25. 2. 2023 | Tomáš Taybner

Bruslařům stojí v cestě rozjetý Mountfield

M l. B o l. – Mountfield HK je momentálně historicky druhým extraligovým týmem, který má na svém kontě 10 po sobě jdoucích tříbodových výher. Liberec jich zvládl v sezoně 2016/2017 celkem 11 a Hradečtí se mu tak v zápase s BK Mladá Boleslav budou moci vyrovnat. Podaří se Bruslařům tuto bilanci pokazit? Hradec doma prohrál naposledy 26. prosince s Motorem a Středočeši nyní nepochybně nejsou v nejlepším rozpoložení, dlouhodobě ale na Mountfield poměrně umí a před týdnem navíc zvítězili na ledě Brna. Sledujte zápas v neděli 26. února od 16 hodin.

Jedna vstřelená branka na Vervu nestačila, výsledkem byla čtvrtá domácí prohra v řadě

Bruslaři v pátek na vlastním ledě hostili tabulkového souseda, se kterým si to rozdali v souboji o únik z nejnižších pater tabulky. Litvínovští na ledě ŠKOENERGO Arény nejprve přečkali přesilovku domácích hráčů, poté sami udeřili po nedovoleném zákroku Pláňka. Úvodní gól zápasu v početní převaze zaznamenal Patrik Zdráhal. Hráči v bílo-zeleném přidali a za dvě minuty bylo vyrovnáno, když z levé strany úspěšně pálil Tomáš Šmerha. Uběhly tři minuty a Cheza vývoj opět strhla na svou stranu, což nenápadnou střelou zařídil Jindřich Abdul. Ve zbylých 48 minutách Bruslaři na Tomka vyslali hned 26 střel a zahráli si tři přesilovky, skóre už ale nezměnili. Hubený náskok tak Litvínovu vydržel a černo-žlutí tak mohli slavit zisk tří bodů. Mladoboleslavské hokejisty tak stále ohrožuje barážový strašák, toho se však mohou zbavit v neděli na ledě Hradce Králové, když jim půjdou na ruku výsledky jejich konkurentů - Českých Budějovic a Kladna.

Tomáš Šmerha: "Neproměnili jsme šance. To je naše celosezonní trápení. Kdyby se nám dařilo proměňovat, jsme někde jinde."

Mountfield vyhrál desátý zápas v řadě, Kiviaho v Olomouci vychytal nulu

Královéhradečtí, kteří se v poslední době prokousali až na čtvrté místo extraligové tabulky, v pátek vyrazili na dlouhou cestu do Olomouce. Kohouti ovládli první dva vzájemné zápasy sezóny a ve třetím brali pod za prohru po prodloužení. Mountfield na Hané začal ideálně, když ve 13. minutě otevřel střelecký účet Lukáš Cingel'. Ve druhé minutě prostřední části skóroval Bohumil Jank, hned vzápětí přidal druhou přesnou trefu Lukáš Cingel', který tak vyhnal z branky gólmana Lukáše. To Kiviaho na opačné straně kluziště úspěšně kontroloval všech 17 střel z olomouckých hokejek, navíc sledoval, jak ve 48. minutě dotváří skóre jeho spoluhráč Oliver Okuliar. Vítězství Hradce Králové, podpořené nulou vzadu, přiblížilo svěřence Tomáše Martince k přímému postupu do čtvrtfinále, čtvrté místo nyní hají s čtyřbodovým náskokem na Liberec.

Bohumil Jank: "Sezóna nebyla kvůli zraněním jednoduchá, pořád někdo odpadal a někdo přicházel a stále se to kumulovalo. Je dobře, že před závěrem sezóny si to začíná sedat a myslím, že je to vidět i na našem herním projevu."

Dvakrát zvítězil hostující tým, naposledy se body dělily

První vzájemný zápas hostila ŠKOENERGO Aréna, kde se na gól čekalo až do 40. minuty, kdy se prosadil Lukáš Pajer. Odpor Bruslařů až v poslední minutě zlomil gólem do prázdné klece Jakub Lev - 0:2.

Podobný zápas viděla také ČPP Aréna, kde se do vedení dostali Bruslaři. První a zároveň vítěznou trefu zařídil ve 32. minutě Pontus Åberg. Při hradecké hře bez brankáře pečetil vítězství hostů Jan Stránský - 0:2.

I ve třetím zápase začaly padat góly až ve druhé polovině základní hrací doby a znovu se jako první prosadil hostující celek. Na gól Jordana Perreta však dokázal odpovědět Alex Lintuniemi. Ve třetím dějství opět skóroval Mountfield, ale ani trefa Jérémieho Blaina nezůstala bez odezvy, když Tomáš Fořt využitím přesilovky poslal zápas do prodloužení. Premiéru trenéra Kalouse vítěznou tečkou ozdobil Tim Söderlund, pro kterého to byl první gól v bílo-zeleném dresu - 3:2 po prodloužení.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: F. Novotný (Krošelj) – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Pláněk (A), Štich, R. Jeřábek – Malát, O. Roman, Lantoši – Söderlund, Bičevskis, J. Stránský (C) – Šmerha, O. Najman (A), Šťastný – Lunter, Dvořáček, Závora – Přibyl

Mountfield HK: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandič, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – Okuliar, Lalancette, Werek – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík, Zachar, Smoleňák