2. 10. 2021 | Tomáš Taybner

Čtvrté utkání v sedmi dnech: Bruslaři doma hostí Energii

M l. B o l. – Poslední utkání se Středočechům výsledkově nevydařilo, neboť na ledě Hradce prohráli 0:2. Karlovarská Energie dokázala vybojovat jeden bod, když v Třinci dotáhla vyrovnané utkání do prodloužení, kde v čase 62:54 rozhodl Erik Hrňa. Naposledy se Bruslaři s Energií utkali v lednu letošního roku na domácím ledě. Zápas 40.kola loňské základní části patřil Karlovým Varům, které vyhrály 3:1. Bruslaři můžou poslední domácí prohru s Energií odčinit již v neděli 3. října od 16:00 ve ŠKOENERGO Aréně.

Hradec Králové rozhodl gólem v čase 55:15

Pod Bílou věží bylo od prvních minut vidět, že na sebe narazily dva kvalitní celky. První dobrou šanci měl Moravec, který z bezprostřední blízkosti těsně minul Lukešovu branku. Největší příležitostí první periody pohrdl Jergl, jenž se po faulu na svoji osobu postavil k exekuci trestného střílení, jenže Růžičku nepřekonal. Ve druhé periodě na brankovou konstrukci Hradce dvakrát zazvonil Dufek, přičemž o pár minut později se k němu přidal také Kousal. Ve třetí třetině marně hledal mezeru mezi tyčí a Růžičkou domácí Orsava. V 54. minutě se v dobré příležitosti neprosadil Claireaux a přišel trest. Mountfield otevřel skóre o dvě minuty později v přesilové hře, kdy střela Graema McCormacka trefila kapitána Bruslařů a zapadla za Růžičku."Vyklonil jsem se a viděl jsem obránce, jak na modré střílí, a ta střela šla úplně mimo bránu. Nešťastnou náhodou, když se Švícko snažil odtlačit Radka Smoleňáka, tak ho to trefilo do holeně nebo do nože a odrazilo se to přímo do brány," přiblížil gólman Bruslařů rozhodující moment zápasu. Sekundu před koncem Jakub Lev potvrdil do prázdné klece vítězství Hradce."První třetinu jsme tahali za kratší konec, Hradec byl lepší a byli jsme rádi, že skóre bylo nerozhodné. Od druhé třetiny už to byl vyrovnaný zápas a potom rozhodoval jeden gól," věděl po utkání Pavel Patera.

Energie padla na ledě Třinceaž v prodloužení

Oceláře hned v úvodu zápasu dvakrát podržel gólman Kacetl, který vychytal šance Koblasy a Osmíka. Byli to právě domácí hokejisté, kteří o pár minut později otevřeli skóre. Po přihrávce Růžičky vymetl Petr Vrána růžek branky Novotného a zaznamenal svůj jubilejní 100. bod za Třinec."Nevěděl jsem o tom. Ale mám radost, že mi to tam letos konečně po těch šancích taky spadlo," hodnotil překonaní milníku kapitán Vrána. Ve 24. minutě Oceláři trestali vyloučení Dlapy, když z levého kruhu neomylně pálil Martin Růžička. O čtyři minuty později se do statistik zapsali tak hosté, neboť Jiří Kulich obral ve středním pásmu Zahradníčka a bekhendem překonal Kacetla. Ve třetí třetině ujel po levém křídle Ondřej Beránek a svůj výpad zakončil střelou umístěnou mezi betony domácího gólmana. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, které rozhodl Erik Hrňa. Domácí forvard zakončoval z mezikruží, kde mu kotouč přenechal Růžička."My si řekli, že se budeme rvát o každý bod. Dali jsme kontaktní branku, věřili jsme, že můžeme srovnat. To se nakonec povedlo a jsme odměněni bodem. Sice jsme před zápasem chtěli více, dělba bodů je nakonec spravedlivá. Za získaný bod jsme rádi," svěřil se v pozápasovém rozhovoru Tomáš Mariška, asistent trenéra Energie.

Tři posily z Liberce i konec jedné velké kariéry

Karlovarští hokejisté zakončili loňskou sezónu na 10. místě a v předkole narazili na ambiciózní Dynamo. Západočeši první dva zápasy v Pardubicích prohráli, nejprve ve vyrovnané bitvě 1:2 a o den později odjížděli domů po debaklu 3:11. V domácím prostředí KV Arény vyválčili vítězství 2:1 po prodloužení, jenže to nebylo nic platné, neboť 4. zápas patřil opět Dynamu."My jsme s tím ročníkem spokojeni. O kousek jsme zase posunuli náš výkon, vloni jsme uhráli 72 bodů, letos to bylo 73. A to jsme letos ozkoušeli i šest mladých hráčů, což jsme si vloni dovolit nemohli," shrnul sezónu Energie Martin Pešout.

Karlovy Vary po sezóně přišly o brankáře Patrika Hamrlu, kterého si v draftu NHL vybrala Carlolina. Obranu jistě oslabil odchod Petra Šenkeříka, jenž vyslyšel volání Motoru. Do Zlína odešel útočník Tomáš Mikúš. Svoji bohatou extraligovou kariéru uzavřel Václav Skuhravý. Kapitán Energie odehrál v naší nejvyšší soutěži 1001 zápasů, přičemž v Karlových Varech odehrál 19 sezón a zapsal se nesmazatelným písmem do historie svého klubu. "Jednou to nastat muselo. Nyní budu dělat něco jiného, hrát už nebudu. I když mě osobně to mrzí, protože jsem chtěl ještě hrát. Bohužel nebylo jiného zbytí. Nikam jinam než do Varů bych nemohl jít hrát, jelikož tu mám také jiné povinnosti, jak na městě nebo na kraji," naznačil bývalý forvard kam povedou jeho další kroky.

Energetici během letní pauzy posilovali zejména obranu a brankoviště. Gólmanský tým rozšířili Petr Hamalčík z Ústí nad Labem a na try-out Pavel Krajčovič. Západočeši si v Mladé Boleslavi vyhlédli Ondřeje Dlapu, z Vítkovic přišel Lukáš Doudera, na zkoušce uspěl finský bek Patrik Parkkonen a dva zadáci přibyli také z Liberce. Tomášové Hanousek a Havlín z Podještědí nepřišli sami, neboť je doprovodil útočník Jiří Průžek. Novou akvizicí je Patrik Miškář, jenž v Chance lize zažil průlomový ročník, načež mu Energie nabízí šanci prosadit se i o patro výš. Pětadvacetiletý forvard v dresu Litoměřic nasbíral 64 bodů v 46 zápasech."Po odchodu dvou středních útočníků jsme hledali produktivního hráče, který by se mohl vejít do prvních dvou přesilovkových pětek," komentoval jeho příchod trenér Pešout.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Krošelj) – Ševc "C", Pýcha, Pláněk "A", Jánošík, Fillman, Bernad, Moravec – Šťastný, Raška, Kelemen – Kousal, Najman, Lunter – Dufek, Claireaux, Kotala – Stránský "A", Bičevskis, Eberle.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Habal) – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán "A", Havlín, Hanousek, Rohan – Rachůnek "A", Hladonik, Flek "C" – Průžek, Kulich, Beránek – Koblasa, Jiskra, Kohout – Redlich, Osmík, Šik.