14. 8. 2007 | Michal Miškovský, Michal Miškovský a Michal Martoch

Tři trefy Mikulíka na Třebíč nestačily

příp, úterý 14. 8. 2007
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č - Boleslavští hokejisté si mohou v kalendáři odškrtnout další přípravný zápas. Po čtvrtečním vítězství nad Jihlavou tentokrát neuspěli na půdě Třebíče. Horácké Slavii podlehli 3:4. Skóre otevřel Vilém Burian před koncem úvodní třetiny. Ačkoliv na další branku Kukly dvakrát odpověděl boleslavský Mikulík, ještě do druhé pauzy stihl domácí poslat do vedení Matušík. Rozhodující náskok si Třebíčští vypracovali na začátku třetí dvacetiminutovky, když odskočili na rozdíl dvou branek po gólu Lukáše Slámy. V závěru završil hattrick Milan Mikulík.
Třebíč: Luňák (Míča) - Hrbáček, Kaláb, Sláma B., Sláma L., Roháčik, Pálka, Bulička, Dvořák - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Burian L., Oliverius, Kukla - Matušík, Zahradník, Kubica - Kundela, Bula, Burian J.
Ml. Boleslav: Fikrt - Tondr, Jindra, Všetečka, Drábek, Lukáč, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Hradecký, Gajovský - Mikulík, Handlovský, Sedlák - Eiselt, Nouza, Fiedler - Gombár, Rozsíval, Tománek.
Branky a nahrávky: 17. V. Burian (Dibelka), 24. Kukla (V. Burian), 38. Matušík (Zahradník, Dibelka) 45. L. Sláma - 30. Mikulík, 31. Mikulík (Handlovský), 28. Mikulík (Jindra). Vyloučení: 8:6, navíc Luňák 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200

Prvním brankářem, který se musel dotknout puku, byl domácí Filip Luňák, který se štěstím vyrazil nad branku Rozsívalovu střelu. Na druhé straně ohrozil Fikrta Zahradník. Červené světlo nerozsvítili jak Hradecký, tak ani Jindra od modré. David Dolníček pálil z mezikruží nad. Ve 14. minutě ohrozil hostujícího brankáře Kukla, ten však jeho střelu ke vzdálenější tyči bravurně vyrazil. Luňák si poradil s Handlovským. V čase 16:30 padla první branka utkání. Michal Oliverius byl rychlejší než hostující obránci, nabruslil před brankáře, po kličce se však dostal z úhlu, a tak nabil Vilémovi Burianovi, který se zblízka nemýlil – 1:0. O minutu později mohl zvýšit Zahradník, Fikrt však jeho střelu zneškodnil, stejně jako si poradil Luňák s pokusem Fiedlera. V 19. minutě se prezentoval dvěma kličkami ve středním pásmu Hrbáček, jeho tvrdou ránu lapil boleslavský gólman do lapačky. Pár sekund před sirénou pak Luňák zneškodnil efektivně lapačkou Rozsívalovu střelu ihned po vhazování.

Druhou třetinu započal chytrým objetím branky Nouza, Fiedler však v pádu vysoko přestřelil. Branku netrefil ani Eiselt zblízka. Na druhé straně přihrával do ohně Dolníček, Kundela však branku minul. Luňáka poté neprostřelil Gombár. Po vyloučení Kolafy udeřili domácí podruhé. Petr Kukla si nabruslil z úhlu a prostřelil Fikrta mezi betony – 2:0. Zvýšit mohl Roháčik, ten však tvrdou střelou těsně minul. Při přečíslení dva na jednoho mohl snížit Hradecký, na Luňáka však nevyzrál. Nepřekvapil ho ani Nouza, který to zkoušel z úhlu. Ztroskotal i Drábek. Následná dorážka také nepřinesla změnu skóre, potřetí to už ale vyšlo. Milan Mikulík projel při signalizované výhodě domácí obranou jako nůž máslem a bekhendovou kličkou prostřelil Luňáka, snížil na 1:2. Na druhé straně mohl skórovat Oliverius, neprostřelil však Fikrta po přihrávce Viléma Buriana z rohu kluziště. V polovině utkání zlikvidoval Luňák Gombárovu střelu a ihned poté přepustil své místo Míčovi. Ten se po pár sekundách pobytu na ledě musel otáčet pro puk ve své síti – přesilovou hru využil z úhlu Mikulík, kterému nezištně přihrál zpoza branky Handlovský – 2:2. Horácká Slavia mohla opět do vedení, Fikrta však zachránila horní tyč po střele Dibelky, jemuž přihrál před branku Oliverius. Míča si poradil s Nouzou, Fikrt pak s nahozením Bořka Slámy. Po vyloučení hostů mohl skórovat Kubica po teči Zahradníkovy střely, Fikrt byl však připraven. Ani tvrdou střelu Zahradníka z kruhu nepustil. Vyzrál na něj až Matušík, který se před ním ocitl osamocen po přihrávce Zahradníka. Puk prošel hostujícímu brankáři opět mezi betony – 3:2. I do třetice našel puk skulinku mezi betony hostujícího brankáře po střele Hrbáčka od modré, kotouč však minul branku. Nouza z úhlu nemohl Míču ohrozit – po dvou třetinách tak svítil na ukazateli stav 3:2 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny pálil od modré Bauer, pozorného Míču však nepřekvapil. Po přihrávce Buly zpoza branky vychytal Fikrt Kundelu z mezikruží. V čase 44:46 prudce přihrával na útočnou modrou z obranného pásma Lukáš Sláma, k překvapení všech skončil puk v Fiktrově síti – 4:2. Po vyloučení Kukly se v ideální pozici před Míčou ocitl Fiedler, Míča však nekapituloval a v leže poté zneškodnil i následnou střelu od modré. Se štěstím vychytal také Jindru, pomohla mu ovšem dobře postavená tyč. Při přesilovce 5 na 3 pálil dvakrát od modré Drábek, brankář domácích byl však bezchybný. Vychytal i Jindru od modré, uspěl také proti dorážce zblízka, poradil si i se Všetečkovou střelou od modré, zlikvidoval i dorážku Nouzy. V 54. minutě mohl zvýšit skóre Kukla, trefil však z kruhu tyč. Eršek zneškodnil i střely Bořka Slámy, Viléma Buriana a Petra Zahradníka. Při hře 4 na 4 se mužstvo hostů odebralo ke hře bez brankáře. Oliverius pak poslal své mužstvo do oslabení, v pokračující power-play mířil přesně ke vzdálenější tyči Mikulík a svým třetím gólem v utkání snížil na konečných 4:3 pro Horáckou Slavii. Míča už totiž odolal tlaku na brankové čáře a Eiseltova střela od mantinelu už byla jen odevzdáním puku.

Oba celky se dohodly na provedení samostatných nájezdů po skončení utkání. Z domácích se s exekucí trestných střílení úspěšně vypořádali Petr Kukla, který stejně jako v minulém utkání mířil do černého – tentokráte se trefil po kličce pod lapačku, Oliverius se trefil střelou pro změnu nad lapačku, Hrbáček se pak trefil švihem pod vyrážečku. Z hostů provedl nejlépe trestné střílení Bauer, který ač nevystřelil, tak skóroval – puk mu utekl z hole, projel však pod stojícím Míčou, který nestihl zareagovat.