BK MLADA BOLESLAV
22. 4. 2023 | Adéla Kvapilová, foto: Ronald Hansel

Gól na šampionátu? Splněný dětský sen, rozplývá se Vojtěch Hradec. Medaile z juniorky prý nezbyla

P o r r e n t r u y (od naší redaktorky) – Česká osmnáctka poprvé slaví. Na mistrovství světa si po porážce se Slováky spravila chuť, když ve druhém utkání turnaje porazila Německo poměrem 7:1. Dva góly v zápase zaznamenal boleslavský Vojtěch Hradec, na kterého se navíc přijela podívat rodina.

V porovnání s úvodním zápasem se Slováky bylo střetnutí s Německem jako noc a den. Čeští mladíci už po první třetině vedli 3:0, nakonec zvítězili 7:1. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a plnili jsme pokyny, které jsme si řekli. Celý tým pracoval, jak měl,“ těší důležitá výhra za tři body Vojtěcha Hradce.

Ten se navíc v utkání postaral o dvě branky národního týmu. „U prvního gólu se dostal ke mně odražený puk od beka, zavřel jsem oči a vystřelil. Ten druhý byla přihrávka z rohu, já jen jednoduše zakončil,“ popisuje boleslavský útočník.

„Dát gól na mistrovství světa je pro mě splněný dětský sen,“ přiznává s nadšením Hradec. Navíc se na něj přijeli podívat i příbuzní. „Přijela skoro celá rodina. Po protažení se za nimi půjdu podívat,“ praví.

Národní tým se už ale pomalu upíná na další zápas. V neděli se totiž od 17:00 střetne se švédským výběrem. „Každý zregeneruje, jak potřebuje. Dobré je se pořádně protáhnout, pak se dobře vyspat. A večer na ně musíme vlítnout,“ hlásí 17letý talent. „Hlavně si musíme pohlídat jejich beky, navíc dobře bruslí,“ zmiňuje boleslavský junior.

Právě jeho spoluhráči z Bruslařského klubu si došli po remíze 3:3 a výhře 3:2 nad Jihlavou pro bronz z juniorské soutěže. Hradec tou dobou trénoval s českým výběrem. „Klukům jsem fandil na dálku a pogratuloval jsem jim. Je to odměna za celou sezonu. Prý na mě medaile nezbyla,“ vtipkuje Hradec.

Další články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav