14. 11. 2008 | Tomáš Nejedlo

Dorostenci zvládli úlohu favorita

19., pátek 14. 11. 2008
Ml. Boleslav - Vsetín MBL - VSE
M l. B o l. - Mladoboleslavští dorostenci v předzápase áčku přivítali v tradičním čase hodinu po pátečním poledni na ledě malé haly Valašský hokejový klub. O výsledku zápasu sedmého celku tabulky s předposlední hodně napověděla i první třetina, kdy domácí třikrát skórovali a gól Hroudy ze třinácté vteřiny se bude určitě řadit k těm nejrychlejším. Vsetínští poté hru vyrovnali, ale na zvrat v utkání již síly neměli. Boleslav tak i druhé utkání se Vsetínem v sezóně zvládla na jedničku. Dorostenic hrají doma opět v sobotu, kdy přivítají Zlín.
Ml. Boleslav: Will (52. Sejpal) - Chalupa, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Bičiště, Kadeřábek, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Vsetín: Nechvátal (Dohnálek) - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek, Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Klimek, Kajaba, Gromus
Branky a nahrávky: 1. Hrouda, 9. Škop (Babický), 14. Korim (Koudela), 35. Anděl (Hyka), 54. Mozík, 59. Anděl (Hrouda) - 31. Synek (Gromus, Kitzberger), 51. Kozák (Bolfík), 59. Kajaba (Žabčík). Rozhodčí: Vokřál - Komárek, Žemlička. Vyloučení: 9:8 + navíc Hurtík (VSE) 20 minut OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 35:28.

Boleslavší na svého soupeře doslova vlétli a již ve třinácté vteřině zápasu musel brankář Nechvátal lovit puk ze své sítě. Pěknou samostatnou akci předvedl Zdeněk Hrouda a vsítil první branku tohoto duelu - 1:0. V 6. minutě přišel velice ošklivý faul hostujícího Hurtíka. Hlavní rozhodčí Vokřál neváhal ani vteřinu a vsetínského hráče poslal okamžitě předčasně do sprch za naražení zezadu. Mladá Boleslav využila dlouhou pětiminutovou přesilovku ke vstřelení druhé branky. Babický přiťukl Luďku Škopovi, který prostřelil Nechvátala podruhé - 2:0. Ve 14. minutě inkasovali zkoprnělí hosté další tvrdý úder. Reprezentant Koudela přihrál Karolu Korimovi, který střelou od modré zhodnotil tuto nabídku ve třetí branku mladoboleslavkého celku - 3:0. Hosté do konce první části již nic nevymysleli a oba týmy tak do kabin šly za stavu 3:0 pro Boleslav.

Druhá třetina byla již poněkud vyrovnanější a i hosté ze Vsetína začali vystrkovat drápky. Na jejich střídačce bylo na počátku 31. minuty opět o něco veseleji. To totiž kombinaci Gromuse s Kitzbergrem přetavil ve snižující branku Richard Synek - 3:1. Radost ze snížení však hostům příliš dlouho nevydržela. Hráči z města Škodovek totiž dostali příležitost přesilové hry a to také náležitě využili. Tomáš Hyka našel kapitána Václava Anděla, který využil malého zaváhání vsetínského gólmana, jenž si nepohlídal místo u tyčky, a opět vrátil bílo-zeleným barvám tříbankové vedení. O to Boleslav hosté již do konce druhé třetiny nepřipravili a i po druhé části by stav o tři branky pro Boleslavské veselejší.

Třewtí třetinu nezačali svěřenci trenérů Arnošta a Hyky příliš šťastně. Byli totiž vyloučeni za přiliš mnoho hráčů na ledě, ale oslabení přečkali bez úhony. To se však nedá říci o situaci v čase 50:02. Vsetínský Jiří Kozák si najel do výhodné střelecké pozice a švihem propálil Willa - 4:2. V 52. minutě hostující Horehleď spadl na brakáře Willa, který si poranil krční páteř a musel být vystřídán Sejpalem. Tříbrankové vedení domácím borcům opět vrátil obránce Vojtěch Mozík, jenž na modré zavřel oči a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:2. Na rozdíl dvou branek v čase 58:43 opět snížil René Kajaba, který doslova propasíroval puk mezi betony Sejpala a vykřesal alespoň jiskřičku naděje - 5:3. O deset vteřin později v přerušené hře hosté po time-outu odvolali gólmana, ale Hrouda vyhrál buly na hůl Václava Anděla, který střelou přes celé hřiště do opštěné branky dal razítko na boleslavskou výhru 6:3. Pro Anděla se jednalo o druhou branku v zápase a jako správný kapitán šel týmu tím nejlepším možným příkladem.