22. 11. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Litvínov utkání zdramatizoval, Bruslaři si ale tři body vzít nenechali

20., pátek 22. 11. 2019
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Mladoboleslavští hokejisté rozhodli o svém vítězství na ledě Litvínova de facto už o první třetině, kdy se postupně prosadili Pavel Kousal, Ondřej Najman a Michal Vondrka. Své gólové tempo pak sice Středočeši trochu přibrzdili, radovali se ale i ve druhé části hry, kdy se prosadil Adam Zbořil. V poslední dvacetiminutovce pak dostali trošku přes prsty, Litvínovské citelně nakopla branka Lukáše Doudery a Boleslav měla hned mnohem víc práce než doposud. Navázal Samson Mahbod a stav byl rázem 2:4. V těžších časech ale nakonec podržel brankář Krošelj. Když se pak v 57. minutě trefil nováček v dresu Bruslařů Žiga Jeglič, nemůže být pochyb o tom, že se hráčům v zelenobílých dresech i jejich fanouškům ulevilo.
Litvínov: Honzík – Jánošík (A), Doudera, Baránek, Ščotka, Štich, Pavelka – Mahbod, Hübl (A), Válek – Petružálek, Hanzl, Jarůšek – Myšák, Mikúš, Lukeš – Jurčík, Helt, Kašpar (C) – Zygmunt
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš, Bičevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Zohorna, Jeglič, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 45. Doudera (Mikúš, Kašpar), 53. Mahbod (Petružálek, Lukeš) – 6. Kousal (Flynn, Najman), 12. Najman (Kousal, Fillman), 13. Vondrka (Zbořil, Skalický), 33. Zbořil (Jeglič, Stránský), 57. Jeglič (Kousal, Stránský). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 039. Střely na branku: 31:39. Zblokované střely: 16:10. Hity: 13:6. Vhazování: 42:31. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Už ve druhé minutě zaznamenal příležitost pro Mladou Boleslav Jan Stránský, po jehož rázné střele z pravého kruhu se musel mít brankář Litvínova na pozoru. Hosté se ale radovali později. Zaváhání domácích využili Boleslavští v šesté minutě, kdy poslal Bruslaře do vedení 1:0 Pavel Kousal. Ondřej Najman přenechal zachytil ve středním pásmu puk, následně ho přenechal Oscaru Flynnovi, který vybídl právě Pavla Kousala, který se z levého kruhu nemýlil.

Mladoboleslavští hráči hráli nedlouho poté dokonce dvojnásobnou přesilovou hru, tu však nevyužili. Jenže netrvalo dlouho a další góly na sebe nenechaly čekat. Dobrou spolupráci předvedla opět čtvrtá formace Bruslařů a z mezikruží poslal svůj tým do dvougólového vedení Ondřej Najman. Necelou minutu poté však Středočeši vedli hned o dva góly. Domácí VERVA nechala před brankou zcela samotného kapitána Bruslařského klubu Michala Vondrku, který zkušeně zakončil pod víko litvínovské brány. V dalším zbytku prvního dějství už góly nepadaly. Naopak několikrát zahrozili domácí hokejisté, ty však boleslavská obrana do výraznějších šancí nepustila.

Na začátku druhé třetiny měl více ze hry Litvínov. Obrovskou šanci měl například František Lukeš, který zakončoval už v momentě, kdy byl Gašper Krošelj prakticky překonaný, ale netrefil přesně branku. V nadcházejících minutách před komerční přestávkou odehráli výborné střídání zejména Radim Zohorna a Žiga Jeglič, kteří hned několikrát vystřelili na boleslavskou bránu, jenže Litvínov podržel dobrými zákroky gólman David Honzík.

Oslabení tři na pět si vyzkoušela i Mladá Boleslav, když se nechala ve 29. minutě vyloučit hned do tří. Podobně jako v předchozí třetině, i Bruslaři však hru v nekomfortním složení přečkali bez inkasování. Naopak to byli Boleslavští, kteří využili další přesilovou hru. V jejím závěru domácí neohlídali v pravém kruhu Adama Zbořila, jenž tvrdou ránou vymetl síť v Honzíkově bráně, který toho kvůli stínícím hráčům moc neviděl. Další velké šance měli Bruslaři ke konci druhé třetiny. Nejprve byl před bránou důrazný Oscar Flynn, proti kterému předvedl litvínovský gólman ukázkový semafor, následně ujel sám Jan Stránský, i jeho však vychytal David Honzík. V prostředním dějství nakonec víc branek nepadlo, a Středočeši tedy vedli 4:0.

Prvních pár minut třetí třetiny ještě patřilo Bruslařům. Už v první minutě se podobně jako ve druhém dějství už už natahoval po gólu Stránský, puk ale netečoval přesně. O něco později vypálil tvrdou dělovku od modré Hrbas, o usměrnění kotouče se těsně před Honzíkem pokoušel Bičevskis, oba byli ale neúspěšní. Hokejový pánbůh se ale rozhodl vyslyšet i prosby Litvínova v 45. minutě se mezerou mezi Krošeljovým tělem a tyčkou brankové konstrukce prosadil Lukáš Doudera. Nutno přiznat, že domácí ožili a počet střeleckých ataků na gólmana Bruslařů narostl.

Krošelj dokázal hladové VERVĚ kazit chuť, když v samostatném úniku vychytal Hübla nebo když v poslední chvíli vymrštil lapačku proti střele Myšáka. Poradil si i s nepříjemnou jedovkou Pavelky od modré. Bruslaři pochopili, že budou muset – hlavně směrem vzad – nasadit vyšší tempo, v čase 50:18 si dokonce pro uklidnění situace vybrali oddechový čas. Vyloučení Zbořila ale Severočeši dokázali i tak potrestat, nabídnuté šance se chopil Samson Mahbod. Sedm minut před koncem základní hrací doby začal zimní stadion bouřit a na Bruslaře se valily další těžké chvilky. Krošelj vychytal dva pokusy Jarůška a dorážku Mikúše. Není proto pochyb o tom, že když se v čase 56:48 trefil Žiga Jeglič, a to spíše po nenápadném přesunu do útoku, Boleslavským si citelně ulevilo. Litvínov dvě minuty před koncem odvolal brankáře Honzíka, skóre zápasu se už ale neměnilo.

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Z naší strany to bylo jednoznačně jedno z nejhorších utkání v této sezóně. Nenavázali jsme na zlepšený výkon, který jsme předvedli v utkání se Spartou. Řekli jsme si spoustu věcí, abychom neztráceli kotouče u modrých čar a samozřejmě, naše přesilovky jsou hrozné, takže Boleslav zaslouženě vyhrála.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší. Věděli jsme samozřejmě o problémech Litvínova a že, když se zpočátku dostaneme do vedení, tak to pro ně bude hodně těžké. A to se nám povedlo. Zaslouženě jsme vyhráli.