8. 12. 2022 | Tomáš Taybner

Bruslaři hostí Spartu. Už dvakrát proti ní letos bodovali, podaří se to i nyní?

M l. B o l. – Prosincová část Tipsport extraligy je v plném proudu a v rámci 27. kola budou Bruslaři podruhé v sezóně hostit Spartu. Ta pod vedením Miloslava Hořavy, jehož jméno nemusíme boleslavským fanouškům představovat, zažívá nejlepší období sezóny a na ledě ŠKOENERGO Arény bude usilovat o osmou výhru v řadě. Bruslaři naopak doufají ve vítězství, a hlavně ve vstřelení gólu, na který čekají od zápasu s Hradcem Králové. Utkání se Spartou začíná v 17:30 a jeho přímý přenos můžete sledovat na kanále O2 TV Sport.

Bruslaři v Třinci opět neskórovali

Středočeši po prohře s Plzní vyrazili na led úřadujícího šampiona, kde chtěli po dlouhé době bodovat. Během první periody nevyužil dobrou šanci domácí Vladimír Svačina, gólem neskončil ani závar před třineckou brankou, po kterém kotouč vyplaval u tyčky domácí branky. První gól tak dali domácí, kteří se prosadili těsně po konci přesilovky ve 26. minutě, mohla za to teč Aarona Chmielevskiho z předbrankového prostoru. V závěru prostředního dějství byli Bruslaři aktivnější, ale nedokázali to nijak vyjádřit ve skóre. Na konci druhé třetiny jsme se nadechli a byli hodně blízko, abychom vyrovnali. Třinec výborně bránil,“ hodnotil druhou periodu Petr Haken. Na startu třetí třetiny tečoval Daňo střelu od modré čáry a za Novotným zvonila tyč. Gólem poté neskončil ani Najmanův únik, a tak se v 57. minutě opět prosadili domácí. Červené světlo za brankou rozsvítil Libor Hudáček, jenž předvedl tah na branku a důraz v brankovišti. Do prázdné klece pak ještě navýšil Miloš Roman a skóre 3:0 bylo na světě. Podruhé za sebou jsme nedali branku, tak nemůžeme pomýšlet na body,“ dodal po zápase asistent trenéra Petr Haken. Střelecký půst Bruslařů tak trvá dva zápasy a Čihákův tým se naposledy radoval v Hradci, kde sekundu před koncem skóroval Jan Stránský. Ukončí boleslavští hráči nelichotivou sérii 7201 sekund bez gólové radosti už tento pátek?

Pražané vyhráli posledních sedm utkání, naposledy uspěli v Liberci

Sparta naposledy hrála v úterý, kdy vyrazila do Liberce k dohrávce 9. kola. Pražané chtěli pod Ještědem oslavit výročí založení klubu, ke kterému došlo na den přesně před 119 lety. Rudí během první třetiny přestříleli domácí Tygry poměrem 13:5, ale gólu se nedočkali. Druhá perioda pokračovala v podobném ražení, až se ve 26. minutě prosadil David Dvořáček. Ten využil skrumáže na brankovišti, ve které si našel volný kotouč a dopravil ho do sítě. Na druhé straně se bezchybným výkonem prezentoval brankář Jakub Kovář. „Když brankář vidí, že hráči blokují střely a dělají všechno pro to, aby naše branka nebyla v ohrožení, moje práce je o to snazší. I já poté dokážu předvést nějaký zákrok navrch, který mančaft v danou chvíli potřebuje,“ dodával po zápase strážce sparťanské klece. Ve třetím dějství Jakub Kovář zvládl bekhendový pokus Frolíka, střelu obránce Kolmanna i dalších 12 ran z hokejek libereckých hokejistů. Celkem kryl 30 ran soupeře, za svá však nepustil žádnou. „Byl to rychlý a tvrdý hokej. Skóre bylo o jednom gólu, jsem rád, že jsme ho dali my, a že jsme výhru nakonec ubránili. Domácí tlačili, ale musím říct, že nám pomohl výborný výkon gólmana, všichni hráči si šli pro vítězství,“ řekl po zápase spokojený trenér Miloslav Hořava. Sparta tak vyhrála už sedmý zápas v řadě a v Mladé Boleslavi bude chtít přidat osmý. Podaří se jí to?

Bruslaři se Spartou dvakrát bodovali, stane se tak i v pátek?

Oba týmy na sebe poprvé narazily 16. září na ledě ŠKOENERGO Arény, kam Sparta dorazila s velkými ambicemi. Tým vedený Pavlem Paterou v Mladé Boleslavi za celý zápas předvedl jen 13 střel, přesto však dokázal dvakrát skórovat. Jako první udeřili Bruslaři, za které se trefil navrátilec Matěj Stříteský, následně také ex-sparťan Tomáš Šmerha. Sparta dokázala snížit ve 14. minutě, kdy se prosadil Roman Horák. V prostřední periodě zvýšil Tomáš Fořt, ale hosté odpověděli zásluhou Davida Vitoucha. To bylo od Sparty všechno, zatímco domácí Boleslav ještě upravila skóre v přesilovce, když se na brankovišti dobře zorientoval Jan Stránský. Domácí Bruslaři slavili tak slavili výhru 4:2 a zisk tří bodů.

Odveta v hlavním městě poté přinesla urputný boj, ve kterém zase střelecky nezářili Bruslaři. Jakub Kovář musel chytat jen 14 střel, stejně však dvakrát kapituloval. Ani ne z poloviny zaplněná O2 Aréna čekala na gól až do 49. minuty, kdy se trefil kapitán Michal Řepík. Na rozdíl dvou gólů zvýšil z trestného střílení David Tomášek. Kdo vyrazil domů o něco dříve, přišel o velmi zajímavou zápletku. V 56. minutě totiž snížil Mário Lunter a Bruslaři to poté zkusili v šesti. Povedlo se, v čase 58:39 vyrovnal Pavel Kousal, který se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu. Za stavu 2:2 tak následovalo prodloužení. Během nastaveného času hráli na kotouči především zelenobílí, ale paradoxně se rozhodlo na druhé straně. K puku se dostal Michal Řepík, jenž svou akci dotáhl do vítězného konce a přisoudil tak Spartě druhý bod. Bruslaři tak v Praze vyválčili bod, za který by ale ještě v čase 55:36 platili zlatem.

Zvládnou Bruslaři bodovat i ve třetím vzájemném zápase nebo si všechny body odveze v poslední době stoprocentní Sparta ?

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Bernad, Štich – Lantoši, Najman (A), Åberg – Lunter, Fořt, Stránský (C) – Kantner, Závora, Beránek – Kotala, Bičevskis, Šťastný

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Kempný, Polášek (A), Mikliš, Moravčík, Němeček, Jandus, Krutil – Forman, Sobotka (A), Simon – Thorell E., Horák (C), Tomášek – Buchtele, Vitouch D., Dvořáček – Konečný, Thorell G., Safin