15. 9. 2021 | Tomáš Taybner

Čtvrtý zápas v sedmi dnech, Bruslaři se představí v Plzni

M l. B o l. – Po výhře 5:1 nad Kometou se Bruslařům do cesty postaví Indiáni z Plzně. Západočeši se budou snažit o nápravu úterního duelu v Olomouci, kde nedokázali vybojovat ani bod. Oba týmy se dobře znají, neboť na sebe narazily už dvakrát v rámci přípravy na nový ročník a v obou případech se radoval hostující tým, nejprve Škodovka a potom zase Bruslaři. V Plzni se bude hrát od 17:30 již tento čtvrtek a vy můžete využít textového přenosu, aby jste věděli o veškerém dění z tohoto utkání.

Bruslaři vykročili za vítězstvím už v první třetině

Domácí hokejisté se ujali vedení v 8. minutě po brance Jana Dufka, který využil dobré přihrávky od Claireauxe. O 2 minuty později zvýšil nikým nekrytý Ondřej Najman, jenž zužitkoval přesilovou hru. Ve 13. minutě našel Pláněk dlouhým pasem Davida Šťastného. Po faulu na svou osobu se domácí forvard ujal trestného střílení a nemýlil se – 3:0. V druhé periodě navýšil vedení Adam Jánošík, když doklepl pokus Eberleho za Klimeše. Hostující gólman po čtvrté obdržené brance vystřídal a pustil do branky Matěje Tomka. Slovenský brankář se sotva stihl rozkoukat a už lovil kotouč ze sítě. Důrazný Kelemen vybojoval puk u mantinelu, Šťastný jej přivezl před branku a tam si s novým maskovaným mužem pohrál Jakub Kotala. Brno se přeci jen dokázalo prosadit, když si po vhazování domácí obrana nepohlídala Alexandreho Malleta, který si dokázal poradit s Krošeljem. Další gól už nepadl a Bruslaři si doma došli pro první tříbodové vítězství sezóny. "Bylo důležité, jak vstoupíme do zápasu a řekl bych, že první třetina rozhodla. Podařilo se nám proměnit přesilovku a náskok jsme během druhé třetiny ještě navýšili. Pomohlo nám, že jsme byli produktivní a i když jsme byli vyloučení, tak jsme to zvládli, za což jsme rádi," ohlížel se za utkáním Pavel Patera.

Škodovka si z Olomouce přivezla prohru 1:4

Indiánům se vstup do utkání nevydařil, neboť domácí Olomouc měla od prvních minut více ze hry. To vyústilo v první gól Petra Strapáče, který byl po přihrávce Bambuly osamocen na vrcholku levého kruhu a dokázal své pozice využít. V 19. minutě se Krejčí navrátil z trestné lavice a vymyslel gólovou tečku pro Petra Koloucha – 2:0. Prostřední perioda nabídla nejprve šanci Bulíře, jehož střela cinkla o tyčku Lukášovy branky. Už za minutu si Káňa vyměnil puk s Davidem Krejčím, který se v předbrankovém prostoru zachoval chladnokrevně a zvýšil náskok Hanáků. O dvě minuty později se zkušený forvard trefil znovu. Tentokrát z pravého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a mimo jiné vyhnal Furcha z branky. Naděje na čisté konto pro Lukáše vyhasla v 54. minutě, když se Ludwig Blomstrand vyhnul hned třem protihráčům a bekhendem přesně zakončil. Kohouti si zbytek utkání pohlídali a obrali Indiány o všechny body. "Neměli jsme úsilí a neměli jsme drive. Nicméně první třetina by se dala považovat za vyrovnanou, přestože jsme po ní prohrávali. V Olomouci není jednoduché hrát za stavu 0:2. Scházel mi tam daleko větší pohyb, nasazení... Chyběla nám i větší agresivita. Utkání mělo dva zlomové okamžiky. Prvním byla poslední minuta první třetiny, ve které jsme inkasovali. Druhým pak neproměněná šance Bulíře a následný protiútok, který skončil gólem na 0:3," řekl po zápase Miloš Říha mladší.

Loňské vzájemné duely vyzněly lépe pro Bruslaře

V minulé sezóně se oba týmy poprvé utkaly ve třetím kole na ledě Plzně. Po gólech Eberleho, Budíka a Mertla, který se trefil dvakrát, vyhrála Škoda 4:2. Góly Bruslařů zařídili Ševc a Kousal. Druhý sezónní souboj se znovu odehrál v Západních Čechách. Tentokrát se za stavu 3:3 šlo do prodloužení, kde branka nepadla. V samostatných nájezdech poté rozhodly trefy Flynna a Bernada – 3:4 pro Bruslaře. Středočeši poprvé hostili Plzeň na svém ledě až 2. února. Bezbrankové první dějství nenapovědělo zhola nic, avšak prostřední perioda přinesla tři puky v síti Dominika Frodla. Domácí vyhráli 3:2, když za Indiány dvakrát korigoval skóre Pour. Poslední vzájemné extraligové klání se odehrálo ve ŠKOENERGO Aréně. Bruslaři se tehdy oblékli do speciálních charitativních dresů, které po zápase mířily do aukce. V druhé třetině to byli hosté, kteří zásluhou Budíka otevřeli skóre. Třetí část patřila Boleslavi a především cizincům. Obrat v utkání zařídili Claireaux, Jaaskelainen, Allen a Fillman, takže Bruslaři brali výhru 4:2.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Růžička) – Pýcha, Ševc "C", Jánošík "A", Pláněk "A", Bernad, Fillman, Moravec – Kelemen, Raška , Šťastný, Flynn, Najman, Kousal, Kotala, Claireaux, Dufek, Lunter, Bičevskis, Eberle.

HC Škoda Plzeň: Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák "A", Graňák, Kindl "C", V.Lang, Kaňák, Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M.Lang, Suchý, Kodýtek "A", Bulíř, Blomstrand, Přikryl, Kantner, Malát, Thorell, Kuťák.