16. 2. 2023 | Tomáš Taybner

Bruslaři se vrací na domácí led, v charitativním zápase vyzvou Energii

M l. B o l. – Po středeční prohře na ledě posledního Kladna čeká Bruslaře další zápas se soupeřem ze spodní poloviny tabulky. Karlovy Vary jsou v tabulce jen o jedno místo výš než Mladá Boleslav, mají však pětibodový náskok. Právě v takových zápasech naši hokejisté potřebují vaši podporu, hraje se takříkajíc o 6 bodů. Přijďte Bruslařům zafandit přímo do ŠKOENERGO Arény na utkání 47. kola Tipsport extraligy, start utkání je naplánován na 17:30. Můžete si tak na vlastní oči prohlédnout speciální sadu dresů, ve které naši hráči do charitativního zápasu nastoupí.

Kladno dvakrát udeřilo z přesilovky, rozhodující gól přišel v 59. minutě

Čtvrtý vzájemný zápas sezóny přinesl souboj celků ze spodní poloviny tabulky, Bruslaři na led posledních Rytířů přijížděli v pozici 11. týmu Tipsport extraligy a jejich postavení se nezměnilo ani po závěrečné siréně. Středočeské derby přilákalo na kladenský zimní stadion 3 532 diváků, kteří společně s týmem oslavili 51. narozeniny hrajícího majitele Jaromíra Jágra. První třetina se nesla spíše ve znamení probírání se z reprezentační přestávky. Na gól si fanoušci museli počkat do 25. minuty, kdy skóre v přesilovce otevřel dorážející Ladislav Zikmund. Už za tři minuty se však střela Pavla Pýchy otřela o hůl Ticháčka a bezmocný Bow neměl šanci zasáhnout - 1:1. Tato trefa byla pro Bruslaře jubilejním 100. gólem v rámci letošní extraligové sezóny, na překročení této mety čekali Mladoboleslavští vůbec nejdéle ze všech celků ligy. Střelecký karneval se ale brzy zadrhl a na další gól se čekalo až do 59. minuty. Po několika nevyužitých přesilovkách se domácím Rytířům podařilo potrestat Najmanovo vyloučení, když od modré střílející Jake Dotchin dokázal svůj pokus schovat za clonícího Zikmunda a puk zapadl za Krošelje - 2:1. Bruslaři už neměli dostatek času na odpověď a z Kladna se vracejí bez bodů, navíc prohráli potřetí v řadě.

Petr Haken: "My dostali dvě branky v oslabení a na druhé straně jsme bohužel nepřidali tak, jak bychom si představovali. Zase jsme zbytečně odevzdali body. Důležité je říct, že jsme měli spoustu zbytečných vyloučení."

Energie doma nestačila na rozjetou Spartu, vítězný gól padl v čase 28:38

Karlovarští chtěli na vlastním ledě zastavit v pohodě hrající Spartu a případně poskočit o dvě místa nahoru na 8. pozici. Energii ale sužují zranění a nemoci, takže byli domácí trenéři nuceni doplnit sestavu z vlastních zdrojů - extraligovou premiéru si tak odbyli junioři Kočí, Bulka, Tůma a Šmajda. Pražané si naopak brousili zuby na druhou pozici Vítkovic, od které ji i přes vítězství nadále dělí 2 body. Ještě před utkáním KV Aréna pozdravila nově zvoleného prezidenta Petra Pavla, jenž obstaral čestné buly. Poté už se oba týmy pustily do boje a Sparta šla brzy do vedení, když se v 5. minutě trefil Miroslav Forman. Domácí hráči dokázali srovnat zásluhou Tomáše Redlicha, už za minutu ale opět vedla Sparta, o což se čtvrtou brankou v jejím dresu postaral Pavel Kousal. V 18. minutě navýšil Gustaf Thorell, za 10 sekund odpověděl Petr Koblasa. V prostřední periodě Kousal připravil gól pro Jana Buchteleho, ve třetí části se stejný hráč prosadil podruhé a do střelecké listiny se zapsal také David Tomášek. Energie ještě korigovala skóre v 59. minutě, druhým dvougólovým střelcem večera se stal Tomáš Redlich - 3:6. Něco málo přes 4 tisíce diváků tak muselo ve středu večer kousat prohru a stagnaci svého oblíbeného týmu na 10. pozici extraligové tabulky.

David Bruk: "Snažili jsme se vzdorovat jak to šlo, ale tým Sparty je velmi silný. Záplatovali jsme dnes sestavu, z tohohle pohledu jsme uhráli slušný výsledek. Neměli jsme ani čas na přípravu, hráči odpadávali během včerejší noci a dneška."

Západočeši na Bruslaře vyzráli ve všech třech případech

První vzájemné střetnutí hostila 6. října mladoboleslavská ŠKOENERGO Arény, kde Bruslaři do té doby neprohráli. Na úvodní trefu se čekalo do 35. minuty, kdy mlčení všech střelců ukončil Dávid Gríger. Snad nikdo netušil, že další branky už k vidění nebudou. Energie si těsné vedení pohlídala a jako první dokázala dobýt mladoboleslavskou tvrz - 0:1.

Pro druhý zápas se oba celky přesunuli do Karlových Varů. Tam se poprvé hrálo 20. listopadu a tentokrát už se Bruslaři prosadili, skóre otevřel David Šťastný. Energie srovnala krok přesilovkovým gólem Joony Huttuly a domácí šli poté dokonce do vedení zásluhou Daniela Kružíka, už za 26 sekund ale opět vyrovnával Pavel Kousal. Ve druhé třetině se trefil Dávid Gríger, ve třetí zase Adam Jánošík. Zápas tak za vyrovnaného stavu dospěl až do rozstřelu, kde byli úspěšní jen domácí hráči - Jiří Černoch a Tomáš Rachůnek - 4:3 po samostatných nájezdech.

Na stejném ledě se konal i třetí vzájemný duel, který byl na programu 3. ledna. Po bezbrankové první třetině zrušil nuly na světelné tabuli Ondřej Beránek, na 2:0 upravoval Petr Koblasa. S odpovědí hned v další minutě přispěchal Matyáš Kantner, ještě do konce druhého dějství domácí opět odskočili gólem Filipa Koffera. Zhruba v polovině třetí třetiny pak potvrdil karlovarskou výhru Jan Hladonik - 4:1.

Povede se Energii napočtvrté porazit nebo se Bruslaři budou muset smířit s další porážkou? To se dozvíme během pátečního charitativního večera.

Sestavy z posledního utkání:

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Pláněk (A), Pýcha, Lintuniemi, Jeřábek, Bernad, Štich – Lantoši, Najman (A), Söderlund - Šťastný, Fořt, Lunter - Klíma, Roman, Malát - Stránský (C), Bičevskis, Dvořáček - Přibyl

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Rohan, Stříteský, Kočí, Havlík, Bulka, Tůma – Beránek (A), Černoch (C), Koblasa - Kofroň, Kružík, Šmajda - Kohout, Hladonik, Redlich (A) - Adámek, Koffer, Juusola