25. 12. 2022 | Tomáš Taybner

Na Štěpána dorazí Tygři, Bruslaři hostí třetí derby sezóny

M l. B o l. – M l. B o l. – Předvánoční bitva na ledě Pardubic přinesla Bruslařům bod. Svěřenci trenéra Čiháka uspěli s dobrým taktickým a nesmírně obětavým výkonem. Tabulkový lídr sice místy mačkal boleslavské hráče, ale v základní hrací době se Dynamo prosadilo jen jednou. Bruslaři chtějí na tento výkon navázat i po Štědrém dni, ke kterému by si ještě mohli nadělit jeden opožděný dáreček – skalp svého rivala z Liberce. Přijďte si do ŠKOENERGO Arény zpestřit sváteční období a zažít atmosféru derby. Zápas 31. kola Tipsport extraligy je na programu 26. prosince, úvodní buly padne v 16:00.

Bruslaři v Pardubicích vyválčili bod, rozhodly samostatné nájezdy

V úterý 22. prosince vyrazili Bruslaři do Pardubic. Do okleštěné sestavy, ve které po zápase s Českými Budějovicemi chyběli Jan Závora a Pavel Pýcha, se vrátil Matyáš Kantner. Také Dynamo nastoupilo s několika změnami v sestavě, především však domácí fanoušci poprvé viděli na vlastní oči Lukáše Sedláka, jenž po příchodu z NHL navlékl pardubický dres. Útočník s číslem 23 na svůj první kanadský bod čekal sotva 4 minuty. Po otočce u pravé tyčky boleslavské branky Sedlák dostal puk na Hyku, od kterého se puk odrazil před Tomáše Dvořáka, jehož střela z vrcholku pravého kruhu proletěla až do branky. Uběhly necelé 4 minuty a bylo vyrovnáno. Lintuniemi poslal z vlastního pásma kotouč na útočnou modrou, kam si mezi obránce Dynama sjel Jan Eberle. Zkušený útočník si bruslí přikopl puk a svoje sólo zakončil přesnou střelou do levého rohu domácí branky – 1:1. V dalším průběhu utkání drželo Dynamo střeleckou i poziční převahu, ale na Krošelje už nikdo z domácích nevyzrál. V prodloužení poté znovu ujel Eberle, tentokrát mu zakončení znepříjemnil dojíždějící obránce Pardubic, takže se muselo do nájezdů. V nich už se trefovali jen domácí, když ve třetí sérii proměnil Hyka a ve čtvrté Ciencala. Druhý bod si tak v nájezdech vybojovali Pardubičtí, kteří se tak nadále drží na prvním místě tabulky. Jsme rádi, že jsme urvali bod. Dynamo má obrovskou kvalitu, hraje dobře dopředu, je to velice kompaktní tým. Jde vidět, že hrají v pohodě a jde jim to, řekl po zápase Ladislav Čihák, který ocenil i svůj tým, jež tvrdě pracoval po celý zápas a dovedl utkání do prodloužení. „Šli jsme si za tím a takový je hokej. I v takové sestavě se dá vyhrát, my jsme podali výborný týmový výkon a je škoda, že se to nepřiklopilo na naši stranu, hodnotil utkání jediný střelec Bruslařů Jan Eberle. Nyní boleslavskou družinu čeká soupeř z údolí pod Ještědem.

