25. 11. 2023 | Tomáš Taybner

Boj o tabulkový posun. Bruslaři v neděli zajíždějí na led třináctého Kladna

M l. B o l. – Páteční bod z utkání proti Třinci znamenal další stažení ztráty na ostatní týmy v tabulce, Bruslaři jsou díky němu v těsném závěsu za Vítkovicemi a Kladnem. Právě na ledě Rytířů se chystají bojovat o další bodový zisk, na kladenském ledě se představí v rámci 22. kola Tipsport extraligy. Z hlediska tabulkového postavení se jedná o zásadní duel. Povede se Mladoboleslavským uspět a svého soupeře tak v tabulce zatlačit pod sebe? Odpovědi přinese nedělní večer, úvodní vhazování na ČEZ Stadionu padne v 16:00.

Páteční kolo: Nájezdové drama Bruslařům přineslo bod, Kladno se z Hradce vracelo s prázdnou

Bruslaři v pátek na vlastním ledě hostili třinecké Oceláře. Slezané, jak to u nich bývá zvykem, dorazili už o den dříve, přesto v první třetině vypadali, jakoby právě vylezli z autobusu. Domácí Boleslav hrála ve větším tempu, dvě hezké kombinace znamenaly vedení 2:0 po trefách Pavola Skalického a Petra Gewieseho. Hosté se vzchopili a po přestávkovém pohovoru v kabině přidali, z čehož pramenilo snížení Petra Vrány. Hned po startu třetího dějství navíc vyrovnal Marián Adámek a začínalo se z gruntu od nuly. Vyrovnané utkání nakonec došlo až do nájezdů, i když v prodloužení mohly oba celky minimálně dvakrát strhnout utkání na svou stranu. Nestalo se a rozhodovala dovednostní disciplína, ve které byli lepší hosté z Třince. Bonusový bod jim zařídil Libor Hudáček - 2:3 po s.n.

Také utkání pod Bílou věží bylo v pátek nesmírně vyrovnané. Jako první se v ČPP Aréně prosadili hokejisté Kladna, když se trefil Jaromír Pytlík. Už za sedm sekund byl kotouč znovu v síti za zády Jana Lukáše, protože ale kladenský Tralmaks puk do branky dopravil úmyslným kopem, gól nemohl být uznán. A tak na druhé straně při přesilovce udeřil Jordann Perret - 1:1. Střelecky aktivnější hosté tak z první třetiny vytěžili "jen" vyrovnaný stav, což je později mohlo mrzet. Diváci v ochozech královéhradecké arény se znovu zaradovali ve 33. minutě po brance Jana Eberleho, která se nakonec ukázala být rozdílovou. Mountfield potom ve zbytku utkání svůj náskok kontroloval, naděje pro Rytíře svitla snad jen v úvodu třetího dějství, když na trestnou putoval Filip Pavlík. Přesilovka ale využita nebyla a Kladenští hubený náskok soupeře neumazali, v Hradci tak prohráli těsně - 1:2.

První vzájemný zápas patřil Kladenským, hrdinou byl Radek Smoleňák

Bruslaři přivítali Rytíře na ledě ŠKOENERGO Arény 8. října a start měli výborný. Hned první nedovolený zákrok lotyšského útočníka Tralmakse potrestal už po 4 vteřinách zkušený Juhamatti Aaltonen. Kladenští se ale nepoložili, ba naopak. V 10. minutě srovnal Antonín Melka a hříšník Eduards Tralmaks se o čtyři minuty později postaral o obrat. Po přestávce navíc zvýšil Radek Smoleňák, který tehdy za Rytíře hrál své druhé utkání po přesunu z Hradce Králové. Domácí Boleslav proto musela stahovat dvoubrankové manko. Ještě v průběhu prostřední části se podařil alespoň dílčí úspěch - na 2:3 přesilovkou ranou snižoval Filip Pyrochta. Protože se Aaltonenovi nepodařilo využít trestného střílení, na vyrovnání mladoboleslavští fanoušci čekali až do 51. minuty, kdy Bruslaři zásluhou Zacha Osburna zužitkovali svou třetí početní převahu v zápase. Utkání za vyrovnaného stavu pomalu spělo do prodloužení, v čase 57:58 ale Radek Smoleňák dokázal udeřit jako blesk z čistého nebe a tři body tak urvali Rytíři - 3:4.

Víte že...
Vzpomínané utkání v Mladé Boleslavi, ač to v tu chvíli nikdo netušil, bylo posledním zápasem Tomáše Plekance v profesionální kariéře?

Na koho si Bruslaři v neděli musí dávat pozor?

Kladenští po utrápeném září předvedli v říjnu spanilou jízdu, když během tohoto kalendářního měsíce dokázali vyhrát hned 5 zápasů z 8. Ve dvou případech navíc prohráli až v prodloužení, takže nevyšli bodově naprázdno. Jedinou výjimkou byl těžký duel s vedoucími Pardubicemi. Právě během říjnového tažení se ukázalo, kteří borci z kladenského kádru patří mezi ty rozdílové, a tak si je pojďme představit. Na vrcholu stojí mladičký obránce Jiří Ticháček, který během léta udělal obrovský pokrok a v současné chvíli patří mezi nejlepší beky v soutěži vůbec. Jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí, podobně jako českobudějovický Kubík se Ticháček poprvé podíval i do seniorské reprezentace - národní dres oblékl na finské Karjale. O pozici dvojky by v tuto chvíli obsadil Denis Kusý. Šestadvacetiletého útočníka sice přibrzdilo zranění, po návratu z Finska se ale dokázal rozjet a v 11 zápasech už stihl posbírat 10 bodů. Třetí příčku bychom poté mohli rozdělit mezi zkušeného Jakuba Klepiše a Lotyše Eduardse Tralmakse, oba členy první útočné letky Kladna. Klepiš gólové příležitosti připravuje, Tralmaks je poté v souhře s Martinem Procházkou proměňuje v góly a to zatím Rytířům funguje.

Sestavy z posledního utkání:

Rytíři Kladno: BowDotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, SlováčekBláha, Procházka, KlepišTralmaks, Sideroff, PytlíkKusý, Jarůšek, MelkaFrolík, Strnad (A), BabkaSmoleňák (C)

BK Mladá Boleslav: RůžičkaPyrochta (A), Gewiese, Jánošík (C), Osburn, Čech, Pláněk, ŠtibingrSkalický, Fořt, LantošiAaltonen (A), Järvinen, RohdinSuchý, Malát, ŠmerhaDvořáček, Roman, Stránský