahrávky: 9. Kerda (Rudolph), 18. T. (Vondrlík, Málek), 23. Moucha (Kerda, Bílek) – 21. Čapek (Rindoš, Bartoň), 46. Karoch (Kubát, Jelínek), 55. Rindoš (Čapek), 57. Rindoš (Čapek), 59. Sladký, 60. Čapek (Ševc) . Rozhodčí: Jelínek – Záhora, Kusý . Vyloučení: 7:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 58 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:6 .

Komentář

V první třetině se domácí ujali vedení po přesilové hře, kterou ještě nevyužili, ale jen pár sekund po vjezdu trestaného hráče na led prostřelil hostujícího brankáře Dušan Kerda. Platonickou převahu Poděbrad nedokázal ani Martin Ševc, kapitán Poděbrad a nový sportovní ředitel Bruslařů, překonat. Umění vstřelit gól při početní převaze ukázali domácí už při prvním gólu, při druhém vyloučení hostů se do odkryté branky trefil Kadeřábek. Poděbrady měli převahu jen územní, když už se odhodlali k zakončení, tak domácí podržel skvělý Schwarz.

V druhém dějství se začalo velice aktivně, ale bohužel se tempo postupně jen zmenšovalo. Přesilovou hru hostů využil Čapek nad rameno Schwarze. Jen o čtvrt minuty později uletěl Moucha všem obráncům Poděbrad a překonal brankáře Bílka. Od této branky se tempo i kvalita hry zhoršila a největší šance měli Poděbrady až ke konci třetiny, když měli k dispozici přesilovou hru.

Závěrečnou třetinu odstartovaly oba týmy opatrně a nejvíce na pilno měli rozhodčí, kteří hned několikrát vylučovali. Vyvrcholením vylučování bylo trestné střílení, které Poděbrady neproměnily po výborném zákroku Schwarze. Krátce po skončení přesilovky pro hosty zamířil přesně Karoch a Poděbrady se přiblížili na rozdíl jediné branky. Následně to bylo pět minut hrůzy, ve kterých Poděbrady senzačně pro ně otočili průběh utkání a vyhráli 6:3. Strůjcem obratu byl jednoznačně hostující Rindoš, který prvně vyrovnal, a následně vstřelil vítěznou branku.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Dnes nebudu hodnotit tak pozitivně jako minule, i když jsme celou dobu prakticky vedli a soupeř musel dotahovat. Bohužel se to pak otočilo. My jsme konec nezvládli, jak z pohledu vyloučení, či oslabení. Soupeř přesilovky umí a využil je. Děkuji klukům za zápas.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.