Tygři doma přetlačili Kometu, dva body zaznamenal Flynn

Liberečtí na vlastním ledě přivítali hosty z Brna, kterým se poslední dva měsíce roku 2022 příliš nedaří. Kometa totiž prohrála z posledních 12 zápasů prohrála hned v 9 případech a během reprezentační přestávky sáhla ke změně na trenérském postu. Na lavičku se postavil Patrik Martinec, jenž svůj tým po vítězství nad Kladem přivezl také pod Ještěd. Lépe však začali domácí Tygři, když se po gólu Lukáše Dernera z 5. minuty dostali do vedení. „Jakmile jsme rozehráli, hnal jsem se dopředu a nikdo si mě nevšiml. Najmič mi to dal skvěle na hokejku a byl z toho hezký gól. Kdybych ale řekl, že jsem střelec, lhal bych, smál se po zápase autor prvního gólu domácích. Aktivnější Liberec ale inkasoval ještě před koncem první periody. V čase 19:44 Holík obral za brankou domácího Filippiho a ke střele se dostal Jan Ščotka, jehož bomba z kruhu skončila v síti za Kváčovými zády. Tygři si vedení vzali zpět ve 29. minutě, kdy zavřeli Kometu před Furchovou brankou. Kombinaci Liberce zakončoval ostrou ranou do horního rohu Oscar Flynn, kterému byla adresována přihrávka z hole Frolíka. Vyrovnání mohlo přijít při brněnské přesilovce, jež je velkou zbraní Komety. Hosté ale nezvládli potrestat vyloučení Vlacha a další početní převahu již Liberec nenabídl. Kometa navíc nezvládala střílet, protože těžko propracovávala přes bránící Tygry. Kváča si tak ve zbytku utkání připsal jen 10 zákroků a domácí mohli slavit plný bodový zisk. Jsme strašně rádi, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Určitě tam byly nedostatky, pracovali jsme ale jako jeden tým, za což jsme byli odměněni, řekl po zápase spokojený Oscar Flynn, jehož gól se ukázal být vítězným. Prosadí se mladoboleslavský odchovanec i na ledě ŠKOENERGO Arény?

První utkání pro Bruslaře, v Liberci jasná výhra domácích

Úvodní derby sezóny hostila ŠKOENERGO Aréna, do které 27. září dorazilo téměř 3 700 diváků. Na gól si však přítomní museli počkat až do 27. minuty, kdy se do vedení dostali hosté. Rychlou kombinaci Liberce zakončil nikým nehlídaný Adam Najman. Tygři byli ve zbytku prostřední části nebezpečnější, ale skóre zůstalo stejné. Bruslaři dokázali dorovnat stav hned po návratu z kabin. Zasloužil se o to Tomáš Fořt, jenž tečoval Lintuniemiho nahození od modré čáry a využil tak přesilovou hru po faulu Filippiho. Zbytek třetí třetiny přinesl několik ostrých zákroků i emoce nejen na ledové ploše, ale gól už nepadl. Tygři nakonec v poslední minutě nabídli Bruslařům přesilovou hru, ti ji ale nevyužili a zbylou minutku si přenesli do prodloužení. Tam domácí hráči potřebovali už jen 40 sekund. Po kombinaci Lintuniemiho s Lantošim rozhodl střelou do šibenice David Šťastný - 2:1 po prodloužení.

Odveta přišla na řadu 4. listopadu. Tygři po šesti porážkách v řadě hostili Bruslaře, jejichž tehdejší bilance byla velmi podobná. Do vedení šli opět Liberečtí a znovu se jako první trefil Adam Najman. Bruslaři vyrovnali na konci prvního dějství, když Martin Beránek přesně mířil z levého kruhu. Boleslavští navíc ve 24. minutě otočili stav, když Kváču překonal důrazný Jan Eberle. Ve 32. minutě však podruhé v zápase skóroval Adam Najman, jenž využil přesilovku a rozhodovalo se tak ve třetí třetině. Celé to začal Jan Šír, jenž při oslabení vystihl rozehrávku boleslavských beků a dostal se do sólové akce, kterou zakončil gólově. Uběhlo 77 sekund a Tygři vedli o dvě branky. Ordoš ve středním pásmu obral Luntera a Oscar Flynn upravil na 4:2. Opaření Bruslaři pak inkasovali ještě dvakrát. V 57. minutě ostře pálil Uvis Janis Balinskis, jehož bomba o modré skončila v sít., utekly dvě minutky a skóre dotvořil hattrickem Adam Najman - 6:2 pro Tygry.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Jeřábek, Jánošík (A), Bernad, Štich, Křepelka, Lintuniemi, Pláněk (A) – Stránský (C), Lantoši, Šmerha - Eberle, Fořt, Kotala - Beránek, Bičevskis, Hradec - Kantner, Půček, Simon

HC Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Štibingr, Derner, Šedivý – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) - Flynn, Najman, Frolík - Rychlovský, Jelínek (C), Ordoš - Hrníčko, Dlouhý, Vlach