5. 2. 2023 | Tomáš Taybner

Bruslaři na Vítkovice nestačili, rozhodovaly nevyužité přesilovky

45., neděle 5. 2. 2023
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – V rámci 45. kola nastoupili Bruslaři proti Vítkovicím. Aktivnější domácí se dočkali úvodní branky, kterou zařídil tečující Dvořáček. V prostřední části ale Ridera dokázala vyrovnat, a to hned dvakrát. Do třetího dějství se tak nastupovalo za stavu 2:2. Ridera si hned po úspěšném oslabení vzala vedení zásluhou obránce Prčíka, která se nakonec ukázala jako vítězná. Vítkovice tak ovládly třetí ze čtyř vzájemných zápasů a nadále drží druhou pozici za odskočenými Pardubicemi, Bruslaři zůstávají na 11. místě.
Ml. Boleslav: Novotný – Čech, Lintuniemi, Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, Najman (A), Lantoši – Lunter, Fořt, Šťastný – Přibyl, Malát, Šmerha – Stránský (C), Bičevskis, Dvořáček
Vítkovice: Stezka – Mikuš, Raskob, Koch, Grman, Gewiese, Kovář, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Krenželok (C), Marosz, Jarůšek – Kotala, Lindberg, Kalus – Dej, Chlán, Fridrich
Branky a nahrávky: 15. Dvořáček (Stránský, Čech), 27. Lantoši z trestného střílení – 24. Bukarts (Raskob), 29. Chlán (Bukarts, Gewiese), 46. Prčík (Mueller, Bukarts). Rozhodčí: Pražák, Sýkora — Ondráček, Zíka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 222. Střely na branku: 31:23. Zblokované střely: 13:11. Hity: 4:12. Vhazování: 30:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Po úvodním rozkoukávání se měl dobrou příležitost hostující Jarůšek, k němuž se před branku odrazil kotouč a bývalý hráč Bruslařů byl před Novotným úplně sám, ale boleslavský gólman si puk rychle našel. Na druhé straně mohl při přesilovce udeřit Šťastný, jenž ale po krosové přihrávce Přibyla z levého kruhu přestřelil. V 10. minutě nebezpečně pálil vítkovický obránce Prčík. Poté se v obrovské šanci ocitl Bičevskis, jehož před brankou uvolnil Jeřábek. Lotyšský forvard ale nedokázal najít prostor ve Stezkově postoji. Bruslaři se však dočkali. V čase 14:49 Stránský zavezl kotouč do pásma a od levého hrazení jej nastřelil před branku, kde směr letu bekhendovou stranou hole změnil David Dvořáček - 1:0. Ridera málem vyrovnala v poslední minutě úvodního dějství, když Gewieseho střelu před brankou tečoval obránce Pláněk, kotouč se naštěstí odrazil přímo do Novotného.

Bruslaři byli aktivní i na startu druhé třetiny, kdy se velmi brzy dostal do dobré střelecké pozice Šťastný. Stejně jako v první třetině ale Stezkovu klec přestřelil. Hosty mohla do zápasu vrátit přesilovce, při které nebezpečně pálili Mueller a Kalus. Další pokus Robertse Bukartse už ale do sítě prošel. Lotyšský forvard z pravého kruhu mířil přesně do levého vinglu a trefil se parádně. Ve 27. minutě ujel do brejku Dvořáček a byl faulován Gewiesem, takže bylo nařízeno trestné střílení. To elegantně proměnil Róbert Lantoši, jenž Stezkovi naznačil bekhendovou kličku a následně zakončil podél pravé tyčky. Vítkovičtí ale za necelé dvě minuty slavili vyrovnávací trefu. Bleskový protiútok zakončoval z pravého kruhu Petr Chlán, jehož střela propadla Novotnému mezi rukou a tělem. Ve 36. minutě Lintuniemi prokličkoval od levého kruhu až k hostující kleci a připravil palebnou pozici pro Najmana, toho Stezka vychytal.

Středočeši na startu třetí třetiny nevyužili přesilovku, za což je hned na startu 46. minuty potrestal Matěj Prčík, jemuž se od modré podařilo uspět střelou po ledě. Pro 18letého beka to byla vůbec první úspěšná trefa v Tipsport extralize. Bruslařům se v přesilovkách nedále nedařilo, při vyloučení Kotaly se navíc téměř nedostali ke kombinaci. Když na trestné seděl Raskob, zachraňoval Vítkovice gólman Stezka. Nejprve se mu podařilo vytěsnit ostrou ránu Maláta, v leže si poradil i s následnou střelou Pýchy od modré čáry. Bruslaři ještě v závěru tlačili při hře bez brankáře, kýženého vyrování se ale nedočkali

Václav Pletka: Hodnotí se mi to špatně. Myslím si, že jsme nebyli horší tým a troufnu si říct, že jsme v některých pasážích byli lepší. Dostali jsme tři smolné góly. V přesilovce to hráč dobře trefil, druhý gól byl teploměr a třetí bylo plácnutí do kotouče, které propadlo až do branky. Vytvořili jsme si šance, ty jsme ale nedali a to nás stálo zápas. Klukům se nedá upřít snaha, bojovali, ale jsme bez bodů. My teď body potřebujeme a zase jsme je ztratili.