BK MLADA BOLESLAV
2. 6. 2023 | Klub

Sebastián Malát, Filip Suchý a Dragon Internet potěšili děti na pohybových kurzech Bruslařů

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav pořádá každé úterý a čtvrtek pohybové kurzy pro předškolní děti. Ve čtvrtek 1. června, tedy na den dětí, byl kurz ještě o něco pestřejší než obvykle. Zúčastnili se jej dva hráči A týmu Sebastián Malát a Filip Suchý (na fotografii zleva), kteří s dětmi absolvovali rozcvičku a poté si vzali na starost dvě sportovní stanoviště. Patronem celé akce se stala firma Dragon Internet, která dětem přivezla dárečky.

Tašky plné sportovních potřeb, jako jsou třeba pálky a míčky na stolní tenis, ručníky a lahve na pití dětem na konci kurzu rozdali právě oba Bruslaři. Nechyběly ani pozornosti od BK Mladá Boleslav – hokejové samolepky, plakáty hráčů a sladkosti. Akce se zúčastnilo padesát dětí.

"Děti u nás mají možnost zasportovat si na čerstvém vzduchu, vyzkoušet svoje dovednosti i najít si nové kamarády," říká trenér Luboš Křiváček, který v BK Mladá Boleslav vede přípravku. Pohybové kurzy budou probíhat ještě celý červen a je stále možné se do nich zapojit. Od září je poté možnost přejít na kurzy bruslení ve ŠKOENERGO Aréně.

Akce pro děti bavila i hráče A týmu. "Vyrostl jsem na vesnici, fotbálek a vůbec pohyb venku pro mě byl vždycky přirozenou součástí dětství," říká útočník Filip Suchý. "V téhle fázi ještě vůbec nejde o hokej. Já sám jsem dlouho inklinoval i k fotbalu. Důležité je, aby se děti hýbaly, aby je pohyb bavil a aby byly v partě lidí, kde se cítí dobře," dodává.

Další články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.