30. 9. 2018 | Vladimír Vykoukal, Vladimír Vykoukal, Vojtěch Tůma

Po dvou vydřených výhrách schytali Bruslaři v Liberci pořádný debakl

6., neděle 30. 9. 2018
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Zdá se, že liberecký led je pro mladoboleslavské hokejisty zakletý. Celek z města automobilů na něm neuspěl ani tentokráte, a zpod Ještědu si tak odvezl už šestnáctou soutěžní porážku v řadě. Svěřenci Vladimíra Kýhose se sice zásluhou Žejdla ujali vedení, jenže do konce první třetiny ještě třikrát inkasovali. Gašpera Krošelje nahradil po přestávce mezi třemi tyčemi Pavel Kantor, ani on ale stále rostoucí převahu Tygrů, kteří po čtyřiceti odehraných minutách vedli už 6:1, nedokázal zastavit. V závěrečném dějství došlo už jen k několika úpravám již rozhodnutého stavu, Bruslaři tak po skalpech Komety se Spartou zažili na severu Čech velmi kruté vystřízlivění.
Liberec: Will – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – Krenželok, Jelínek (C), Hudáček – Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – Vlach, Lakatoš, Teplý – Jeník
Ml. Boleslav: Krošelj (21. Kantor) – Hanzlík (C), Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kotvan, Kurka – Orsava, Žejdl (A), Klepiš – Pacovský (A), Skalický, Vondrka – Šťastný, Musil, Látal – Pabiška, Najman, Procházka
Branky a nahrávky: 11. Vlach (Teplý), 17. Bulíř (Lenc), 20. Bulíř (Kvapil), 32. Vlach (Teplý), 40. Redenbach (Šmíd, Ševc), 40. Kvapil (Jelínek, Lenc), 41. Lenc (Kvapil, Derner), 53. Valský (Redenbach, Stříteský) – 4. Žejdl (Orsava, Hanzlík), 50. Musil (Vondrka), 58. Orsava (Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – J. Svoboda, Rampír. Vyloučení: 3:5, navíc Němeček (MBL) 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 112. Střely na branku: 34:17. Zblokované střely: 6:6. Hity: 18:11. Vhazování: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3.

Úvod utkání Tygrům nevyšel, už ve čtvrté minutě totiž mladoboleslavský Orsava přenechal kotouč Lukáši Žejdlovi, který z levého kruhu vymetl šibenici za Romanem Willem - 0:1. Šance na vyrovnání měli proti svým bývalým spoluhráčům Lenc a Valský, Krošelj však oba jejich pokusy lapil. V jedenácté minutě už ale bylo vyrovnáno. Jaroslav Vlach se po přihrávce Teplého dostal k puku a střelou mezi betony prostřelil Krošelje - 1:1. Liberecké tento gól nabudil a šli si za dalším. Valský sice v obrovské šanci Krošelje nepřekonal, nicméně nejlepší střelec domácího týmu Michal Bulíř se po krásné přihrávce Lence sám před bránou nemýlil a poslal Tygry do vedení. Těsně před první sirénou se dostali do přečíslení 2 na 1 Marek Kvapil a Michal Bulíř, první jmenovaný prostrčil kotouč na svého kolegu, který střelou z první rozvlnil síť za Krošeljem a zařídil tak svěřencům trenéra Filipa Pešána dvoubrankové vedení po první třetině.

Do prostřední části vstoupili Středočeši s jiným brankářem, Krošelje totiž nahradil Pavel Kantor. Ten však v úvodu třetiny moc práce neměl, tempo hry se totiž oproti první periodě zpomalilo a k vidění nebylo tolik šancí. Do první velké příležitosti se dostal v přesilovce Marek Kvapil, jeho projektil z levého kruhu však orazítkoval jen tyč Kantorovy brány. Ve dvaatřicáté minutě Michal Teplý zajel za bránu a předložil kotouč Jaroslavu Vlachovi, jenž z mezikruží prostřelil Kantora - 4:1. Ke konci prostřední dvacetiminutovky byla k vidění pětiminutová početní výhodu Libereckých, ve které ještě přišel další trest pro Bruslaře, takže Tygři dostali možnost dvouminutové přesilovky 5 na 3. Touto možností nepohrdli, Tyler Redenbach po dělovce Šmída dorážel do prázdné brány a příznivce domácích nezklamal - 5:1. Těsně před koncem třetiny jsme viděli i šestý gól, v závaru před brankou Kantora dostal puk za brankovou čáru Marek Kvapil - 6:1.

Bílí Tygři pokračovali se svou kanonádou i v úvodu třetí třetiny. Exboleslavský Radan Lenc přidal z pravého kruhu sedmou branku na konto Libereckých - 7:1. V padesáté minutě si Středočeši alespoň trochu spravili chuť gólem Pavla Musila. Domácí si získali zpět svůj šestigólový náskok v třiapadesáté minutě, když se před brankou dokázal prosadit Jakub Valský. Dvě minuty před koncem ještě upravil skóre Jakub Orsava - 8:3.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): My jsme do zápasu vstoupili správnou nohou, ale po inkasovaném gólu jsme trochu sešlápli nohu z plynu a začali panikařit. Potom jsme se ale vrátili do zápasu, dali jsme lehké i hezké góly. Za stavu 7:1 je už těžké soustředit se na obranu, z čehož pramenily poslední dva góly. Myslím si, že jsme si zasloužili tento zápas vyhrát.

Vladimír Kýhos (BK Mladá Boleslav): Pod dojmem dobrého začátku jsme si mysleli, že už to půjde samo. Bez bojovnosti a nasazení prostě nejde vyhrávat. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit a omluvit se jim za náš výkon.