3. 1. 2018 | Jaroslav Kindl

Bruslaři zabrali, ale v nájezdech nestačili na Zlín

36., středa 3. 1. 2018
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Hra Mladé Boleslavi nejprve nepůsobila nejlepším dojmem. V prvních dvou třetinách Bruslaři rychle inkasovali a prohrávali o dva góly. Nepřesní byli i v rozehrávce. Do třetí periody však vstoupili úplně jinak. Berany začali přehrávat a utkání se jim podařilo srovnat. Přesto nakonec slavil po samostatných nájezdech Zlín. Rozhodující nájezd si připsal Honejsek. Za domácí byl jediným úspěšným exekutorem Jakub Orsava. Do utkání zasáhla i čerstvá boleslavská posila Jordan Blaine Samuels.
Ml. Boleslav: Růžička – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), Holík, Pacovský – Pabiška, Musil, Lenc (A) – Samuels, Urban, Kousal
Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka (A), Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – Veselý (C), Fořt, Kubiš (A) – Bukarts, Honejsek, Okál – Ondráček, Sedláček, Šťastný – Klhůfek, Popelka, Fryšara
Branky a nahrávky: 23. Pabiška (Musil, Kotvan), 43. Lenc (Pabiška) – 4. Okál, 21. Kubiš (Veselý, Fořt), rozh. náj. Honejsek. Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 551. Střely na branku: 39:38. Zblokované střely: 11:11. Hity: 18:12. Vhazování: 41:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2 - 2:3.

V prvních minutách zápasu byl v pozoru spíše domácí gólman Růžička. V čase 3:38 udržel při výjezdu z rohu puk na holi Zdeněk Okál a přesně zakončil švihem z pravého kruhu. Další zlínský útok přerušil nedovoleným způsobem Dlapa a Boleslav šla do oslabení. Největší příležitost si paradoxně vytvořili domácí. Žejdl na modré zpracovával dlouhý pas. Puk mu odskočil za bránu a Žejdl rychle posílal zpět před Kašíka, kde ale nikdo z Boleslavských nestál. Berani neotáleli. Když se jim naskytl prostor, vystřelili. Boleslavi činila problem vlastní rozehrávka i rychlý přístup zlínských hráčů.

Početní výhodu si v 9. minutě zahráli i Bruslaři. V ní byl nejvýraznější Klepiš, který nejprve pálil od modré, poté byl u zrodu další šance pro Žejdla. Ten z mezikruží nadvakrát vypálil jen doprostřed zlínské klece. V úplném závěru přesilovky propadl na modré Eminger a hosté jeli ve dvou sami na Růžičku. Boleslavský bek však svou chybu napravil a včas zasáhl do Ondráčkovy přihrávky přes brankoviště. Chvíli poté neuspěli tváří v tvář Kašíkovi Kousal a Valský. Do útočného pásma se probil i Orsava, jenže ani jemu nevyšlo zakončení. Boleslavská obrana zmatkovala, ale jak Fořt, tak Veselý její chyby nepotrestali. Hosté stihli ještě jednu velkou šanci. 11 vteřin před koncem tečoval nebezpečně Honejsek před Růžičkou, který se ale výborně roztáhl a puk zastavil.

Berani rychle rozrazili boleslavskou bránu i ve druhé části. Veselý natlačil puk do brankoviště a Růžička jej nestačil pokrýt. Připravený Pavel Kubiš jednoduše doklepl za brankovou čáru v čase 20:34. Boleslav rychle odpověděla. Ve 23. minutě převzal Lukáš Pabiška Musilovu přihrávku a z levého kruhu prostřelil Kašíka. Bruslaři se poté osmělili a poprvé v zápase si vytvořili souvislejší tlak. Přerušilo ho až vyloučení Samuelse, nejnovější posily Boleslavi. Musil ujel po levém křídle a našel Hanzlíka na středu. Rána boleslavského kapitána vyprášila Kašíkovy betony.

Hru trápily nepřesnosti na obou stranách. Rázný projektil Noska ze 30. minuty ukryl Růžička do lapačky. O chvíli později trefil Urban z mezikruží jen střed brány. Následně získala Boleslav další početní výhodu, v níž dobře pálil Kotvan. Na jeho první pokus Kašík dobře viděl, druhý s problémy vykopával betonem. Vzápětí na druhé straně vybojoval puk důrazný Okál a orazítkoval tyč. Ve 37. minutě Boleslavští špatně vystřídali. V přesilovce se znovu napřáhl aktivní Okál, jenže Růžičkovi nikdo nestínil. Jinak jako by však Boleslavi menší počet hráčů na ledě vyhovoval. Valský ujel zlínské obraně, ale v rozhodujícím okamžiku otřel puk tyč. Po návratu Kousala z trestné lavice si Bruslaři také vyzkoušeli krátkou přesilovku. V ní se už nic zásadního nestalo.

