4. 2. 2017 | Vojtěch Tůma

LEGENDA POMÁHÁ: Oba týmy nastoupí ve speciálních dresech

M l . B o l . - Mladoboleslavští hokejisté mají za sebou nepříliš šťastnou minisérii dvou zápasů na kluzištích soupeřů. V obou případech se jim nepodařilo udržet těsné vedení, proti Litvínovu o něj přišli už v průběhu prostředního dějství, díky vyrovnávající trefě z poslední minuty ale dovedli souboj do prodloužení, ani tentokráte, stejně jako se Zlínem, v něm ovšem neuspěli. Na dveře hokejového dění v Evropě znovu klepe reprezentační přestávka, před jejím startem zbývá v rámci Tipsport extraligy odehrát už jen jediné kolo. V neděli 5. února do města automobilů přijíždí HC Vítkovice RIDERA, celek, který v poslední době disponuje výbornou formou, což potvrdil při svých posledních čtyřech výhrách, když si pokaždé dokázal poradit se soupeři z elitní šestky. Utkání se odehraje za přítomnosti televizních kamer, i tak ale bude úvodní buly vhozeno v 17:30. Mladá Boleslav i Vítkovice odehrají první třetinu tohoto zápasu ve speciálních dresech z projektu LEGENDA POMÁHÁ. Více informací najdete zde.

Vítkovice jsou ve formě. Zaútočí ještě na elitní šestku?

Typická defenzivní taktika letos, zdá se, přináší Ostravanům ovoce. Vítkovice se, jako již tradičně, ve své herní filozofii spoléhají především na skvěle fungující obranu, v Tipsport extralize patří mezi trojici celků s nejmenším počtem inkasovaných branek, lépe jsou na tom pouze vedoucí Liberec a třetí Sparta. S vstřelenými góly už je to o poznání slabší, méněkrát síť v soupeřově svatyni rozvlnili pouze hráči posledních Karlových Varů. Svěřencům trenéra Petra to ale nemusí vadit, na tom, že v jejich podání je sezona velice slušně rozjetá, se nemění vůbec nic. Po slabším začátku se celek z třetího největšího města České republiky postupně začal dostávat do pohody, nejdelší šňůru bez porážky, konkrétně se jednalo o čtyři duely, zažil na konci minulého roku, kdy Jakuba Petra, jenž vedl reprezentační mladíky do bojů na světovém šampionátu v Torontu, na lavičce zastoupil velezkušený Vladimír Vůjtek. „Já si na tom nedělám zásluhy nebo alibi. S trenéry jsem ve spolupráci od začátku ročníku a teď jsem na pár dní musel na lavičku jako záskok, mám rozhodující slovo u útočníků. Stále však zůstávám v roli konzultanta. Snažím se hlavně o to, abych nic nezkazil,“ s úsměvem prohlásil bývalý lodivod národního týmu.

Poslední domácí zápas proti Vítkovicím Bruslaři zvládli. Proměněným trestným střílením se na výhře podílel i Vít Jonák.

Start do nového roku nevyšel Ostravanům úplně podle představ, čtyři prohry z úvodních pěti duelů budiž jasným důkazem. Od druhé poloviny ledna se ale karta obrátila, z posledních pěti mačů Vítkovice naopak hned čtyřikrát odcházely v roli vítěze. Nutno poznamenat, že ve všech případech přehrály soupeře, který se v tabulce drží nad nimi. Nejprve přišla v této sezoně premiérová výhra v derby proti Třinci, týden nato sice modrobílí padli na ledě Chomutova, to hlavní však ještě mělo přijít. Ve dvou následujících kolech parta okolo kapitána Olesze postupně zavítala na Spartu a do Hradce Králové. Na Pražany letos Petrova družina prostě umí, porazit je dokázala v prvních třech vzájemných duelech, to samé se jí povedlo i napočtvrté. Hlavním strůjcem úspěchu v podobě výhry 2:0 se stal Patrik Bartošák, který pochytal všech sedmačtyřicet střel! Nepřekonán zůstal třiadvacetiletý gólman i na ledě Mountfieldu, kde Vítkovice zvítězily stejným poměrem. V pátek před vlastními fanoušky přivítaly trápící se Brno, které v Ostravar Aréně sice vedlo, domácí ale dvěma slepenými trefami dokázali skóre překlopit na svou stranu. Jenže osm minut před koncem srovnal Hynek Zohorna, v prodloužení ale bonusový bod pro RIDERU zajistil David Květoň. Sečteno a podtrženo, Vítkovičtí se momentálně drží na osmém místě extraligové tabulky, postup do předkola play-off by je měl minout pouze v případě dlouhodobějšího výpadku. Svěřenci Jakuba Petra si naopak stále mohou dělat zálusk na přímý postup do čtvrtfinále, sedmý Chomutov je napřed jen o čtyři body, tápající Kometa pak o bodů šest.

Až na první z nich se vzájemné zápasy nesou ve znamení vyrovnanosti

Úvodní střetnutí těchto dvou celků se, stejně jako to nedělní, odehrálo před zraky kamer České televize. Bruslaři v něm sice nezachytili začátek a už ve čtvrté minutě prohrávali, dvěma slepenými trefami mezi desátou a jedenáctou minutou však dokázali skóre otočit. Vítkovicím se sice podařilo srovnat, z jejich strany to však bylo vše, protože ve zbývajícím průběhu skórovala pouze Mladá Boleslav, která si nakonec dokráčela pro poměrně pohodovou výhru 5:2. I druhý vzájemný duel skončil šťastněji pro svěřence Františka Výborného. Ty v deváté minutě do vedení poslal Hyka, velkou zásluhu na tom ale měl za vlastní brankou chybující Bartošák. Utkání příliš hokejové krásy nenabídlo, hrál se spíše bojovný hokej, k vidění bylo velké množství nepřesností. I tak se ale Středočeši dokázali dostat do třígólového trháku, Ostravané ale nesložili zbraně a sympaticky zabojovali, po prohře 2:3 ale z města automobilů odjížděli s prázdnou. Premiérový bodový zisk v této sezoně RIDERA proti Středočechům zaznamenala na 2. svátek vánoční. Znovu se jednalo o velmi těsný zápas, brzká branka Lence Vítkovické nepoložila, čtvrt hodiny před koncem na kostce nad ledem svítilo skóre 3:1 pro domácí. Boleslav se díky Orsavovi ještě zmohla na snížení, v závěru pak své štěstí zkoušela bez brankáře, vyrovnaní se ale nedostavilo.

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Maxwell (64. Lukáš) – Kučný, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Bernad, Štich, Hrdinka – Lenc (A), Musil, Hyka – Látal, Urban, Pacovský – Orsava, Žejdl, Pospíšil – Musliu, Volf, Jonák

HC Vítkovice RIDERA: Bartošák – Sloboda (A), Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk (A), Krenželok – Tybor, Roman, Květoň – Tomi, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Němec, Kucsera – Kurovský, Balán, Szturc – Zdráhal

ŠKOENERGO Aréna | 5.2.2017 17:30