BK MLADA BOLESLAV
15. 9. 2023 | Redakce

Filip Pyrochta po těsné prohře: Je to pro nás vztyčený prst, herní projev ale špatný nebyl

This text will be replaced

Filip Pyrochta po těsné prohře: Je to pro nás vztyčený prst, herní projev ale špatný nebyl

L i b e r e c – Od zisku alespoň jednoho bodu dělily mladoboleslavské hokejistky necelé dvě minuty. První letošní extraligové utkání Středočechů nakonec do prodloužení nedospělo, domácí Bílí Tygři překlopili stav právě v čase 58:34 na svou stranu a regionální derby ovládli 4:3. Bruslařský klub tak nevyužil vedení 3:2, které zařídil nováček a exliberecký hráč Filip Pyrochta.

K uzmutí bodu nechybělo mnoho, Bruslaři se nakonec vrací s prázdnou. „Prohráli jsme. Je to pro nás vztyčený prst, protože jsme po druhé třetině vedli 3:2. Bohužel jsme nedotáhli utkání do vítězného konce,“ mrzí obránce Filipa Pyrochtu prohra s rivalem 3:4.

„Na druhou stranu si myslím, že herní projev nebyl špatný, máme na čem stavět. Musíme se oklepat a jít dál. V neděli hrajeme další zápas a porveme se o vítězství,“ burcuje.

Pro nováčka v boleslavském dresu byl první extraligový duel letošní sezony lehce speciální. Pyrochta před odchodem do angažmá v severní Evropě působil právě u Bílých Tygrů. „Už jsem odehrál proti Liberci zápasy za jiné extraligové kluby. Pro mě je to ale stále hodně specifické. Vyrůstal jsem tady a dostal jsem možnost okusit seniorský hokej. Jsem rád, že jsem mohl dát gól, ale mrzí mě, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, o ten by ten duel byl sladší,“ míní.

Nicméně si cení podpory fanoušků. Do liberecké Home Credit arény dorazilo téměř 7 tisíc diváků, a to včetně podporovatelů Mladé Boleslavi. „Za kabinu můžu říct, že je super, když diváci chodí venku i doma. Z Boleslavi dorazil hojný počet fanoušků, jsme rádi, že nás jezdí podpořit na venkovní utkání. I pro ně chceme vyhrát,“ sděluje Pyrochta.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.