30. 9. 2023 | Tomáš Taybner

Další neděle, další domácí zápas. Bruslaři od 15:30 hostí České Budějovice

M l. B o l. – Sotva se Bruslaři vrátili z Litvínova, už během soboty střádají plány na další utkání. Ve ŠKOENERGO Aréně již v neděli 1. října přivítají od 15:30 českobudějovický Motor. Jihočechům v tuto chvíli patří páté místo v tabulce, Čihákova parta má na Bruslaře náskok tří bodů. Podaří se Mladoboleslavským tento rozdíl stáhnout? Pokud se na zápas 7. kola Tipsport extraligy nemáte šanci dostat, pak vězte, že přímý přenos můžete sledovat na kanále ČT sport.

Bruslaři ve druhé třetině srovnali na 2:2, ve třetí části však rozhodla Verva

Litvínov na domácí půdě skvěle vstoupil do utkání a brzy se dostal do vedení díky gólu Davida Kašeho. Atmosféru na žlutočerných ochozech ještě před první sirénou posunul na vyšší stupeň využitím přesilovky Jindřich Abdul. Tím se nakopli také Bruslaři, kteří snížili po návratu ze šaten: z mezikruží se prosadil Róbert Lantoši. Úspěšně tečující Sebastián Malát se pak postaral o to, že třetí perioda bude o dost zajímavější. Střelecky aktivnější hosty ve 48. minutě zchladil Andrej Kudrna, jenž opět postrčil do vedení domácí Chemiky. Rozhodující moment přišel pět minut před koncem, kdy se boleslavská střídačka rozhodla vsadit vše na jednu kartu a při přesilovce zkusila odvolat Růžičku z branky. Poté, co kotouč opustil prostory obranného pásma domácích ujel Bruslařům Matúš Sukel' a bylo rozhodnuto. Definitivní tečku zápasu napsal třiadvacet sekund před koncem Ondřej Kaše, také on rozvlnil síť, která v tu chvíli nebyla střežena brankářem.

Oba trenéři se při hodnocení utkání shodli, že Bruslaři byli lepším týmem. Domácí kouč Karel Mlejnek dokonce soupeři vysekl poklonu: "Z těch šesti kol jsme dnes hráli s naprosto nejlépe bruslícím, tvrdě hrajícím a celkově vysokým soupeřem. Samozřejmě to pro nás nebylo překvapení, to mužstvo, které v současné době v Boleslavi mají, je velmi zkušené. Jsou to hráči, kteří mají leccos za sebou a opravdu hráli výborně." Na tiskové konferenci zástupci obou střídaček mluvili o tom, že by utkání slušela dělba bodů. Na tu však nedošlo, Bruslaři proto o zápis do tabulky budou znovu usilovat v neděli při zápase s Motorem.

Motor po druhé siréně ztrácel na Vítkovice, obrat dokonal Kubík

Kdo nestihl úvodní dvacetiminutovku v českobudějovické Budvar Aréně, nemusel si zoufat. První třetina toho směrem dopředu příliš nenabídla. Nuly na ukazateli skóre mohl umazat snad jen Ordoš, který však nedosáhl na volný puk po střele Harrise. Ve druhé periodě už ale gólový účet utkání registroval první zápis. Postaral se o něj Roberts Bukarts poté, co si domácí pětice špatně rozebrala vítkovické hráče a lotyšský kanonýr tak mohl pálit z mezikruží. Mohlo být ještě hůř, kdyby Muellerův průnik nezastavil Hrachovina a následnou dorážku tyč budějovické svatyně. Plány na obrat v utkání dostaly jasnějších obrysů po startu třetí třetiny, kdy pomocí brusle srovnal Brant Harris. Rozhodčí se krátce poradili a uznali, že kanadský útočník dosáhl gólu regulérním způsobem. Domácí dokonali obrat při přesilovce po přesné ráně Adama Kubíka a protože závěrečný tlak Ridery otupilo Grmanovo vyloučení, dokráčel Motor pro tři body.

Hostující lodivod po utkání litoval nevyužitých šancí ve druhé třetině, dle jeho slov by útočníci, které má Ridera v kádru, měli s takovými příležitostmi nakládat lépe. Domácí střídačce se příliš nezamlouval výkon z první a druhé třetiny, Jiří Hanzlík naopak vyzdvihoval přínos Dominika Hrachoviny. Právě díky němu mohli domácí před závěrečným dějstvím doufat v bodový zisk. "Ve třetí třetině jsme výrazně zlepšili pohyb a celkově byl náš hokej lepší. Po boji jsme šťastně vyhráli, ale i takové body se počítají," zakončoval hodnocení asistent trenéra Jihočechů.

Českobudějovický kádr okysličil letní průvan, skončilo 10 hráčů

Po loňské sezoně se v kabině Jihočechů děly věci. Sportovní manažer Jiří Novotný zavelel ke změně na trenérském postu: na místo Davida Čermáka se postavil Ladislav Čihák, jemuž bude v letošní sezoně na střídačce Motoru sekundovat Jiří Hanzlík. V obraně Českých Budějovic už nefigurují jména Kristoferse Bindulise, Petra Šenkeříka či Stuarta Percyho, který odešel k extraligové konkurenci do Vítkovic. Zadní řady naopak vyztužili zkušenosti v podobě Michala Gulašiho a Milana Doudery, z Mladé Boleslavi dorazila dvojice David Štich - Pavel Pýcha a ještě před startem sezony ze Spary přišel perspektivní Michael Krutil. V útoku nepokračují Jakub Strnad, Vojtěch Tomeček, Adam Raška, Zdeněk Doležal a Václav Karabáček. Bronzového medailistu Martinse Dzierkalse po letošním šampionátu zlákala švédská Skelleftea, v kariéře nejspíš nebude pokračovat Michal Vondrka. Bodovou produkci uvedených borců by měli nahradit Brant Harris, Jan Ordoš a Adam Kubík, jemuž se v kádru vloni posledního Kladna dařilo skvěle. Na zkoušce uspěl ostřílený Dominik Simon a návrat ohlásil Martin Beránek.

Sestavy z posledního utkání

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Pýcha, Doudera, Hovorka, Štencel, Vráblík – Ordoš, Harris, Kubík – Simon, Pech, Gulaš – Beránek, Přikryl, Valský – Chlubna, Vopelka, Toman.

BK Mladá Boleslav: Růžička – Osburn, Pyrochta, Čech, Jánošík, Pláněk, Jeřábek, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Lantoši, Roman, Söderlund – Šmerha, Fořt, Malát – Stránský, Suchý, Dvořáček