1. 9. 2022 | Vojtěch Drbohlav

Další výhra nad Pardubicemi. Boleslavští rozhodli v nájezdech

přát. 6, čtvrtek 1. 9. 2022
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – Téměř v celém utkání proti Pardubicím měli mladoboleslavští hokejisté navrch a ačkoliv to nedokázali vyjádřit gólově, duel nakonec stejně zvládli vítězně. V samostatných nájezdech jej rozhodl Pontus Aberg, který jako jediný vyzrál na Romana Willa. Naopak Gašper Krošelj vychytal všechny soupeřovy nájezdy. Bruslaři tak i podruhé v přípravě porážejí Pardubice.
Ml. Boleslav: Krošelj – Pýcha, Pláňěk, Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Aberg, Najman, Kousal P. – Kotala, Fořt, Stránský – Šmerha, Bičevskis, Eberle
Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Tvrdík – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal R., Cienciala – Paulovič, Poulíček, Musil – Matýs, Rohlík, Koffer
Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Lantoši), rozh. náj. Aberg – 13. Zohorna (Radil, Hyka), 65. Aberg. Rozhodčí: Pražák, Micka – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 415. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1sn.

Mnohem lepší vstup do utkání měli mladoboleslavští hokejisté. Ti šli do vedení 1:0 už na začátku páté minuty, kdy se prosadil soupeřem nepokrytý David Šťastný. V následujících minutách měli dál víc ze hry Středočeši, Dynamo se prakticky nedostávalo k puku.

Hra se však začala srovnávat a ve 13. minutě využily Pardubice díru v mladoboleslavské obraně. Až k brankáři Krošeljovi si najel Tomáš Zohorna a suverénně nasměroval z levé strany puk ke vzdálenější tyči. Ve ŠKOENERGO aréně tak bylo vyrovnáno. Ve 14. minutě si mohli domácí vzít vedení zpět na svou stranu, když bylo nařízeno trestné střílení za faul na straně Pardubic. Robert Lantoši chtěl dostat puk do brány kolem Willova betonu, jenže ten protihráčův záměr dobře přečetl a s betonem nepohnul. Skóre se tak nezměnilo a po první třetině bylo 1:1.

Ve druhé třetině hráli domácí hned několik přesilových her, jenže ty ne a ne využít. Při jedné z nich dokonce Bruslaři sami faulovali, a tak si početní výhodu zahrály rovněž Pardubice. Ani ty však výhodu o jednoho hráče na ledě více nezužitkovaly. Obě mužstva se čím dál více tlačila do brány, blízko gólu byli domácí, ale místo puku v brance skončil právě útočící hráč.

Slibnou šanci měl David Štich, jenže ten ve 33. minutě trefil pouze připraveného Romana Willa. Naopak Pardubičtí měli více ze hry v závěru druhé třetiny, kdy drželi boleslavské hráče pod tlakem v pásmu, nedařilo se jim však dostávat přímo ke Krošeljovi, Bruslaři také mnoho střel zblokovali. Ve druhé dvacetiminutovce tak žádné branky nepadly a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Začátkem poslední třetiny vyslali Mladoboleslavští hned několik dobrých střel, ale výraznější starosti nimi zkušenému Romanu Willovi nenadělali. Z dobré pozice na pravém kruhu vystřelil v 50. minutě Radek Jeřábek, puk však nenamířil přesně, a tak ani tentokrát nemusel Roman Will zasahovat.

Zcela gólovou šanci spálil o několik sekund později Alex Lintuniemi, ten byl přímo před brankářem sám, ale s pukem nenaložil ideálně. Nutno však dodat, že byl seknut, následovalo tak přerušení hry a také další přesilovka pro Bruslařský klub. Domácím se v početní výhodě dařilo držet puk a soupeře pod tlakem, většina střel však gólmana Pardubic nemohla překvapit – puk na něj směřoval z dobře viditelných pozic buď z kruhů, nebo od modré čáry.

Po třetí třetině bylo skóre 1:1. Mužstva se rozhodla remízu neponechat a pokračovat prodloužením. To se hrálo tři na tři. Také během nastaveného času měla Mladá Boleslav převahu, jenže málo střílela. Středočeši spálili mnoho šancí. Sám na bránu přes půl hřiště jel Pontus Aberg, ale trefil jen Willa. Podobně si počínal posléze Alex Lintuniemi, také on brankáře Pardubic nepřekonal. Následovaly tedy samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze jediný exekutor, jímž byl Pontus Aberg, jenž Bruslařům zajistil vítězství nad Pardubicemi. Mladá Boleslav rovněž převzala putovní pohár za úspěšnou přípravu.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Pomalu se nám blíží start soutěže a myslím si, že kvalitou soupeře nám ten zápas ukázal hodně věcí do toho začátku. Jsem rád, že jsme vydrželi celé utkání fyzicky a myslím si, že bylo vidět, že ve třetí třetině jsme soupeře byli schopní zatlačit a dokonce jsme ho i přestříleli. Bohužel jsme spoustu šancí neproměnili, mohli jsme dát víc branek. Určitě jsme rády, že jsme to potom zvládli v nájezdech. Vítězství se počítá.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Tahali jsme za kratší konec. Boleslav měla lepší pohyb a daleko více se drželi na kotouči. My jsme měli problém hlavně vepředu, vůbec jsme se nedokázali udržet na kotouči a tím pádem jsme si ani nevypracovali žádné šance. Výborně zachytal Roman Will, dozadu jsme hráli slušně. Chyběla nám kvalita dopředu.