5. 3. 2010 | Jitka Čechová

Poslední tři body základní části bere Slavia

52., pátek 5. 3. 2010
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Na Bruslařský klub čekal poslední zápas základní části ročníku 2009/2010 a i když už bylo jasné, že bude nucen hrát ve skupině o udržení, chtěli Středočeši bodovat. Skóre utkání v přesilovce otevíral slávistický Sloboda, Boleslav taktéž v početní výhodě vyrovnávala - Fabuš tečoval střelu Lehikoinena. Rozdílový gól padl ve 26. minutě, kdy Středočechům po pravém křídle ujel Růžička. Boleslav se do poslední chvíle pokoušela alespoň o vyrovnání, nepomohla ale ani závěrečná hra bez gólmana.
Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben, Šterbák, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Gajovský, Macho – Bahenský, Vrbata, Handlovský
Slavia: Slipčenko – Žižka, Kadlec, Cambell, Drtina, Vašíček, Kolařík, Sloboda – Červenka, Svoboda, Doležal – Havel, Sklenář, Tomica – Vondrka, Holec, Jelínek – Kůrka, Růžička, Clarke - Imbeault
Branky a nahrávky: 19. Fabuš (Lehikoinen, Macho) – 6. Sloboda (Kůrka, Červenka), 26. Růžička (Havel). Rozhodčí: Minář, Mikula – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2450.

Úvod zápasu mnoho nenaznačil, občasné výpady do útoku sice byly vidět na obou stranách kluziště, chyběla ale pořádná střela. Tuto skutečnost příliš nenapravila ani přesilovka Boleslavi, kterou domácí dostali už ve čtvrté minutě. Po střele obránce sice zvonila konstrukce branky, mnohem nebezpečněji však působil Doležal, kterého v nájezdu bránil pouze Fabuš. Zatímco Středočechům přesilovka vůbec nevyšla, Slávisté se té svojí chopili na sto procent. Karol Sloboda měl před brankou dost času na to, aby přesně zamířil do horní části klece.

Boleslav zabrala, ještě před polovinou první dvacetiminutovky na puku vládla převážně ona. Ale pořád chybělo to zásadní – přímá a hlavně přesná střela na branku. Slavia se před Schwarze dostávala hlavně v momentě, kdy byla na ledě její první formace, Červenka tak v jednu chvíli nastřelil tyčku, samostatně ujíždějícího Holece zase vychytal brankář Boleslavi. Domácí v posledních minutách úvodní třetiny hráli dvakrát v početní výhodě, a celkově ve třetím svém pokusu byli úspěšní. Lehikoinen střílel od modré a Peter Fabuš tečoval puk za Slipčenkova záda.

V úvodu druhé třetiny přitlačili hosté, Slobodova střela ale skončila v ochranné síti. Optická převaha Slavie vydržela jen pár minut, pak se situace opět vyrovnala. Slibnou šanci měl Nouza, který to nejprve zkoušel z otočky a pak se ještě navíc tlačil k dorážce. Jenže o chvilku později se na první pohled do ničeho velkého pustil Vladimír Růžička a bekhendem poslal puk mezi Schwarzovy betony. Možnost vyrovnat připravil svým spoluhráčům rychlou kličkou u branky Král, hned dva boleslavští hráči se ale po puku projíždějícím brankovištěm natahovali marně.

Velkou šanci měl i Pabiška, který nejprve clonil a pak ještě dorážel Machovu střelu, ale domácím jako by se na brusle nalepila smůla. Na druhou stranu se vydali Růžička s Kůrkou, dvojici slávistických útočníků ale zastavil ofsajd a na pozdější střelu Žižky od modré zase Schwarz dobře viděl. Poklidné a skoro až stereotypní tempo utkání ve 36. minutě "narušilo" vyloučení na straně Slavie, přesilovka Středočechů ale opět vyhlížela velice rozpačitým dojmem.

Na začátku třetí dvacetiminutovky Slavia dohrávala přesilovku a převaha tak znovu byla na její straně. Naštěstí pro Boleslav si sice hosté v početní výhodě vedli podobně jako domácí, divákům ale citelně zatrnulo při nájezdu dvou proti jednomu – puk nakonec skončil sražen v rohu kluziště. Snaha o vyrovnání tlačila a především nutila více riskovat Středočechy a hlavně formaci v čele s Králem se to dařilo – kapitán Boleslavi se svým důrazem dokonce postaral o přesilovku pro Boleslav. Jenže ta netrvala dlouho. Nejenže Fabuš minul naprosto prázdnou branku, ale poté ještě fauloval a bylo po výhodě.

I tak se vesměs hrálo spíš před Slipčenkem, tísněný Boháč ještě stihl poslat puk na Sýkoru, boleslavského útočníka však zastavil soupeřův obránce. Rozhodčí daroval početní výhodu i Slavii, v níž si asi největší šanci připsal Drtina, který pálil zpoza hráče od modré. Schwarz na puk vůbec neviděl a ten se od něj spíš odrazil, než že by jej vyrazil. Ke konci třetiny už útočila prakticky jen Boleslav, Nouza projel těsně před brankovištěm a skoro tutovou šanci zazdil kamsi pod Slipčenkův beton. Středočeši ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, avšak – s notnou dávkou smůly – bez úspěchu.