15. 2. 2011 | Jan Nedvěd, David Bohata, David Bohata, Jan Nedvěd

Jediný gól zápasu z předposlední minuty rozhodl o prohře juniorů

50., úterý 15. 2. 2011
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y - Po krátké reprezentační pauze mohla vřava na bitevním ledovém poli opět propuknout. Dres národního týmu hráčů do osmnácti let oblékli boleslavský Hyka a karlovarský Koblasa a dva dny po konci náročného Turnaje pěti zemí již byli k dispozici svým klubům. Ani oni však nedokázali rozhýbat nudné skóre zápasu, v němž proti sobě nastoupily týmy s nejlepší obranou v celé soutěži. Boleslav soupeře opticky mírně přehrávala, smůlu si vybrala především při nastřelení dvou tyčí a při snaze o překonání výborného brankáře Habala. Vary rozhodly až v pětadevadesáté minutě, kdy se prosadily v přesilové hře a rozhodly tak o svém vítězství.
K. Vary: Habal - Šik, Valeš, Troška, Schusser, Tomeček, Funk, O. Novák - Hudák, Táborský, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Klíma, Vachovec, Baar, Švec, Zadražil, Záhora
Ml. Boleslav: Will - Chalupa, Vrba, Mozík, Soukup, Dostál, Arazim, Martínek - Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Babický, Jankovský, Rys, Koudela, Lenc
Branky a nahrávky: 59. Funk (Kentoš, Klíma). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 24:39.

Začátek utkání posunula o deset minut nepřítomnost rozhodčích. Zpočátku vyrukovali Energetici s náporem, ovšem boleslavští hráči se jim brzy vyrovnali a nebezpečně působil zejména Jiří Rys, který se ocitnul v několika nadějných příležitostech. Obě mužstva pozorně bránila a nevytvořila si vážnější šance. Větší aktivitu předváděli hráči Boleslavi, kteří často, i když marně, okupovali obrannou třetinu domácích. Energetici se pokoušeli o výpady do otevřené obrany, obzvlášť pěkně se pokusil projít mezi třemi bránícími hráči Lukáš Baar, byl však faulován a z přesilovky domácí nic nevytěžili.

Ani druhá třetina nepřála gólům, i když hra nepostrádala na důrazu a bojovnosti. Energetici sice začali náporem, ale hosté hned zahrozili z protiútoku. Domácí se tlačili do útočného pásma, ale nebyli schopni si vytvořit větší šance, a tak běhen druhé třetiny přebrali otěže zápasu na své hokejky hráči Boleslavi. Jejich tlak chvílemi ústil v obléhání Habalovy branky, který však chytal spolehlivě. Když už jej hosté překonali, zazvonila branková konstrukce. Utkání se v této fázi značně přiostřilo, ovšem ani při několika power plays se nenašel žádný skórující hráč.

Třetí třetinu začali znovu aktivně hosté, kteří se usadili v obranném pásmu Energie, která však vyrážela k protiútokům. Hra nabývala na intenzitě, přibývalo ostrých zákroků a vyloučených. Zlom nastal při nevyužité přesilovce Boleslavi trvající půldruhé minuty. V další přesilovce Boleslavi pak hostující Soukup tečovanou střelou trefil tyčku, ale skóre se změnilo ve prospěch domácích dvě minuty před koncem, kdy se od modré trefil při přesilové hře obránce Martin Funk, který tak zajistil Energii nejen tři body, ale i vyšší kredit pro boj o play off.

Karel Mlejnek, trenér HC Energie Karlovy Vary:

Nebyli jsme spokojeni s úvodem zápasu, ale pak jsme jsme se soupeři vyrovnali. Obě mužstva hrají s nejlepšími brankáři, proto ta gólová potence takto vypadala. Bylo to trpělivostí a dobrou obranou, taky jsme ubránili dvojnásobné oslabení a rozhodl paradoxně přesilovkový gól, nám se přesilovky příliš nedaří.Jsme spokojení a hráči zaslouží pochvalu.

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav):

Hráli jsme po pauze a nebylo to takové, na co jsme zvyklí, navíc se potýkáme s marodkou. Byl to vyrovnaný zápas a rozhodla jedna nevyužitá přesilovka pěti proti třem pět minut před koncem, což byl klíčový moment utkání. Bylo to zasloužené vítězství domácích, protože využili přesilovku a to dnes zápasy rozhoduje. Bez gólu se nedá vyhrát.