BK MLADA BOLESLAV
5. 6. 2023 | Klub

Bruslaři besedovali na základní škole o zdravém stravování a pohybu

M l. B o l. – Trojice Bruslařů ve složení Radek Jeřábek, Tomáš Šmerha a Aleš Čech se společně s kondičním trenérem Michaelem Obrtelem zúčastnili besedy na téma zdravého životního stylu na Základní škole Dr. E. Beneše v Mladé Boleslavi. Setkání bylo určeno pro děti druhého stupně a hovořilo se především o významu pohybových aktivit, zdravé stravy a v neposlední řadě spánku. Návštěva z řad Bruslařů následně odpovídala na připravené dotazy žáků.

Padly tak například takové otázky, jestli hokejisté jedí sladkosti, jaké ovoce je pro sportovce nejlepší, jestli jsou pro tělo dobré energetické nápoje či co s tělem i psychikou udělá nedostatek spánku. Děti se ptaly i na konkrétní detaily života profesionálního sportovce – například jestli jsou vhodné dva tréninky denně, jestli trénují i jinak a jindy než s týmem či jak "léčí" únavu.

"Bylo to moc fajn," nechal se setkání slyšet obránce Bruslařů Radek Jeřábek. "Žáci byli zvídaví, což nás potěšilo. Bylo zajímavé probrat všechny tyhle věci s někým, kdo stojí na prahu života. Jestli jsme dokázali alespoň trochu pomoct nebo jen nabídnout jiný pohled na svět, pak to splnilo svůj účel," dodal.

Další články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.