9. 3. 2012 | Alžběta Mufová, Jitka Čechová, Alžběta Mufová

Boleslavští se marně natahovali po vyrovnání, všechny body bere Slavia

UDR3, pátek 9. 3. 2012
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
P r a h a - Mladá Boleslav se z velké části připravila o bodové naděje už v úvodu zápasu, kdy v rozmezí minuty a půl inkasovala hned dvě branky. Postupně se trefili Micka a Pospíšil, hned ve 21. minutě pak už na 3:0 navýšil Kadlec. Bruslaři se nevzdali, hned dvě přesilovky využili nejprve Tomas a později Podkonický. Herní obraz Boleslavských se hodně zlepšil, na vyrovnání to ale nakonec nestačilo. Slavia se v závěru trefila do prázdné branky a upravila tak na konečných 4:2. Litvínov prohrál s Karlovými Vary, takže co se týče posledního a předposledního místa, situace se nemění.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík, Krejčí - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, P. Jelínek, J. Doležal
Ml. Boleslav: J. Hübl - Mozík, Čutta, Žabka, Beňovič, Drábek, Baldwin, Hay, Rýgl - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Pabiška - Stieler, Bahenský, Loskot
Branky a nahrávky: 11. Micka (Růžička, Sklenář), 12. Pospíšil (Dušek), 21. Kadlec, 59. Pospíšil - 23. Tomas (Mozík, Balaštík), 30. Podkonický (Vrbata, Žabka). Rozhodčí: Minář, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3615. Střely na branku: .

Kdo přišel páteční večer strávit do pražského Edenu, rozhodně nelitoval. Hokej se hrál výborný a jestli tato kvalita odpovídá play-out, tak na tom česká extraliga špatně není. Atmosféra v Edenu vyburcovala hráče k maximálnímu výkonu a nikdo se rozhodně nešetřil. Hrálo se nahoru dolů, akce za akcí, a srdce hokejového fanouška plesalo radostí.

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Slavia dostala brzo možnost přesilovky, ale starosti Mladé Boleslavi rozhodně nepřinesla. K žádné kloudné akci se nedostala, prakticky se jí ani nepodařilo vytvořit formaci. To se ale mělo brzy změnit, protože zbytek třetiny už byl jasně v režii domácích.

Tlak započal krásnou akcí Jakuba Sklenáře, který si za Hüblovou brankou pohrál s dvěma boleslavskými obránci a ještě dokázal vystřelit zprava kolem tyčky. Jeho příkladu následoval Hertl, který společně s Vondrkou předvedli snad nejhezčí akci první části, kdy Hertl těsně před brankou předvedl parádní zadovku přes dva bránící hráče do středu hřiště, Vondrka ale Hübla neprostřelil.

Pak přišla jedenáctá minuta a s ní gól do prázdné branky Tomáše Micky, kterému perfektní palebnou pozici připravil Vladimír Růžička. Domácí ale v tlaku pokračovali a brzy přišla další branka. Antonín Dušek, který do pražského týmu skvěle zapadl, svou šanci sice neproměnil, ale jeho přihrávku prošťouchal Tomáš Pospíšil až za Hübla. V závěru přišly i šance Mladé Boleslavi, především z hokejky Jaroslava Balaštíka, Kopřiva předvedl i efektní rybičku, aby uchránil čisté konto.

Hosté si nejspíše začátek další části představovali jinak, než že opět inkasují. Nicméně kapitán sešívaných Petr Kadlec nepotřeboval dokonce ani ničí asistenci, aby se mu podařilo Hübla překonat. Boleslavští ale nezoufali a dostali se zpátky do zápasu. Vzápětí totiž dnes výborně hrající Roman Tomas využil přesilovku a napodruhé překonal Kopřivu. Přesilovky Mladé Boleslavi dnes vůbec vycházely. Hned tu další totiž proměnili už po několika vteřinách, kdy Andrej Podkonický ve spolupráci s Vrbatou obelstil domácího brankáře a zápas se začal dramatizovat.

Přesilovky by se mohli domácí od Středočechů učit. Slávisté dostali možnost dvou přesilovek za sebou a naložili s nimi naprosto tragicky. Skoro jakoby jim ten jeden protihráč chyběl a oni nevěděli, co bez něj dělat. Hra se už pak kvalitativně nevyrovnala prvnímu dějství, bojovalo se především ve středním pásmu a hezkých akcí bylo poskrovnu.

Diváci opět vytvořili ve třetí třetině skvělou kulisu. Slavia se snažila zápas rozhodnout a vytvořila si tlak. Boleslav jim taky dala hodně možností, nechala se často vylučovat. Domácí ale pokračovali v zajetých kolejích a největší šance měli během vyrovnaného počtu hráčů na ledě.

Dvě minuty před koncem odvolala Boleslav brankáře, ale Tomáš Pospíšil prakticky okamžitě po buly strefil prázdnou branku a bylo rozhodnuto.

Jiří Čelanský, HC Slavia Praha: Dobře víme, že celé play-out je hodně dramatický. My jsme byli dost nervózní, naštěstí jsme se dostali rychle do vedení. Navíc na začátku druhé třetiny jsme přidali další branku, pak jsme ale zbytečně přestali bruslit, soupeř využil dvě přesilovky v řadě a vrátil se do zápasu. Mohli jsme jim to v početních výhodách vrátit, ale opět jsme ukázali, že se v nich letos trápíme. Závěr jsme nakonec naštěstí zvládli.

Petr Novák, Mladá Boleslav: Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným ostychem, který nás stál úvodní třetinu. Nehráli jsme to, co jsme trénovali celý týden. V druhé třetině jsme se sice dostali do hry, ale z 0:3 se už těžko otáčí výsledek. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, ale ta vychází jen zřídka a bohužel to teď nebyl ten případ. Hlavně nás mrzí ten úvod utkání, který rozhodl o celém vývoji.