BK MLADA BOLESLAV
15. 9. 2023 | Redakce

Filip Pyrochta po těsné prohře: Je to pro nás vztyčený prst, herní projev ale špatný nebyl

This text will be replaced

Filip Pyrochta po těsné prohře: Je to pro nás vztyčený prst, herní projev ale špatný nebyl

L i b e r e c – Od zisku alespoň jednoho bodu dělily mladoboleslavské hokejistky necelé dvě minuty. První letošní extraligové utkání Středočechů nakonec do prodloužení nedospělo, domácí Bílí Tygři překlopili stav právě v čase 58:34 na svou stranu a regionální derby ovládli 4:3. Bruslařský klub tak nevyužil vedení 3:2, které zařídil nováček a exliberecký hráč Filip Pyrochta.

K uzmutí bodu nechybělo mnoho, Bruslaři se nakonec vrací s prázdnou. „Prohráli jsme. Je to pro nás vztyčený prst, protože jsme po druhé třetině vedli 3:2. Bohužel jsme nedotáhli utkání do vítězného konce,“ mrzí obránce Filipa Pyrochtu prohra s rivalem 3:4.

„Na druhou stranu si myslím, že herní projev nebyl špatný, máme na čem stavět. Musíme se oklepat a jít dál. V neděli hrajeme další zápas a porveme se o vítězství,“ burcuje.

Pro nováčka v boleslavském dresu byl první extraligový duel letošní sezony lehce speciální. Pyrochta před odchodem do angažmá v severní Evropě působil právě u Bílých Tygrů. „Už jsem odehrál proti Liberci zápasy za jiné extraligové kluby. Pro mě je to ale stále hodně specifické. Vyrůstal jsem tady a dostal jsem možnost okusit seniorský hokej. Jsem rád, že jsem mohl dát gól, ale mrzí mě, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, o ten by ten duel byl sladší,“ míní.

Nicméně si cení podpory fanoušků. Do liberecké Home Credit arény dorazilo téměř 7 tisíc diváků, a to včetně podporovatelů Mladé Boleslavi. „Za kabinu můžu říct, že je super, když diváci chodí venku i doma. Z Boleslavi dorazil hojný počet fanoušků, jsme rádi, že nás jezdí podpořit na venkovní utkání. I pro ně chceme vyhrát,“ sděluje Pyrochta.

Související články

Aktuality

11.07.2024

Vrchol přípravy U18

Reprezentanti kategorie U18 se sejdou na kempu v Říčanech a následně vyrazí do švýcarského Davosu, kde ve dnech 27. a 28. července sehrají dva duely se Švýcarskem. Jedná se o poslední šanci zabojovat o místo na finální soupisce pro Hlinka Gretzky Cup, který se pro hráče ročníku 2007 letos uskuteční na kanadské půdě v Edmontonu. A my máme radost, že trenéra Davida Čermáka bude o svých dovednostech přesvědčovat i jeden zástupce Bruslařského klubu - obránce Rostislav Šilhavý.

10.07.2024

U17 vyrazí do Davosu

Sedmnáctka do nové sezony vstupuje s novým hlavním trenérem. Mladíky ročníku 2008 povede František Ptáček, bývalý extraligový obránce a trenér dorostu pražské Sparty. On a jeho tým se poprvé poznají koncem července v Davosu, kam vyrazí na tři přátelské zápasy s domácími Švýcary. Všichni nominovaní budou bojovat o místo na soupisce pro srpnový turnaj pěti zemí, který se bude konat v Piešťanech. Chybět u toho nebude útočník našeho zlatého dorostu Petr Hanyš.

08.07.2024

U20 míří do Vierumäki

Nejstarší mládežnická reprezentace vstoupí do nové sezóny 2024/2025 jako vůbec první národní výběr naší země. Svěřenci Patrika Augusty se již koncem tohoto týdne sejdou na kempu v Chomutově a začátkem dalšího vyrazí do finského Vierumäki. Ve městě poblíž Lahti dvacítka dvakrát změří síly se Švýcarskem, v plánu jsou rovněž duely proti finským výběrům A a B. V nominaci první akce dvacítky nechybí náš útočník Vojta Hradec, jenž bude bojovat o své místo na soupisce pro prosincovém mistrovství.

29.06.2024

Draft do NHL

V lasvegaské Sphere v sobotu 29. června po svém prvním kole pokračoval každoroční vstupní draft NHL a my máme obrovskou radost, že v rámci něj letos hned dvakrát za jménem hráče zaznělo "from BK Mladá Boleslav". Poprvé se tak stalo v 5. kole, kdy Utah Hockey Team (bývalá organizace Arizona Coyotes) ze 153. pozice ukázal na našeho obránce Aleše Čecha. Boleslavské srdce pak podruhé zaplesalo hned v kole dalším, když na 167. místě zaznělo jméno našeho odchovance Vojtěcha Hradce a znovu to byl Utah. Díky dvojici Bruslařů vstoupl počet draftovaných Čechů na 13, což je nejvyšší počet od draftu v roce 2005.

14.06.2024

Kemp U18 v Kravařích

Obránce juniorského týmu Bruslařů, Rostislav Šilhavý se od neděle 16. června společně s reprezentační osmnáctkou zúčastní přípravného kempu v Kravařích. Ten slouží jako poslední prověrka před mimořádně sledovaným vrcholem sezony - Hlinka Gretzky Cupem. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně štěstí v následném boji o místo na finální soupisce.

07.05.2024

Pohybové kurzy pro děti

BK Mladá Boleslav pořádá od 7. května zcela ZDARMA pohybové kurzy pro možné budoucí Bruslaře a Bruslařky, konkrétně děti ročníku 2019 a mladší. Přijďte mezi nás a zasportujte si s námi, těšíme se na vás každé úterý a čtvrtek od 16 hodin na hřišti u 8. Základní školy ve Václavkově ulici. S případnými dotazy se prosím obracejte na pana Křiváčka - telefonní číslo: 604 700 792 nebo e-mailová adresa: krivaceklubos@centrum.cz