BK MLADA BOLESLAV
26. 2. 2023 | Lukáš Chuchválek

B týmu končí sezona, v druhém zápase neuspěl na ledě Mělníka

PK2, neděle 26. 2. 2023
Mělník - Ml. Boleslav MEL - MBL
M ě l n í k – Po prohře v úvodním klání 2:4 potřebovali Bruslaři v sérii hrané na dva vítězné zápasy vyhrát, jenže zápas na mělnickém ledě se jim vůbec nepovedl. Už po první třetině prohrávali 0:2 a soupeř dále trestal neproměněné příležitosti, které Boleslavi sám nabízel nedisciplinovaností. Ve třetím dějství se v disciplíně karta otočila, ale Mělník dokázal své šance využívat. Konečné skóre 0:6 je jednoznačné, stejně jako skutečnost, že B týmu skončila sezóna.
Mělník: Formánek — Kapoun, Chvátal, Cicvárek, Nesládek, Škutina, Krejsa, Cafourek — Havel, Litera, Macek, Šubrt, Stinka, Šípek, Vernek, Šícha
Ml. Boleslav: Zeithaml — Málek, Bartoš, Michal, Kadeřábek J., Zvolenský, Bílek — Ficek, Vondrlík, Moucha, Hochman, Tregl, Mareš, Kadeřábek T., Rovný, Rudolph, Čermák
Branky a nahrávky: 17. Šubrt (Cafourek, Vernek), 20. Škutina (Šípek, Cicvárek), 29. Šubrt (Vernek), 47. Vernek (Cafourek, Kapoun), 47. Macek (Šubrt, Stinka), 49. Havel (Macek). Rozhodčí: Müller - Zahradníček, Marvan. Vyloučení: 7:10, navíc Vondrlík 5+do konce utkání za zásah do hlavy/krku. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 420. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Komentář

Ačkoliv měli Bruslaři při pohledu na soupisky početní výhodu nad soupeřem, vůbec se jim nedařilo. Většinu první třetiny ještě svítil stav skóre 0:0, ale v 17. minutě domácí celek otevřel skóre, když se trefil David Šubrt. Boleslav měla šanci do konce třetiny stav zkorigovat a dostala k tomu přesilovou hru, jenže ji nevyužila a krátce po návratu pykajícího Ondřeje Škutiny, jenž se ihned zapojil do útočením, sama inkasovala gólem do šatny.

Ve druhé třetině rostl počet vyloučených a rostlo podráždění u hráčů, hlavně u domácího celku, jehož hráči šli celkem pětkrát za katr. Nabídnuté výhody, z nichž jedna byla pět na tři, Bruslaři ani jednou neproměnili a vzácný moment, kdy se hrálo za stavu pět na pět hráčů v poli, přetavil v prospěch svého týmu opět David Šubrt.

Zatímco ve druhém dějství hrál nedisciplinovaně Mělník, ve třetí třetině se situace otočila a častými návštěvníky trestné lavice byli Bruslaři. Ve 46. minutě si zahráli přesilovku pět na tři i domácí, ale ti ji na rozdíl od Boleslavských dokázali využít, a hned dvakrát. Nejprve po půlminutě Jan Vernek, Za dalších třináct sekund vyprázdnil boleslavskou trestnou lavici díky svému přesnému úderu Marek Macek. V této fázi už bylo za stavu 5:0 o osudu utkání i série rozhodnuto, přesto se na ledě děly věci. Vondrlík zasáhl protihráče do oblasti hlavy a krku a byl vyloučen do konce utkání, zatímco gólman Formánek se mstil a obdržel dvouminutový trest. Při hře čtyři na čtyři se dařilo lépe mělnickému celku, jeho hráč Tomáš Havel skóre uzavřel.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.