BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Jan Běhounek

Úspěšné derby pro juniorku! Liberec porazila jednoznačně 5:1

5., středa 6. 9. 2023
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Liberečtí přijeli do ŠKOENERGO Arény jako jediný neporažený tým v soutěži, což se však mělo změnit. Do třetí periody oba celky nastupovaly za stavu 2:0 pro domácí, rychlé góly Teplého a Kučery však skóre definitivně naklopily na stranu Bruslařů. O čisté konto Horu v 54. minutě obral Pekař, odpověď Hradce na sebe však nenechala dlouho čekat. Tygři tak na ledě ŠKOENERGO Arény okusili první porážku, mladoboleslavský stadion naopak zůstává být pro hostující celky nedobytným.
Ml. Boleslav: Hora (Forst) – Nemec, Čech (A), A. Vlasák, Průšek, Sypecký (A) – Šachl, Vítek, Zvagulis – Hruška, Hurt, Dobner – Hradec, Kučera, M. Vlasák – Teplý, Vojáček, Malínek (C).
Liberec: Schnattinger (Hambálek) – Macháček, Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Koštoval, Ehrenberger (A) – Prokůpek, Jansa, Plos – Janata, Křížek, Rozsíval – Pekař, Hrabčák, Gajda – Hois (A), Jenčovský (C), Vološín
Branky a nahrávky: 3. Vítek (Šachl), 34. Hurt (Hruška), 42. Teplý (Hruška, Hurt), 43. J. Kučera (Hradec, Dobner), 57. Hradec (Čech, Vítek) – 54. Pekař (Hois, Ehrenberger). Rozhodčí: Bernat, Valda – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Komentář

Bruslaři do prvního soutěžního derby vstoupili velmi dobře, když se do vedení dostali hned po 134 sekundách. Stalo se tak, když Šachl vyhrál vhazování na levém kruhu a Jakub Vítek pak bezprostředně poté vyslal ránu na branku, na kterou Schnattinger neměl šanci zareagovat. Tygry skvělý vstup domácích značně opařil, ale ve 13. minutě při vlastním oslabení nebyli daleko od vyrovnání. Jenčovský s Plosem se dostali až před Horovu klec a druhý jmenovaný dorážkou střely svého spoluhráče jen těsně minul domácí svatyni, Bruslaři si museli hlasitě oddechnout. Naštěstí pro domácí to bylo od Severočechů na delší dobu všechno.

Po návratu z kabin Bruslaři nevyužili přesilovku, za což mohli být hned záhy potrestáni. Jeden z libereckých hráčů se přímo před brankou dostal k dorážce, kterou však zneškodnil Hora. Podobná situace byla k vidění i na druhé straně, Hruška byl však v pádu, což mu v přesnějším doklepnutí kotouče zabránilo. Ve 34. minutě si na to ale už nikdo nevzpomněl. Hruška totiž při přesilovce vybojoval touš za brankou a předložil jej Janu Hurtovi. Domácí útočník měl u levé tyčky čas na nejen na střelu ale i na následnou gólovou dorážku - 2:0. Mladoboleslavští pak ještě úspěšně přečkali dvě přesilovky Liberce, a tak si toto skóre přenesli do třetí části.

Hned po jejím začátku přišly dvě rány, které definitivně rozhodly o domácím vítězství. Nejprve se po velkém zmatku před libereckou klecí po dobré akci Hrušky prosadil Josef Teplý, aby následně po gólovce Hradce přidal čtvrtou trefu Bruslařů Jan Kučera. Liberečtí se poté znovu ukázali ve 49. minutě, kdy Hora musel zasahovat proti úniku Gajdy a následnému tlaku ze strany Křížka, o čisté konto však ještě nepřišel. Naděje na něj ztratil až v čase 53:29, kdy po dobré kombinaci po ose Ehrenberger - Hois - Daniel Pekař zůstal liberecký hráč nepokrytý na levé straně a střelou do bližší šibenice snížil na 1:4. Poslední slovo ale opět měli zelenobílí, když Vojtěch Hradec po přihrávce Čecha levou stranou pronikl až před Schnattingera, položil si ho a mezi jeho betony pečetil stav utkání 5:1.

Ohlasy trenérů

Marek Melenovský: Z naší strany velmi takticky vyspělý výkon, který opravdu snese parametry této soutěže. Kluky za něj musím pochválit a poděkovat jim za to, že plnili přesně to, co jsme po nich chtěli. Dnešní zápas tak po zásluze zvládli.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.