16. 1. 2023 | Tomáš Taybner

Do Mladé Boleslavi poprvé v sezóně dorazí Vítkovice, zvládnou Bruslaři bodovat?

M l. B o l. – Po nedělním výjezdu na led plzeňské škodovky přivítají Bruslaři na vlastním ledě druhý tým tabulky – HC Vítkovice Ridera. Holáňovo mužstvo hraje v letošní sezóně pohledný ofenzivní hokej a od jejího začátku se pere s ambiciózním Dynamem o první příčku Tipsport extraligy. Vítkovice navíc disponují nejlepším útokem soutěže, který v dosavadním průběhu ročníku nasázel 122 branek. V tomto ohledu jsou Bruslaři o poznání horší, protože se jim podařilo vstřelit jen 78 gólů. Dohrávka 19. kola se odehraje v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně, utkání proti Vítkovicím, za které nastoupí i bývalý hráč Bruslařů Jakub Kotala, startuje v 17:30. Nenechte si ho ujít.

Bruslaři v Plzni bojovali o vítězství až do času 61:41, kdy rozhodl Holešinský

V LOGSPEED CZ Aréně nejprve při přesilovce hrozila domácí Škodovka, za kterou v přesilovce nebezpečně pálil Hrabík a Rekonen, jenž dokonce trefil tyčku. Plzeň si momentum z přesilovky přenesla i do dalšího průběhu první třetiny a domácí se díky tomu dostali do vedení. Ve 13. minutě prostřelil Krošelje Jakub Pour, jehož střela z pravé strany propadla boleslavskému brankáři do branky. Ještě v téže minutě ale srovnal stav utkání David Dvořáček, který se u levé tyčky dostal k odražené Závorově střele a začínalo se od nuly. Ve druhé periodě pak při přesilovce skóroval Róbert Lantoši a Bruslaři se v čase 25:45 dostali do vedení.

David Dvořáček: „Mrzí nás, že z Plzně nevezeme více bodů. Ale v téhle situaci je pro nás každý bod důležitý, takže jsme rádi i za ten jeden. Věříme, že když budeme pokračovat dále, budeme vyhrávat.“

O to ale přišli na startu třetího dějství, kdy s nenápadnou střelou od levého mantinelu uspěl obránce Lukáš Kaňák. Šance na zvrat měly ve zbytku třetí části oba celky, ale stejně jako první vzájemný zápas v Plzni i tento se rozhodoval v nastaveném čase. Domácí hráči měli navíc k dispozici přesilovku, kterou trenér Kořínek už po několikáté v sezoně umocnil odvoláním brankáře. Škodovka se při početní převaze dlouho držela před boleslavskou klecí, až v čase 61:41 vypálil Zámorský a u dorážky byl nejrychleji Adrián Holešinký. Slovenský útočník svojí trefou přisoudil bonusový bod domácí Plzni – 3:2 po prodloužení.

Václav Pletka: „Nemyslím si, že kluci odehráli špatný zápas. V situaci, ve které jsme, potřebujeme sbírat body. Kluci bojovali, podržel nás brankář.“

Vítkovice v Brně rozsekly zápas už během první dvacetiminutovky, trefil se i Kotala

Divokou první třetinu sledoval v Brně reprezentační trenér Kari Jalonen, ten byl svědkem rychlého gólu Rastislava Deje, který Rideru dostal do vedení na sklonku 2. minuty. Už za 58 sekund však vyrovnal Petr Holík a začínalo se od nuly. Kvůli problémům s výstrojí musel následně střídat domácí brankář Furch. Ten Čiliakovu pozici opět zaujal v čase 5:30. Uběhly dvě vteřiny a Furch lovil puk ze sítě, ihned po buly totiž přesně pálil Roberts Bukarts. Kometa na vyrovnání potřebovala 79 sekund. Po přihrávce zpoza branky srovnal Luboš Horký – 2:2.

Marek Kalus: „Dva dva po deseti minutách, to bylo trošku harakiri. Ale my jsme se snažili pořád zůstat v zápase, hrát svoji hru. V každé formaci.

Vítkovice si vzaly vedení zpět i potřetí, v čase 11:47 se trefil Marek Kalus. Stejný hráč připravil i první gól zápasu, když asistoval Dejovi. Kalus poté připravil branku i pro Petera Kriegera, jenž v 16. minutě upravil na 4:2 pro Vítkovice. Ridera ve zbytku utkání nepouštěla Kometu do žádných větších šancí, navíc předvedla skvělou disciplínu, když za celý zápas předvedla jen jeden faul. Poslední změnu skóre zařídil ve 47. minutě Jakub Kotala, který přidal svůj druhý gól ve vítkovickém dresu. I díky čtyřem bodům Kaluse vezly Vítkovice z Brna tři body za vítězství 5:2.

Radek Philipp: „Já si myslím, že to bylo dobře zvládnuté utkání, hlavně takticky. Nechtěli jsme soupeře pustit do přesilovek, což se nám dařilo. Sami jsme si pomohli dvěma góly v přesilovkách.“

Oba vzájemné zápasy hostila Ostravar Aréna, dvakrát se radovaly Vítkovice

Poprvé na sebe oba celky narazily hned v 6. kole, kdy Bruslaři do Vítkovic přijížděli jako 2. tým extraligové tabulky. Na góly se v Ostravě čekalo až do 44. minuty, kdy skóre otevřel Marek Kalus. Bruslařům se nepodařilo vyrovnat, a tak přišel hattrick Dominika Lakatoše, ten nejprve v 57. minutě překonal Novotného střelou na lapačku, poté ještě přidal dvě trefy do okryté klece. Ridera tak vyhrála poměrem 4:0.

Druhé vzájemné utkání přišlo na řadu 28. prosince, to už Bruslařům v tabulce patřila 9. příčka. Tentokrát šli do vedení hosté, trefil se Jan Stránský. Ve druhém dějství ale Vítkovice obrátily stav utkání, dvakrát se prosadil Peter Krieger a skóroval také Roberts Bukarts. Mladoboleslavští hokejisté snížili v přesilovce během 49. minuty, mohl za to Róbert Lantoši. Domácí však nepřipustili žádné drama. V 51. minutě přidal čtvrtou branku Peter Mueller, na 5:2 pro Rideru upravil střelou do prázdné Marek Kalus.

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Hrdinka, ŠtichSöderlund, Přibyl, LantošiJ. Stránský (C), Bičevskis, ŠťastnýLunter, O. Najman (A), Kel. KlímaKantner, Závora, Dvořáček.

HC Vítkovice Ridera:Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Gewiese, Raskob, Prčík, J. Stehlík, L. KovářL. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, LednickýKotala, Dej, KalusFridrich, Chlán, R. Půček.