22. 11. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Naděje umírá poslední, burcuje před koncem základní části Petr Foerster

M l. B o l. – Juniorům se ve čtvrtek večer nepovedl důležitý zápas proti Liberci. Pokud by vyhráli, získali by jistotu účasti v nadstavbové skupině, jež zajišťuje účast v play off. Bruslaři z duelu nezískali ani jeden ze čtyř možných bodů a další vývoj nemají už ve svých rukou. Stále je tu ale možnost se do play off dostat, leccos napoví poslední kolo, které zavede Bruslaře v sobotu na led Havlíčkova Brodu. "Havlíčkův Brod hraje nepříjemný hokej, umí výborně bránit a hrají na brejky, na to si budeme muset dát pozor," říká o nadcházejícím soupeři útočník Petr Foerster (na snímku).

Co rozhodlo o neúspěchu v zápase? Byl to nepříliš ideální vstup už do 1. třetiny, kdy měl Liberec více ze hry?

Vstup do zápasu nebyl úplně podle našich představ. Soupeř na nás vlétl, byl všude dřív než my a měl všechny puky. Na střídačce jsme si řekli, že takhle to nepůjde a tak se nebojuje o postup do play-off. Postupem času se naše hra zvedla a před koncem první třetiny se nám podařilo srovnat, kdy Andy (Andrej Moravčík - pozn. red.) krásně trefil levý roh branky.

Dvě třetiny jste zvládli bez oslabení, ale ve třetí třetině jste začali i faulovat, čehož soupeř využil. Z čeho ty fauly vzešly? Například přesilovka se vám v závěru zápasu nepodařila, ačkoliv předtím v zápase vám početní výhody šly. Šlo i o nějakou psychickou frustraci poté, co Liberec otočil zápas zase na svou stranu?

Před zápasem nám trenéři řekli, že se máme vyvarovat hloupých faulů. První dvě třetiny jsme to plnili, byli jsme koncentrovaní. Ve třetí třetině jsme ale přestali hrát naší hru. Báli jsme se hrát, dělali jsme hloupé chyby a podle mě z toho vzešly ty zbytečné fauly.

Proč už se vám nepodařilo ve zbytku třetí třetiny vyrovnat?

Chtěli jsme hrát trpělivě, počkat si na naší šanci, ale Liberec nás moc do ničeho nepouštěl. Když Liberec otočil zápas, tak nás to srazilo na psychice, ale to by se stalo asi každému týmu. Mělo to asi menší dopad i na naše přesilovky, které nám v tom zápase moc nešly.

V posledním kole máte ještě šanci postoupit do skupiny, ze které byste měli jistý postup do play off. Zatímco Liberec hraje proti Pardubicím, vy v Havlíčkově Brodě. Abyste uspěli, musíte vyhrát minimálně za tři body a doufat v neúspěch Liberce. Jak moc je ještě postup do play off reálný?

Malá šance tam je a naděje umírá poslední. My do toho zápasu vstoupíme s pokorou a budeme chtít přivézt plný počet bodů. Ať to dopadne jakkoliv, šance zahrát si o play-off ještě nekončí a my se o ni porveme až do konce.

Co bude v tak důležitém sobotním zápase hrát největší roli v tom, jestli uspějete, nebo ne? Jaký je Havlíčkův Brod soupeř?

Jak už jsem říkal, musíme nastoupit do zápasu s pokorou. V tabulce není žádný lehký soupeř, všechny z nich jsou vyrovnané. Havlíčkův Brod hraje nepříjemný hokej, umí výborně bránit a hrají na brejky, na to si budeme muset dát pozor. Věřím, že zápas zvládneme.