25. 10. 2023 | Tomáš Taybner

Bruslaři v pátek hostí druhé derby sezony s Libercem

M l. B o l. – První čtvrtina základní porce z 52 utkání je minulostí a Bruslaři jsou po ní na nelichotivém čtrnáctém místě. Nyní se ale musejí vzchopit, protože je v pátek 27. října čeká druhé derby sezony s Libercem. Také Tygři nezažívají bůhvíjak povedený start do soutěže, a tak bychom mohli být svědky napínavého utkání. Úvodní buly zápasu ve ŠKOENERGO Aréně padne v 17:30, pokud ještě nemáte vstupenky, tak to napravte zde. Připomínáme, že v rámci utkání proběhne první kolo projektu s názvem Decibely extraligy, v němž fanoušci všech extraligových klubů prostřednictvím fandění hrají o statisíce korun.

Z nedělního zápasu na ledě O2 Arény vyšli Bruslaři naprázdno

Bruslaři vyjeli na led největší hokejové arény u nás povzbuzeni pátečním úspěchem z Olomouce, avšak na Spartě se jim příliš nedařilo. Faul Pyrochty z 8. minuty ještě Pražané nepotrestali, identický trest za Štibingrovo podrážení už ale využili, trefil se Josh Kestner. V prostřední periodě srovnala nejnovější mladoboleslavská posila Joachim Rohdin. Zrzavý Švéd využil parádní Aaltonenovy nabídky a tváří v tvář odkryté brance nezaváhal - 1:1. Uběhlo 6 minut a Sparta šla po dorážce Jana Buchteleho do vedení a tentokrát už jej nepustila. Pražanům navíc vyšel úvod třetího dějství, když naděje Bruslařů velmi brzy odfoukl Michal Moravčík. Konečnou podobu výsledku pak krátce před třetí sirénou určil Pavel Kousal, jenž rozvnil síť v toho času prázdné mladoboleslavské brance - 4:1.

Častá vyloučení? "Myslím si, že to byl hlavní faktor zápasu," říkal po utkání na Spartě Joachim Rohdin

Domácí David Vitouch si kryje kotouč před Filipem Pyrochtou

84 trestných minut a potom i nájezdy. V Liberci se radovala Energie

Bílí Tygři v úterní předehrávce 45. kola dokázali uzmout vedení v zápase takřka okamžitě. Téměř čtyři tisícovky diváku si poprvé zakřičely gól hned po 38 sekundách první periody. O to se postaral Martin Faško-Rudáš, který přímo před Frodlem dorážel pokus Filippiho a puk pomalu doklouzal za brankovou čáru - 1:0. Ve druhé periodě pak Tygři nedokázali zužitkovat vylepšenou přesilovku a za to byli ve 33. minutě potrestáni Tomášem Rachůnkem, ten na 1:1 srovnával při početní převaze Energie. Za tohoto stavu zápas dospěl až do nájezdového rozstřelu, kde se jako první prosadil Stříteský, jenže hned v další sérii vyrovnal Najman. Na další úspěch karlovarského hráče, tentokrát Lukase Zetterberga, už ale nikdo z domácích neodpověděl a druhý bod tak patřil Energii - 1:2 po samostatných nájezdech.

Speciální týmy Liberce? "Znovu jsme si ale nepomohli v přesilovkách pět na tři, což nás v sezóně trápí. Oslabení jsme zlepšili," tvrdí Jakub Rychlovský

Potyčka z první třetiny, kterou nastartoval konflikt mezi Kelly Klímou a Ikkou Kangasniemim

První derby patřilo Tygrům, utkání v závěru rozhodl Jaroslav Vlach

První vzájemná konfrontace obou soků přišla hned v rámci 1. kola Tipsport extraligy, pod Ještědem se hrálo 15. září. Bruslaři využili hned svou úvodní přesilovku sezony a to hned po 18 sekundách, prosadil se Róbert Lantoši. Tygři ale ještě do přestávky vyrovnali Martinem Faško-Rudášem, obrat poté ve 25. minutě dokonal Tomáš Filippi. Také Mladoboleslavští ale dokázali demonstrovat svou sílu a v závěru druhého dějství také předvedli obrat. Nejprve se umístěnou ranou z pravé strany prezentoval Juhamatti Aaltonen, aby potom Filip Pyrochta zužitkoval druhou přesilovku hráčů v zeleném - 2:3. Tygrům se před takřka vyprodanou Home Credit Arénou podařilo srovnat krok, ve 46. minutě T.J. Melancon úspěšně zavíral prostor u pravé tyče a postaral se tak o třetí gólovou radost Libereckých. Utkání pak pomalu ale jistě směřovalo do prodloužení, na které však nakonec nedošlo. O tom v čase 58:34 rozhodl Jaroslav Vlach, jemuž naprosto ideálně sedla pumelice z levého kruhu - 3:4.

Jiří Kalous po prvním derby: "Minimálně po bodu jsme dnes sahali. Je škoda ztratit zápas takhle v závěru, kdy jsme ještě mohli bojovat třeba i o dva body. Utkání bylo ale vyrovnané, šance na obou stranách. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo."