27. 10. 2007 | Michal Martoch

Junioři prohráli v Třebíči, byť vedli o dvě branky

17., sobota 27. 10. 2007
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č - Mladoboleslavští junioři cestovali do Třebíče, ta jim dovolila i dvoubrankový náskok, když se trefil nejprve šťastně Protasenja a na rozdíl dvou branek upravil Jaroměřský. Dvoubrankový náskok však nakonec nestačil Mladoboleslavským ani na zisk jednoho bodu, když dvěma brankami srovnal skóre Burian a utkání pak otočil Kurial. Mladoboleslavští byli sice dvě třetiny lepší, pomyslných šest bodů za vítězství nad sousedem v tabulce však získala Třebíč.
Třebíč: Burgr - Vlašín, Hobza, Jaroš, Čtveráček, Kadela R. - Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian, Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.
Ml. Boleslav: Fikrt - Bílek, Vlach, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup, Martínek - Velechovský, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr.
Branky a nahrávky: 38. a 43. V. Burian (na první Kurial, Hobza, na druhou Nahodil, Fila), 52. Kurial (Dostál) - 17. Protasenja (Malý), 35. Jaroměřský (Chamrád). Rozhodčí: Jeřábek - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc V. Burian (TRE) 10. minut osobní trest za úder do oblasti hlavy. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

První šanci utkání spálil mladoboleslavský Janček, když se neprosadil z mezikruží. Na Burgra v brance domácích nevyzrál z obdobné pozice ani Antončík. Třebíč se osmělila při vyloučení hostů – Dostál pálil z kruhu, Fikrta však neprostřelil, aby se o pár chvil později uskutečnil závar před boleslavskou brankou, kde hostující brankář s vydatným přispěním svých obránců likvidoval puk mířící do odkryté klece… V šesté minutě to zkoušel přes obránce Němec, puk však těsně minul boleslavskou branku. Na druhé straně se ocitl osamocen před Burgrem Chochola, střelou z první však na třebíčského brankáře nevyzrál. Ani Velechovský, který pálil z kruhu, recept na muže v masce domácích nenašel. Branka padla až v čase 16:20, když Malý vystřelil od modré a trefil vlastního hráče, od něhož se puk odrazil za bezmocného Burgra, který už nemohl zareagovat – branku si touto cestou připsal Anatolij Protasenja – 0:1. Když pak Fila v poslední minutě první dvacetiminutovky zblízka minul, odcházelo se do kabin za jednobrankového vedení Mladoboleslavských.

Při vyloučení hostů to zkoušel Burian – vypálil tvrdě, ale nad. Po ukončené přesilové hře domácích převzali otěže hosté. Jaroměřský pálil od modré, brejk dva na jednoho prováhal Loskot, osamocen před Burgrem se ocitl Velechovský, ani on však nezměnil skóre zápasu. Když pak obral Nahodil hostujícího obránce o puk a nabídl žabičkou tutovku Vítkovi, který ji nevyužil, udeřili jako blesk z čistého nebe podruhé hosté – Jan Jaroměřský prostřelil Burgra mezi betony – 0:2. Třebíč musela zabrat, Fila zblízka ani Hobza od modré recept na bezchybně chytajícího Fikrta nenašli. Když pak vychytal Burgr Hrdličku, prosadili se i Třebíčští – Vilém Burian prostřelil z kruhu Fikrta rovněž mezi betony – 1:2. Hosté chtěli znovu utéct na rozdíl dvou branek, proti byl Burgr, když vychytal zblízka Tondru a nadvakrát si poradil i s Chamrádem.

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím hokejistům, kteří na ledové ploše dominovali ve všech směrech. Nejprve sice ještě Fikrt vychytal Nahodila do lapačky, v čase 2:33 však už propukla radost Třebíčských, když po souhře celého útoku v útočném pásmu po ose Burian – Fila – Nahodil a znovu Vilém Burian, který už jen uklidil kotouč do prázdné klece, když mu přihrávkou, která měla oči, připravil cestu k vyrovnání kapitán domácích – 2:2. Stoprocentní brankovou příležitost, která volala po další brance Třebíče, spálil Nahodil, když se řítil sám na Fikrta, který ho však vychytal ukázkově do lapačky. Aktivní kapitán domácích pálil i z mezikruží, jeho střela však branku hostí těsně minula. K překvapení všech pak padla třetí branka domácích, která byla nakonec rozhodující – Jan Kurial překvapil nejen Fikrta střelou z nulového úhlu – 3:2. Hosté se pak vehementně snažili o vyrovnání, dobrá obranná hra Třebíče však jejich snahu bořila. Jaroměřský od modré ani Bříška z kruhu neposlali na Burgra příliš těžké střely a ani závěrečný tlak korunovaný hrou bez brankáře, kdy nadvakrát dorážel Protasenja, už branku nepřinesly. Horácká Slavia tak zvítězila a připsala si důležité tři body, byť byla první dvě třetiny horším celkem.