Boleslav do třetí periody vtrhla jako uragán a usadila se v útočném pásmu. Dobrý vstup Boleslavi nakonec v čase 42:18 vyústil ve vyrovnávací gól Radana Lence, který dorazil Pabiškovu odraženou střelu za Kašíka. Bruslaři nepolevili a mohly přidat další góly. Orsava udělal Kašíkovi kličku do bekhendu a zlínský gólman vypíchl kotouč přímo k Emingerovi na pravém kruhu. Ten nasměroval puk těsně vedle levé tyče. Lencovu pohotovou střelu z mezikruží vyrazil Kašík reflexivně maskou.

Silný nápor Boleslavi ustoupil až při další zlínské přesilovce. Po ní předvedl v 52. minutě další výraznou akci Pabiška a prokázal velkou trpělivost. Povytáhl si Kašíka ven z brány a posouval na Hanzlíka, před nímž zívala odkrytá zlínská svatyně. Kašík ale tygřím skokem zastavil puk směřující do brány. O chvíli později srazil Růžička mimo nebezpečí střelu Šťastného z pravého kruhu. Beranům se ve třetí třetině nedařilo, a tak si raději v 58. minutě vybrali oddechový čas. Přesto mohl minutu před koncem rozhodnout boleslavský Musil. Hostující obrana ho nezastihla na modré čáře, ale situaci vyřešil parádním zákrokem Kašík. V dalším střídání se mohl naopak prosadit tváří v tvář Růžičkovi Sedláček, jenže neuspěl. Zápas pokračoval prodloužením.

Na začátku prodloužení nejprve Šťastný otestoval Růžičkovu pozornost. Poté se dopředu vydal Klepiš, jehož pokus z mezikruží zblokoval zlínský bek. Výstavní přihrávku mohl zužitkovat Kotvan, ale Kašíka nepřekvapil. Po Honejskově samostatné akci projel puk kolem levé tyče. Po necelé minutě Boleslav zaváhala při rozehrávce. Puku se ujal Šťastný a ocitl se sám před Růžičkou. Ten výborně utěsnil prostor u své pravé tyče.

Gól nepadl ani v prodloužení. Rozhodovaly samostatné nájezdy. Okál přelstil Růžičku. Pabiška nastřelil lapačku Kašíka. Klhůfek bekhendem netrefil bránu. Holík nenašel prostor mezi betony. Antonín Honejsek procedil puk pod rukou Růžičky. Orsavův nájezd skončil v bráně také s přispěním štěstí. Bukarts zakončil nechytatelně pod břevno. Když neproměnil nájezd Radan Lenc, bylo jasno. Zlín bral bonusový bod.

Viktor Ujčík, BK Mladá Boleslav: Soupeř měl vynikající vstup do utkání, byl ho plný led. Zcela oprávněně šel do vedení. Co nechápu, je náš začátek. Od osmadvacetého prosince jsme nehráli zápas, potrénovali jsme, připravovali se. A pak předvedeme takový úvod. To nás hodně mrzí. Já myslím, že už je to o hlavách. Když jsme snížili, tak bylo najednou vidět, že hokej hrát umíme, ale za to, že jsme schopní dobře odehrát pouze polovinu zápasu si - alespoň dle mého - víc než bod nezasloužíme. O nájezdech se sice obligátně říká, že je to loterie, ale je nutno uznat, že Zlín měl prostě lepší, šikovnější hráče. Samozřejmě nás to hodně mrzí, je to další ztráta, navíc před domácím publikem, kterému už takhle dost dlužíme.

Robert Svoboda, Aukro Berani Zlín: Povedlo se nám dobře vstoupit do zápasu, navázali jsme na výkon v Třinci. Byli jsme aktivní, dobře jsme bruslili. Celkem brzy jsme se dostali dovedení, což bylo dobré. Druhá třetina už z naší strany nebyla tak dobrá, přesto jsme přidali další gól. Od půlky zápasu domácí výrazně přidali a my už se nedokázali vrátit k tomu, co jsme hráli doposud. Některé věci nám tam chyběly. Na třetí třetinu mělo vliv brzké vyrovnání, domácí se dostali na koně a my jsme dost dlouho jakože jen bránili. Přiznávám, že jsme hráli na ten bod, který pro nás nebyl vůbec špatný. Ten bonusový z nájezdů je samozřejmě velmi příjemný, skvěle nám zachytal brankář.