19. 1. 2013 | Zdena Bobková

Boleslavští dorostenci vyválčili cenné body proti pražským Letcům

32., sobota 19. 1. 2013
Ml. Boleslav - HC Letňany MBL - LET
M l. B o l. – po náročném utkání s Litvínovem zvládli boleslavští dorostenci další ostrou bitvu o důležité body, tentokrát s pražským celkem HC Letňany. Ačkoli výkon obou mužstev byl zpočátku bezzubý, ve druhé části hry již hráli prim Bruslaři. Po kombinačních akcích se trefili Ďurač a Krupička a Boleslav vedla 2:0. Letci ale ve třetí třetině nebezpečně dotírali a byli rozhodnuti nepříznivý výsledek otočit. Podařilo se jim snížit, a to zásluhou Šťovíčka. Závěrečné tempo bylo téměř vražedné a Letci měli ještě jistou možnost zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Hosté ke konci zápasu odvolali brankáře. Poté, co se hostům nepodařilo udržet puk v útočné třetině, je o něj obral Václav Krupička a rozhodl tak o konečném stavu 3:1 pro domácí tým.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner – Groer, Hercig, Mašek Jan, Mašek Lukáš, Nastoupil, Nedbal, Tržický – Bašus, Borovec, Černý, Ďurač, Durdil, Krupička, Marks, Sedmík, Skořepa, Šír, Švejda, Verner
HC Letňany: Švihálek – Kučera, Rulf, Starosta, Štosek, Vacek, Zeliska – Brejcha, Čapek, Honetschläger, Hroboň, Ječný, Kroh, Kulda, Nestrašil, Neuman, Šťovíček
Branky a nahrávky: 23. Ďurač (Skořepa, Durdil), 27. Krupička (Hercig, Borovec), 60. Krupička (Černý, Ašenbrenner) – 48. Šťovíček (Brejcha). Rozhodčí: Smitka – Ledinský, Špringl. Vyloučení: 3:6, navíc Neuman (10 minut za nesportovní chování). Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Začátek zápasu hrál do karet hostujícímu celku. Boleslavský Šír se provinil hákováním a Letenští dostali po minutě a půl možnost hrát přesilovou hru. Ačkoli hrozili a vytvořili si tlak, skórovat se jim nepodařilo. Boleslavští měli možnost hrát v početní převaze hned čtyřikrát během první třetiny. Jejich přesilovky ale neměli vůbec žádnou účinnost. Letci dobře bránili a jakékoli pokusy domácích, usadit se v jejich pásmu, okamžitě hatili a vyhazovali kotouče ven ze třetiny, takže domácí museli znovu a znovu začínat zpoza domácí branky. Tento scénář se objevoval při každé přesilové hře. Boleslavi se podařilo zahrozit až ze čtvrté přesilovky, kdy na modré stál Tržický a posílal na Švihálka jednu střelu za druhou. Hostující gólman podržel čisté konto a do kabin tedy oba celky odcházely za smířlivého stavu 0:0.

Hned na začátku druhé třetiny se domácím vydařila kombinační akce. Jakub Durdil vybojoval puk za bránou a poslal jej Dominiku Skořepovi, který rychlým pasem našel Ivana Ďurače, jež tečoval puk podél tyče až do sítě za Švihálka. Boleslav ve druhé třetině zrychlila hru a lépe bruslila, takže druhý gól domácích byl na snadě. Zdeněk Borovec přihrál puk po modré a hosté jej chtěli ještě vypíchnout, ale puk doplachtil až k Hercigovi, který prudkou střelou poslal puk na Švihálka a Václav Krupička tečoval puk za jeho záda.

Po druhém gólu domácích si vzali hosté oddychový čas. Což se jim vyplatilo, hra se uklidnila a Letci si vytvořili pár slibných šancí. V jedné z nich byl Nestrašil, který vyslal prudkou střelu, kterou Ašenbrenner vykopl betonem. Ve výslovné šanci se nacházel hostující Michal Neuman, který se zmocnil puku právě v momentě, kdy byl Ašenbrenner mimo branku, jeho střela ale mířila mimo, což byla trestuhodně nevyužitá příležitost. Na konci druhé části se ještě vylučovalo na straně hostí a Boleslav si tak rozdělenou přesilovku převedla do poslední třetiny.

Tou ale domácí soupeři příliš vrásek na čele nenadělali. Zato Letci začali vystrkovat drápy a nepříjemně dotírat. Hra získala na tempu a útočný hokej, který předváděly oba celky, se musel divákům líbit. Na začátku třetiny se ke střele dostal hostující Štosek, jehož střela prolétla kolem pravé tyče Ašenbrennerovy brány. Domácí mohli rozhodnout, když před Švihálkem vznikl závar, on neměl puk pod kontrolou. Nikdo z domácích útočníků ale puk do brány nedotlačil. Zato hosté svou šanci nepromarnili. Hostující Neuman byl vyloučen, přesto právě Letci ve vlastním oslabení snížili na rozdíl jediné branky. Martin Šťovíček ujel domácí obraně, vymíchal Ašenbrennera a zasunul puk pod betony. Letci po gólu na nic nečekali a vrhali se do jedné šance za druhou. Se štěstím a Ašenbrennerem v bráně jim však Bruslaři odolali a když už do konce zbývalo jen pár minut, tvrdě bránili veškeré nájezdy hostí. Minutu před koncem zápasu odvolali Letci ještě Švihálka, usadili se v pásmu a chtěli uzamknout soupeře ve vlastní třetině. Domácí se však nenechali a Ondřej Černý s Václavem Krupičkou vyjeli do protiútoku. Právě druhý jmenovaný nenechal nic náhodě a nekompromisně poslal puk do prázdné klece a rozhodl tak, že tři body zůstávají v Mladé Boleslavi.

Jan Křivohlávek, trenér BK Mladá Boleslav: Do dnešního utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát. Po náročném utkání s Litvínovem, kde jsme trošku sahali po bodu, jsme měli jasný cíl – získat body. Před zápasem jsme se domluvili, že chceme hrát aktivně. Bohužel tomu bylo přesně naopak. Můžeme být jen rádi, že nás Letňany během první třetiny nepotrestali a neinkasovali jsme. Během první třetiny jsme hráčům důrazně promluvili do duše a poté se hra zlepšila. Nemůžu říct, že bychom měli vysloveně utkání úplně pod kontrolou, protože i soupeř tam měl šance, navíc se mu podařilo vstřelit kontaktní gól. Jsem ale rád, že jsme utkání dotáhli do úspěšného konce.

Jiří Žůrek, trenér HC Letňany: Utkání to bylo na obou stranách ubojované a moc hokejovosti tam nebylo. Bylo vidět, že oba manšafty moc gólů nedávají a rozhodla už ta první třetina, kdy Boleslav hrála špatně, ale my jsme nedali góly a byli jsme často vylučováni. Druhou třetinu byla Bolselav lepší, dostala se do dvougólového vedení a my jsme ve třetí třetině jen snížili. Z naší strany šlo o bezzubý výkon. Ačkoli nějaká šance nebo dorážka tam byla, ale stále se trápíme v koncovce.