BK MLADA BOLESLAV
19. 2. 2023 | Karel Schamberger

Poslední zápas základní části B tým zvládl. Porazil Kutnou Horu

22., neděle 19. 2. 2023
Ml. Boleslav - Kutná Hora MBL - KUH
M l a d a B o l e s l a v - Poslední zápas základní části Krajské ligy mužů dopadl lépe pro mladoboleslavský B tým, který měl hostím z Kutné Hory, co vracet po listopadové porážce. Zápas měl velice jednolitý průběh a to v drtivé části času pro domácí celek, ačkoliv hostující brankář Jelínek své mužstvo častokrát podržel.
Ml. Boleslav: Schwarz – Bílek, Zvolenský, Kadeřábek J. (A), Michal, Bartoš, Málek – Čermák, Rovný, Kadeřábek T. (A), Mareš, Tregl, Hochman, Moucha, Vondrlík (C), Ficek
Kutná Hora: Jelínek – Havelka, Chmelař, Bašus, Švejda (C), Havránek -Tvrdík, Kadlec, Klazar, Sádlo, Dytrych, Hobza, Kadlec, Jiráň, Beran (A)
Branky a nahrávky: 10. Vondrlík (Málek, Moucha), 14. Kadeřábek T. (Rovný), 41. Bartoš (Kadeřábek T.) - 55. Klazar (Kadlec) . Rozhodčí: Raška - (Šubrt, Marvan) . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 41 . Průběh utkání: 3:0, 3:1 .

Komentář

Bruslaři z Mladé Boleslavi byli silnou část první periody aktivnějším týmem. Z této převahy vyprodukoval několik střeleckých pokusů, kde střely Vondrlíka a Kadeřábka skončili za zády Jelínka. Domácí častokrát zkoušeli pálit z dálky, ale na tento typ střel měl brankář hostí Jelínek recept. V posledních minutách třetiny se ozvali také kutnohorští Sršní, kteří ve 14. minutě utkání vyslali první střelu na brankáře Schwarze, který zatím drží svůj tým nad vodou.

Druhá perioda nám nepřinesla žádnou branku, včetně velkých brankových příležitostí. Domácí kontrolovali hru s pukem na holi. Kutnohorští Sršni se nedostali k žádné velké šanci, i přes to že hráli dvakrát přesilovou hru. Druhá třetina nám toho moc nenabídla.

Třetí perioda se jen dohrávala a Kutná Hora nekladla k výsledku velký odpor. Domácí kontrolovali hru s pukem na holi. Oba týmy nahazovali puk na druhou stranu kluziště a upřímně jsme nebyly svědky dvakrát pohledného hokeje. To nám však nahradila nádherná střela Bartoše, který po Kadeřábkově přihrávce jen tečoval puk mezi Jelínkovy betony. Jediný útočný úspěch Sršni zaznamenali pět minut před závěrečnou sirénou, když se ke střele dostal Klazar.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Do zápasu tým vstoupil dobře. První třetina vypadala jednoznačně. Ve druhé třetině jsme byli trochu uspokojení, ale nakonec jsme ve třetí třetině věděli, o co hrajeme a dali jsme do toho vše.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.