4. 2. 2023 | Tomáš Taybner

Bruslaři před reprezentační přestávkou vyzvou druhé Vítkovice

M l. B o l. – V rámci 45. kola Tipsport extraligy, které je zároveň posledním před třetí reprezentační přestávkou, přivítají Bruslaři silný výběr Vítkovic. Ridera v tabulce nadále drží druhou pozici za odskočeným Dynamem, na jejich místo už si ale brousí zuby pražská Sparta. Mladoboleslavští hokejisté chtějí na hosty z Moravskoslezského kraje vyzrát stejně jako se jim to podařilo před necelým měsícem, kdy Rideru hostili naposledy. Přijďte Bruslaře před reprezentační pauzou podpořit a sledovat třeba výkony nejnovější posily Sebastiána Maláta, jež se v Liberci uvedl prvním gólem. Zápas s Vítkovicemi je na programu v neděli 5. února od 16:00. Připomínáme i fakt, že toto kolo je věnované projektu O Kapku lepší hokej, jehož cílem je nejen šířit povědomí o nádorových onemocněních, či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů, ale také získat finanční pomoc.

Špatné střídaní v prodloužení připravilo Bruslaře o bonusový bod, ten bral Liberec

První třetina v liberecké Home Credit Aréně nevyšla Bruslařům podle představ. Tygři se dostali do vedení už ve 3. minutě, kdy se ujalo nenápadné nahození Petra Kolmanna od modré čáry. Domácí byli nadále nebezpečnější a dočkali se i druhého gólu. Jejich tlak při signalizovaném trestu pro boleslavského hráče vyústil až v ránu Tomáše Filippiho, jemuž se podařilo příklepem propálit vše, co mu stálo v cestě. Prostřední dějství už bylo o poznání lepší a snížení zařídil Tomáš Fořt, který se prosadil hned při svém návratu do sestavy po zranění. Také Liberečtí ale zvládají využívat přesilovky, což ve 35. minutě prokázal Oscar Flynn - 3:1. Bruslaři však ještě do přestávky srovnali. Nejprve se po pravé straně dostal do pásma David Šťastný, jenž hned po brzdě na pravém kruhu vyslal přesný projektil do horní poloviny liberecké branky. Tři sekundy před koncem druhé třetiny vyrovnal Sebastián Malát. Ten při svém debutu za Bruslaře nejprve neproměnil obrovskou šanci, když před ním po pasu Jeřábka zela odkrytá klec s Kváčou ležícím na ledě. Mladý forvard si ale hned vzápětí koupil odpustku, když zpoza brankové čáry nastřelil touš nad rameno domácího brankáře a ten zapadl do sítě - 3:3. Bezbranková třetí třetina odsoudila utkání k nastavenému času. Tam se Lantoši se Söderlundem dostali do přečíslení dva na nikoho, ale Kváču překonat nedokázali. Po vyloučení za špatné střídání pak přišel trest na druhé straně, rozhodla přesilovková trefa z hole Michala Birnera.

Petr Haken: "Musím říct, že po té první třetině jsme za bod rádi, ale v druhé a třetí třetině jsme byli rovnocenným soupeřem, měli jsme situace, kdy jsme Liberec přehrávali."

Lakatošův pěstní souboj stál Vítkovice zápas, Sparta si pomohla přesilovkou

Slavnostní večer v Ostravar Aréně začal už před utkáním, kdy se na ledě sešel vítkovický tým ze sezóny 1992/1993, který poprvé v historii klubu došel až do finále právě proti pražské Spartě. Následně ještě diváci sledovali, jak ke stropu haly vystoupal dres bývalého hráče a trenéra Vladimíra Vůjtka. Poté už se oba celky pustily do boje. Úvod vyšel lépe Spartě, kterou do vedení posunul už v 6. minutě David Kaše. Domácí fanoušci zvedali ruce nad hlavu až ve druhém dějství, kdy nejprve srovnal Peter Mueller, aby Peter Krieger obrátil skóre na stranu domácích. Už za dvě minuty ale znovu odpověděli i hosté, když na 2:2 upravil v oslabení mimořádně průbojný Jan Buchtele. Ridera nakonec odcházela do kabin šťastnější, protože domácím vystřelil vedení Richard Jarůšek. Boleslavským fanouškům dobře známý útočník se trefil při svém prvním utkání za Vítkovice poté, co se tam přesunul z rakouského Vorarlbergu. Po návratu ze šaten ale opět srovnal obránce Michal Kempný a drama bylo na světe. Ke smůle domácích fanoušků rozhodl Lakatošův zkrat. Celé pozdvižení začal střelou po odpískání útočník Vitouch. Vítkovický Lakatoš se hned vzápětí pěstmi pustil do obránce Němečka, který se prát nechtěl, zatímco domácí hráč jej složil k zemi a v šarvátce pokračoval i tam. Rozhodčí se po poradě rozhodli poslat reprezentačního forvarda předčasně do kabin s pětiminutovým trestem. Právě jeho vyloučení přišlo Rideru draho, protože v následné přesilovce rozhodl o vítězství Sparty Roman Horák.

Miloš Holáň: "Hráli jsme dobře, i když jsme nebyli od začátku ve vedení, ale kluci to otočili ten výsledek, šli si proto. Zkratové jednání Lakatoše nás dnes stálo body a díky tomu to nemáme."

Vítkovice vyhrály dva zápasy, Bruslaři slavili po nájezdech

První setkání hostila 29. září Ostravar Aréna. Gólu se diváci dočkali až ve 44. minutě, kdy bezbrankové skóre zlomil Marek Kalus. Tři minuty před koncem přidal druhý gól Dominik Lakatoš, jemuž se ještě následně povedlo přidat dvě trefy do prázdné branky – 4:1

Také druhý zápas viděli diváci ve Vítkovicích. Tentokrát šla do vedení Mladá Boleslav, když se v 17. minutě trefil Jan Eberle. Druhá třetina však patřila domácím, těm se podařilo otočit stav díky dvougólovému Peteru Kriegerovi, jednu branku přidal Roberts Bukarts. Kontaktní trefu zařídil Róbert Lantoši, ale Ridera si vedení pohlídala a pojistku přidali Peter Mueller a v závěru Marek Kalus – 5:2.

Třetí klání proběhlo 17. ledna ve ŠKOENERGO Aréně. Svůj debut za Bruslaře korunoval Ondřej Roman úvodním gólem zápasu, který určoval skóre od 13. minuty. Před druhou přestávkou ale vyrovnal Lotyš Roberts Bukarts. Ve třetí části opět odskočili domácí trefou Ondřeje Najmana, ale Vítkovice znovu dokázaly srovnat krok. V 55. minutě totiž překvapil Novotného střelou zpoza branky Lukáš Krenželok. Rozhodovaly tak nájezdy, kde na Maroszovu trefu zareagoval Najman a v 8. sérii pak rozhodl Róbert Lantoši – 3:2 po prodloužení.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Pýcha, Čech, Pláněk (A), ŠtichSöderlund, O. Najman (A), LantošiJ. Stránský (C), Bičevskis, ŠťastnýPřibyl, Malát, Kel. KlímaLunter, Fořt, Dvořáček

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Raskob, Koch, Grman, Gewiese, L. Kovář, PrčíkBukarts, Krieger, Mueller (A) – Jarůšek, Lindberg, Lakatoš (A) – Kotala, Dej, KalusL. Krenželok (C), Chlán, Fridrich