BK MLADA BOLESLAV
11. 2. 2023 | Lukáš Chuchválek

Zápas o druhé místo ve skupině B tým zvládl. Porazil Čáslav

21., sobota 11. 2. 2023
Ml. Boleslav - Čáslav MBL - CSL
M l. B o l. – Předposlední 21. kolo základní části bylo ve znamení přímého souboje o druhé místo ve skupině východ a zároveň o lepší výchozí pozici pro play-off. Dorazila Čáslav, s níž měli Bruslaři stejný počet bodů. Bodově to tam bylo vyrovnané s vícero týmy, a tak se zápas nesl ve znamení porazit soupeře jakkoliv. Navrch však měla Boleslav, jež si vypracovala vedení, které až na krátké vyrovnání držela od začátku téměř nepřetržitě, a jež také předvedla vysokou míru bojovnosti a obětavosti, a také odolnosti vůči provokacím soupeře. Celou třetí třetinu pak bránili jednobrankové vedení, v čemž uspěli a berou za to zasloužené tři body.
Ml. Boleslav: Schwarz – Bílek O., Zvolenský, Kadeřábek J. (A), Bartoš, Málek – Čermák, Rovný, Kadeřábek T. (A) – Mareš, Tregl, Hochman – Moucha, Vondrlík (C), Ficek – Kerda
Čáslav: Zelenka – Kulhánek, Grauer, Bílek D., Janata (C), Kůrka, Bílek F., Melovič – Hejný, Navrátil, Ježek – Borovanský, Tomek, Křišťan – Florian, Sladký (A), Barbora – Šilhan
Branky a nahrávky: 3. Vondrlík (Kerda), 14. Rovný (Kadeřábek T.), 17. Rovný (Ficek), 35. Mareš (Ficek) – 18. Hejný (Melovič), 19. Florian (Křišťan), 35. Barbora (Křišťan). Rozhodčí: Hrčka – Větrovský, Záhora. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Komentář

Ačkoliv byli na začátku aktivnější hosté, byla to Boleslav, kdo v brzkém čase otevřel skóre. Jan Vondrlík propálil při situaci, kdy svou šanci nejprve neproměnila Čáslav, brankáře Zelenku. Vyrovnat zkoušel z úhlu Florian, ale Marek Schwarz proti němu, i proti jiným později skvěle zasáhl. Když ale Hejný zachytil špatnou boleslavskou přihrávku, bylo zaděláno na malér, avšak Bruslaři měli štěstí, neboť se hostům v brejku nepovedla finální přihrávka. Podobný malér se vyskytl i na druhé straně kluziště, když soupeřům ujel při oslabení Lukáš Moucha, ale při zakončení se mu puk zamotal pod nohama. Po skončení početní nevýhody nahodil na brankáře Bartoš, ale díky tomu, že Čáslavští nevyčistili prostor, se naskytla příležitost pro Lukáše Rovného. S blížícím se koncem třetiny byly postupně vyloučeny oba týmy a hra ve čtyřech prospěla Bruslařům, třebaže se na začátku více snažili hráči soupeře. Ficek se však zmocnil kotouče a našel pasem úplně zapomenutého Lukáše Rovného, jenž chytl šanci za pačesy a nikým neatakován zamířil do sítě Zelenkovy brány. Z vedení 3:0 se ale domácí neradovali dlouho, neboť v tu chvíli Čáslav zabrala a v průběhu půlminuty dvakrát snížila. Nejprve dopravil puk za brankovou čáru Josef Hajný, pak Jaromír Florian. Divoký závěr pak patřil boleslavské přesilovce, ale v ní už Bruslaři neskórovali.

Na začátku druhého dějství poté, kdy doběhla výše zmíněná přesilovka, Bruslaři několikrát vypálili na bránu, ale hráči Čáslavi kotouč udrželi obětavými pády dál od brankové čáry. Domácí poté polevili se střelbou, ale byli více v držení puku. Polevili však i při přesilovce, kdy jim ujel Janata, jenž ztroskotal na pravém Schwarzově betonu, který vymrštil puk těsně mimo. Následovala další boleslavská přesilovka, jež přešla ve dvojnásobnou za simulování. Ale nedařilo se střelecky. Pak hrála přesilovku Čáslav a Schwarz měl plno práce, zvláště při závaru po jednom povedeném nahození. Pak šli Bruslaři za katr znovu, a to je již mrzelo, neboť nevyčistili prostor po Křišťanově nahození, a využil toho Dominik Barbora. Čáslav tímto vyrovnala, avšak o třináct sekund později bylo vše zase jinak a Bruslaři opět vedli. Po vhazování se totiž trefil Michal Mareš. Posledních pět minut třetiny se hosté marně znovu snažili srovnat stav, avšak nedařilo se jim.

Třetí třetina byla na začátku oboustranně opatrná, neboť jakákoliv chyba mohla pro hosty znamenat buď obrat, nebo ztrátu naděje. Opět dobrý pas dostal Lukáš Rovný, nicméně mu chyběla rychlost a byl tentokrát obrán o puk tak, že se ani nepokusil o hattrick. Následovala častá vyloučení a kouskování zápasu. Jak ubíhaly minuty, byla z ledu víc a víc cítit nervozita, zejména ze strany hostujícího celku, jenž usiloval o vyrovnání, avšak Bruslaři se semkli a jejich tlaku vždy odolali. Z dálky se při přesilovkách snažil Kulhánek, ale Schwarzovi obrana výborně pomohla. Pak Boleslav hrála opět dvojnásobnou přesilovku, k níž přispělo i nedisciplinované chování osazenstva čáslavské střídačky, ale zase se střelecky vůbec nedařilo. S blížícím se koncem si Bruslaři sami zkomplikovali situaci, když byli minutu a půl do sirény vyloučeni. Čáslav se poradila a po vypršení jejich vlastního posledního trestu se odhodlali ke hře bez brankáře. Závěrečný tlak hostů na boleslavskou bránu však žádnou změnu skóre nepřinesl a Boleslav tak brala všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Zápas se mi hodnotí dobře. Vyhráli jsme, ale hlavně jsme předvedli týmový výkon, bojovali jsme úplně perfektně. Dohrávali jsme ve třinácti lidech, máme tam nějaká zranění, takže to pro kluky bylo těžké. Ale ve středu jsme dohrávali v Kralupech a tam nám to na konci uteklo. Teď se k nám to štěstí přiklonilo a klukům díky, gólman super, a není co dodat.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.