21. 2. 2009 | Milan Ouředník

Dorost porazil Karlovy Vary v prodloužení

45., sobota 21. 2. 2009
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y - Tři body do extraligové tabulky si připsali svěřenci trenéra Arnošta na ledě Energie. Skóre otevřel v lázeňském městě v první třetině Jankovský. V prostřední dvacetiminutovce domácí krok srovanali a závěrečné dějství skončilo znovu nerozhodně. O bodu navíc pro Boleslav rozhodl Koudela svým gólem v prodloužení.
K. Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Táborský, Csamango, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora
Ml. Boleslav: Will (Vaňousek) - Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa - Bičiště, Brandejský, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Branky a nahrávky: 29. Tomeček (Zadražil), 36. Winkler (Vrána), 54. Záhora (Zadražil, Urbančok), 59. Záhora (Tomeček) - 17. Jankovský (Lhotka, Koudela), 32. Lhoták (Jankovský), 49. Jankovský (Koudela, Vrba), 50. Koudela, 63. Koudela (Lhoták, Anděl) . Vyloučení: 7:8 . Využití: 0:4 . Diváci: 40 .

Páteční podvečer nabídl na Zimním stadionu v Karlových Varech, jak již tomu postavení obou celků v tabulce napovídalo, velice vyrovnaný a z obou stran útočně laděný hokej. Jako první se příležitosti chopili domácí a Vojtěch Tomeček sice z úhlu, ale přece jen nalezl mezeru mezi obránci a od modré poslal puk až na hostujícího brankáře, který se však nemýlil a hbitou lapačkou puk zachytil. Do další obrovské šance se domácí propracovali v 5. minutě, když na brankáře vypálil nejprve Pavel Valeš, poté dorážel Lukáš Vrána a do třetice mohl dorážet i Vojtěch Tomeček, ale ani jeden z ostrých úhlů gólmana nepřekonal. Iniciativy se tedy ujali hosté a náležitě s ní naložili. Od poloviny třetiny hosty postupně zamykali a brali jim energii a vše vyvrcholilo v 17. minutě. Václav Jankovský se v přesilové hře dostal jako poslední k puku a přesnou ranou ke vzdálenější tyčce nedal domácímu Davidu Honzíku sebemenší šanci. Po inkasované brance se domácí oklepali, ale ani v následující početní převaze, tentokrát na jejich straně, nedokázali odpovědět na inkasovanou branku.

Začátek následující dvacetiminutovky již tak vyrovnaný nebyl a oba celky často vynechávaly obranu a šly spíše za vidinou navýšení náskoku v případě hostů ze severu nebo za vidinou vyrovnání v případě domácí Energie. Jako první tato strategie vyšla domácím a proto se v čase 28:29 mohli zaslouženě radovat z vyrovnání, když Vojtěch Tomeček dostal puk za brankovou čáru, a stejně jako hosté se mu to povedlo při přesilové hře 5 na 4. Hosté však dali domácím najevo, že si dnes zkrátka přijeli do Karlových Varů pro tři body a o tři minuty později, přesněji v čase 31:17 se dostali znovu do vedení zásluhou střely Lukáše Lhotského. Hra šla poté na delší chvilku do útlumu a až ke konci posledních minut druhé třetiny se opět ozvali domácí ve 36. minutě vyrovnali. Filip Winkler ujel všem obráncům hostí a jeho střela zázračně prošla přes výstroj a skončila až za zády hostujícího brankáře Romana Willa. Poslední vteřiny zápasu se nesly ve znamení velice dusné atmosféry, což vyvrcholilo v sérii trestů, což pro domácí znamená výhodný nástup do poslední třetiny za stavu početní výhody o dva muže.

Třetí dějství by se bez nadsázky dalo přirovnat k hokejové přestřelce. Jako první se o slovo opět přihlásili hosté a zásluhou Václava Jankovského ve 49. minutě se opět dostali do vedení, konkrétně již potřetí. Podle statistických výpočtů se dalo předpokládat, že dalším skórujícím bude někdo hájící zeleno-bílé, ale ti na svoji chvilku v zápase stále čekali a proto se ozvali opět hosté. David Koudela v 50. minutě využil dezorientované obrany, a sotva se domácí oklepali z inkasované branky, už se měnilo skóre na straně hostů znova. Nikdo však netušil, co tato branka rozpoutá na straně domácích. Svůj tlak velice chytře navyšovali a po chvíli bez milosti využili svoje snažení. Daniel Záhora se dostal před osamoceného brankáře a ranou z první v 54. minutě dal domácím ještě naději k vyrovnání, které naštěstí pro domácí přišlo zavčasu. Konkrétně se to odehrálo v 59. minutě, když se znovu kapitán domácí Energie Daniel Záhora prosadil. Na stadionu v tu chvíli propukla obrovská euforie, která však byla zkažena následným rychlým brejkem hostí v prodloužení, kdy se po chybě domácí obrany na domácího Honzíka řítili celkem tři černí jezdci. David Koudela byl tedy tím pomyslným posledním exekutorem domácích.