16. 8. 2007 | Michal Miškovský

Šindelář vyčaroval remízu na Kladně!

příp, čtvrtek 16. 8. 2007
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
M l a d á B o l e s l a v - Kladenští šli do utkání bez první formace, nenastoupili obránci Ševc s Hájkem a forvardi Procházka, Patera, Bělohlav. V sestavě hostí nefigurovalo jméno kapitána Richarda Krále. Do zápasu nezasáhli ani zranění Ivan, Výborný, Rozsíval a Sedlák. Výsledkem byla "fotbalová" remíza 0:0. Největší zásluhu na nerozhodném výsledku měli především oba gólmani. Zvláště Filip Šindelář přiváděl střelce Kladna doslova k zouflaství.
Kladno: Cikánek – Pavlas, Štěpánek, Procházka, Nádašdi, Vojta, Evan, Trončínský, Růžička – Nedvěd, Gardoň, Frolík, Tenkrát, Kalla, Horna, Čurilla, Kazatel, Kuchler, Rudovský, Diviš, Bláha
Ml. Boleslav: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Všetečka, Wagenhoffer, Kolafa – Handlovský, Mikulík, Gajovský – Gombár, Nouza, Fiedler – Eiselt, Rod, Vlk – Protasenja, Tománek, Hertl
Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 1:4, navíc Handlovský a Trončínský 5 minut + osobní trest do konce utkání za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420

Do utkání vstoupili lépe domácí. Při vyloučení Hertla z páté minuty si nebezpečně najel po levé straně k Šindelářovi Horna, ale jeho přihrávku před prázdnou bránu naštěstí pro Boleslav zblokoval mimo Lukáč. Šanci si vytvořili Kladenští také při druhé početní výhodě. Tentokrát na trestnou lavici usedl Wagenhoffer a musel být hodně rád, když se u levé Šindelářovy tyče volnému Frolíkovi zamotal puk mezi nohama. V opačném případě totiž mohl zakončovat do odkryté části brány.

Ke slovu se dostali také Boleslavští. Konkrétně v desáté minutě Eiselt poslal puk do jízdy Vlkovi, který zblízka Cikánka v bráně Kladna překonat nedokázal. O chvíli později zkoušel štěstí střelou z mezikruží Wagenhoffer, ale ani on neuspěl. Po čtvrthodině hry se do přečíslení dva na jednoho dostali Fiedler s Gombárem, nicméně zakončení prvního jmenovaného bylo nepřesné. Na straně Kladna mohl rozsvítit červené světlo Bláha, jenže nedosáhl na dlouhý pas z hokejky Nedvěda. Roztřepat síť za Cikánkém či Šindelářem se do konce úvodní dvacetiminutovky nepovedlo žádnému hráči.

Na začátku druhého dějství Tenkrát zkoušel překvapit Šindeláře, ale gólman Mladé Boleslavi byl plně koncentrovaný a věděl si rady i při této situaci. Před Cikánkem na sebe upozornili ve 25. minutě Gajovský s Mikulíkem, přesto jejich pohledná akce nevedla ani k samotnému zakončení. Za další dvě minuty mohl poslat hosty do vedení Eiselt. Zkušený útočník dostal hodně prostoru na levém křídle. Jeho střelu Cikánek vyrazil betonem.

Poprvé se skóre neměnilo ani v polovině zápasu, kdy domácí uzamkli svého soupeře v útočném pásmu, jenže při závaru před bránou nedokázali dopravit kotouč za bezchybného Šindeláře. Bezbrankové skóre platilo i po šanci Handlovského. Ten si nabruslil na pravé straně před Cikánka, na tvrdou ránu však našel recept strážce domácí brány. Boleslavští v závěru přehrávali extraligový tým, jenže do kabin se znovu odcházelo za stavu 0:0.

Filip Šindelář se musel překonávat hned ve 22. vteřině poslední třetiny. V samostatném nájezdu na něj nevyzrál Nedvěd. Obrovskou příležitost ke skórování měli Boleslavští ve 46. minutě po návratu vyloučeného Tománka. Najížděli tři na jediného bránícího hráče Kladna! Eiseltovi se však v rozhodujícím momentu postavil kotouč na hranu a jeho střela skončila v ochranné síti.

Na skvělého Šindeláře si nepřišel ani Diviš, který z mezikruží mířil k tyči. Vzápětí uspěl brankář hostí proti Čurillovi a výtečným zákrokem se musel prezentovat čtyři minuty před koncem proti Frolíkovi, jež během nepřehledné situace zakončoval do odkrytého koutu. Rozhodnutí o vítězi už v závěru nepadlo a diváci se v zápase gólu během šedesáti minut nedočkali.