2. 12. 2013 | Jindřich Poledna, Jitka Čechová

Proti Kadani rozhodli Boleslavští v posledních minutách

28., pondělí 2. 12. 2013
Kadaň - Ml. Boleslav KAD - MBL
K a d a ň – Hokejisté Mladé Boleslavi znovu ukázali, jak mocně umí finišovat. S Kadaní nejprve dokonce prohrávali, v závěru druhé třetiny ale vyrovnal Toman a ta třetí patřila díky trefám Broše a Lence už jen Bruslařům. Už druhý zápas strážil svatyni Boleslavských Roman Will.
Kadaň: Kostúr – Mazanec, Opalek, Prošek, Stehlík, Dobrovolný, Szakal, Havel, Pelc – Račuk, Charousek, Hlava – Lehnert, Kůs, Jíra – Ton, Hanták, Chrpa – J. Novák, L. Novák, Hammerbauer
Ml. Boleslav: Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Bohunický, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Kubica, Broš, Klimenta – Frolík, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý
Branky a nahrávky: 35. Hlava (Mazanec, Charousek) – 37. Toman (Výborný, Pabiška), 52. Broš (Klimenta, Ovčačík), 57. Lenc (Klimenta, Pojkar). Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Belko. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Střely na branku: 26:43.

Favorit z Mladé Boleslavi mohl vystrčit růžky hned na začátku zápasu, to chyboval domácí Marek Račuk a putoval za vysokou hůl na trestnou lavici. Jenže hosté v první přesilovce zápasu ohrozili domácí svatyni jen dvakrát a Kadaň se ve čtyřech v pohodě ubránila. Oba celky vyzkoušely pozornost brankářů několikrát z uctivé vzdálenosti, především od modré čáry.

První vyloženou šanci utkání si vypracovala Mladá Boleslav. Musil v 8. minutě razantní přihrávkou z kruhu vyzval ke skórování Lence, ale ten minul odkrytou domácí svatyni. Od 10. minuty hrála svou první přesilovou hru také Kadaň, ale hosté pozorně bránili a všechny větší šance domácích likvidoval brankář Will.

O něco později mohl strhnout vedení na stranu Boleslavi David Výborný, pohrál si s brankářem Kostúrem, ale puk za jeho záda usměrnit nedokázal. Následoval mírný tlak domácího celku, ale Will pokusy Hammerbauera a Kůse bez větších problémů vychytal.

V 18. minutě nechal domácí Račuk znovu vyniknout Willa, a když neskončil za zády domácího brankáře ani Tomanův pokus, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny nebyl ničím zajímavým. Hrál se hokej bez větších šancí na obou stranách, týmy pozorně bránily, aby neinkasovaly po zbytečné chybě. Ten domácí se snažil o rychlé protiútoky, které skončily několikrát zakázaným uvolněním. Brankář Will svůj tým podržel, především po dělovkách Kůse a Szakala již pomalu domácí zvedali ruce nad hlavu.

Hosté se usadili v útočné třetině při vyloučení domácího Charouska, jenže vyprodukovali jen dvě střely – obě od modré z hole Klimenty. Ani domácí přesilovka v polovině utkání nepatřila mezi ty povedené, Kadaň se téměř nedostala do útočného pásma, hostující čtveřice v pohodě ubránila celé dvě minuty oslabení.

První branku utkání vsítil domácí celek – v 35. minutě využil bleskově Nicolas Hlava přesilovou hru, k skórování mu stačilo pouhých 5 vteřin. Jenže Kadaň se z vedení neradovala dlouho. Ve 37. minutě vyrovnal ranou od modré Milan Toman, kterého vybídl ke skórování David Výborný. Do šaten se tak šlo znovu za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Roman Will se musel opět pořádně zapotit. Nejdříve skvěle zasáhl proti tečované střele Jíry, poté ukončil závar před svou brankou. Pak ještě po Szakalově bombě zazvonila jen tyč za hostujícím brankářem.

Mladoboleslavští hráči ukázali svojí sílu během další přesilové hry. Tu sice ještě nevyužili, ale Kostúr musel téměř čarovat. Výborný, Nouza i Pabiška ztroskotali na výborně chytajícím domácím gólmanovi. Další přesilová hra, v 52. minutě, však již skóre měnila. Stehlík jen smutně sledoval radost Mladé Boleslavi – Michal Broš uklidil puk do odkryté domácí branky po vyšachování kadaňské obrany.

Hosté po vstřelení rozdílové branky neměli problém s udržením svého vedení. Domácí tým se sice snažil o hru směrem dopředu, narážel však na zkušené středočeské borce, kteří pečlivě hlídali střední pásmo. A Bruslaři útočné snahy Kadaně trestali. Na 3:1 zvyšoval v čase 56:58 Radan Lenc, který po chybě domácí obrany dostal přihrávku od Klimenty a nadvakrát překonal Kostúra.

Hostující celek tak potvrdil svou roli favorita a odvezl si z Kadaně všechny tři body.

Karel Soudek, SK Kadaň: Odehráli jsme velmi dobré utkání. Byli jsme Mladé Boleslavi velmi vyrovnaným soupeřem, ale ve třetí třetině jsme udělali dvě chyby, které Boleslav okamžitě potrestala. Jinak si myslím, že jsme odehráli celkem parádní zápas. Oni využili přesilovku, kdy se odrazil kotouč a dávali to do prázdné brány. My jsme tam ale měli také šance. Jejich brankář byl zralý na víc než na jednu branku, ale nám se to nepodařilo.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Kadaň hraje velice dobře. Už doma nás celkem potrápila a vzala nám body, takže jsme jí to nechtěli nechat a přistoupili jsme k tomu velmi důsledně. Dlouho nám trvalo, než jsme překonali jejich zarputilou obranu, ale poté, když už jsme vedli, tak to oni museli otevřít, což jim začalo dělat problémy. Samozřejmě dobře brání, hrají do těla a předvádí dobrý fyzický hokej. Ideální recept je dostat se do vedení, což se nám tentokrát podařilo.