BK MLADA BOLESLAV
3. 12. 2022 | Lukáš Chuchválek

Béčko porazilo rezervu Kolína a udržuje kontakt s prvním

13., sobota 3. 12. 2022
Ml. Boleslav - Kolín MBL - KOL
M l. B o l. – Vyrovnaná skupina východ nabídla v rámci 13. kola napínavou podívanou mezi rezervami Mladé Boleslavi a Kolína. Bruslaři zahájili zápas skvěle a už od prvních minut vedli. Kozli reagovali zvýšenou aktivitou, která jim vyrovnání nepřinesla a ve druhé třetině Bruslaři odskočili na rozdíl dvou branek. Až ve třetím dějství dokázali hosté utkání výsledkově zdramatizovat. Veškeré naději jim ale vzal při jejich power-play Lukáš Moucha, jenž uzavřel skóre. Velkou zásluhu na výhře má gólman David Hora, jenž v bráně doslova čaroval. Velká škoda, že neudržel nulu, bývala by byla zasloužená.
Ml. Boleslav: Hora D. – Vondrlík (C), Zvolenský, Michal, Kadežábek J., Bílek, Bartoš – Tregl, Kadeřábek T. (A), Čermák – Čermák, Moucha, Mareš (A) – Kerda, Rudolph, Ficek – Christov
Kolín: Martínek O. – Häusler, Šupík, Křeček, Zugar, Špinka, Skokan – Želizňak, Jindra, Martínek R. (C) – Spitzer (A), Semirád (A), Hora T. – Svoboda, Kozák, Kopecký – Hyšpler, Pilný
Branky a nahrávky: 2. Zvolenský, 33. Tregl (Bartoš, Kadeřábek T.), 60. Moucha – 45. Jindra (Želizňak, Svoboda). Rozhodčí: Čáp – Hanžl, Šimral. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Komentář

Bruslařům se povedl úvod, když hned ve druhé minutě skóroval Petr Zvolenský díky dalekonosné střele, jež mířila mezi betony Ondřeje Martínka. Soupeře i nadále zatlačovali a o odskočení se pokoušel výraznou aktivitou Dominik Tregl. V dalších minutách se Kolín trochu probral a také začal útočit. A hlavně začal lépe bránit, takže když Bruslaři v jeden moment obsadili na dlouho jejich pásmo, vůbec nenyli připuštěni ke střelbě. A hosté dále hrozili snahou o tečování nahazovaných puků, avšak Hora byl ve výborné formě a chytil Svobodův pokus nebo nahození Lukáše Skokana. Na opačné straně neuspěl Lukáš Moucha s trefou bližšího růžku, kam dosáhlo Martínkovo rameno. Minutu před sirénou ho zblízka ohrozil ještě Dominik Tregl, jenž se pokoušel propíchnout holí puk skrz brankářovo rozestavení. O gól do šatny se v samém závěru pokoušel Petr Zvolenský stejným způsobem jako na začátku, ale puk narazil na připravený Martínkův beton.

V další pasáži se Kolín velmi zlepšil a převzal od Boleslavi útočnou iniciativu. Luboš Kozák si nabruslil k pravé tyči, odkud neprocpal puk přes Horův beton, ale pak nahrál Jakubovi Semirádovi na pravý kruh a do jeho střely se Hora bleskově stihl přemístit, aby odvrátil vyrovnání. V polovině utkání si Jakub Semirád střihl díky skvělé nahrávce na modrou nájezd, jenž mu Hora překazil vložením betonu k levé tyči. Následně boleslavský gólman zlikvidoval další kolínskou tutovku do poloprázdné brány. Tento nátlak soupeře Bruslaři zvládli a sami se dostali do šancí. Ve 33. minutě si vpředu počínal důrazně Dominik Tregl, jenž sice napoprvé zblízka neuspěl, ale akce pokračovala a napodruhé to už vyšlo. Potom se poprvé vylučovalo, jenže Semirád a Pilný nabídnutou přesilovku nevyužili. S ní navíc přišel ze strany hostí útlum rychlosti hry i kadence střel na bránu.

Kolín hrál na úvod třetího dějství další přesilovku, přenesenou ještě ze závěru předešlé dvacetiminutovky, jenže se mu nedařilo se střelecky prosadit. To až ve 45. minutě, kdy Horovu neprůstřelnost po vytrvalém tlaku ukončil Šimon Jindra. Díky této brance soupeře Boleslav nedospěla k sobotnímu zlatému nulovému hattricku po zápasech juniorů a dorostu. Kolín byl polit živou vodou a Boleslavští, a hlavně gólman David Hora, se měli co ohánět, aby si udrželi vedení. Postupem času se Bruslaři s nastolenou hrou srovnali a začali zase útočit. Vynikající sólo předvedl Milan Ficek, jenž se svou kličkou nevyzrál na Ondřeje Martínka. Dvě minuty před koncem si hosté vybrali oddechový čas a zkusili hru v šesti. Během ní se Kozlům vůbec nepodařilo ohrozit bránu a sami nakonec půl minuty před koncem inkasovali, když se z dálky do prázdné brány trefil Lukáš Moucha.


Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Do zápasu jsme nevstoupili špatně. Hráli jsme to, co jsme chtěli, drželi se toho a spadl nám tam šťastný gól. Pak ale přišlo to, co jsme očekávali. Soupeř začal být aktivnější, měl trochu více ze hry, byl lepší, ale i když jsme dneska nebyli v plné sestavě (měli jsme o jednoho hráče míň), tak kluci makali. Věděli, o co hrajou, a za to jim patří velký dík.

Související články

Aktuality

02.02.2023

Mládežníci v reprezentaci

Výčet reprezentantů zahájíme u výběru české šestnáctky, kterou čeká domácí turnaj v Novém Jičíně a Kopřivnici. Součástí týmu bude dorostenec Jakub Lev, mezi náhradníky figurují Jakub Kristek a Rostislav Šilhavý. Do výběru U17 se vešel Adam Martin Hlinský, mezi náhradníky čekají na šanci Břetislav Vystrčil a Patrik Král. Osmnáctka na poslední turnaj před vrcholem sezóny bere také dva Bruslaře, Vojtěcha Hradce a Vojtěcha Vochvesta. Nejstarší kategorie U20 po juniorském šampionátu začíná skládat nové mužstvo pro další pokračování reprezentační sezóny. Jeho součástí bude také Marek Vlasák, jehož mezi náhradníky doplnili Vojtěch Polák, Vojtěch Malínek a Šimon Němec. Držíme palce a ať se vám daří!

31.01.2023

Jednotný čas posledních kol

V souladu se Soutěžním a disciplinárním řádem APK LH a v zájmu regulérnosti závěru soutěže nařídil ředitel Tipsport extraligy Martin Loukota pro všechna utkání 51. a 52. kola jednotný začátek. Zápas 51. kola tak BK Mladá Boleslav hraje doma s Plzní až od 18 hodin. Zápas 52. kola, který Bruslaři odehrají v Třinci, startuje v 16:30.

27.01.2023

Z fotbalu na hokej autobusem

Dopravní podnik Mladá Boleslav v neděli 29. ledna vypraví SPECIÁLNÍ AUTOBUSY, které odvezou sportovní fanoušky od fotbalového k zimnímu stadionu. Vypraveny budou celkem dva autobusy, které naráz vyjedou ze zastávek Městský stadion v 17 hodin (jeden autobus pojede směr poliklinika, druhý směr třída Václava Klementa). Autobusy dopraví fanoušky k zimnímu stadionu tak, aby stihli začátek hokejového utkání BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice v 17:30.

23.01.2023

Bruslaři na ODM

Na jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže vyrazila i početná skupina reprezentantů Bruslařského klubu. Ti budou hájit barvy Středočeského kraje v hokejovém turnaji. Bruslaři jsou vůbec nejlepším týmem Soutěže 9. tříd, a tak se do krajského výběru vešlo hned 12 boleslavských hráčů. S týmem odcestovali brankář Marek Sklenička, obránci Vojtěch Hora, Filip Kříž, Jiří Mokrý, Václav Nedorost, Šimon Postl a útočníci David Churáček, Václav Flordman, Petr Hanyš, Ondřej Hrouda, Filip Matějka a Štěpán Václavík. Uvedení hokejisté budou usilovat o zisk zlatých medailí pod vedením boleslavských trenérů Martina Škalouda a Lukáše Zörklera. Přenosy z utkání můžete sledovat na webu onlajny.com, výběr Středočeského kraje svůj první zápas odehraje již dnes, kdy od 14:15 nastoupí proti Libereckému kraji. Kompletní rozpis a výsledky na webových stránkách www.olympijskytym.cz/odm.

06.01.2023

Vypomůže Hrdinka

V rámci střídavých startů vypomůže Bruslařům v následujících několika zápasech čtyřiadvacetiletý obránce František Hrdinka z Přerova.

03.01.2023

Kolize s fotbalem

Zápas 43. kola v neděli 29. ledna mezi BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice se z času 16:00 posouvá na 17:30. Děje se tak na základě časové kolize s domácím fotbalovým utkáním FK Mladá Boleslav.